JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


” Je u pravu ste prihvaćam kritiku,ali vratite se na 40-50 str ovog foruma kad su krenule te inf i kada su ljudi tek onda zapravo poceli otvarati oči

Basile no hard feelings. Postovi su dobro dosli i to sta radis ima pordsku. Samo pokusaj bit malo koncizniji.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

pita me prijatelj…da prodam HT sa ovakvom skoro 50% zaradom i dokupim JDPL? ja mu iz topa kazem DA….
sta vi kazete? [smiley4]

DOKUP!

ja bih mu preporucio pola -pola pa nece razbijat glavu gdje ce dobiti vise[smiley11]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


pita me prijatelj…da prodam HT sa ovakvom skoro 50% zaradom i dokupim JDPL? ja mu iz topa kazem DA….
sta vi kazete? [smiley4]

ovo su dva sasvim drugačija sektora koja se ne mogu uspoređivati .
ipak, s obzirom na tekuće kretanje , dobro i jedno i drugo.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


ovo su dva sasvim drugačija sektora koja se ne mogu uspoređivati . ipak, s obzirom na tekuće kretanje , dobro i jedno i drugo.

nisu isti sektori, to mu nisam ni pokusavao objasnit (on je totalni laik), njega zanima tko ce vise gore iliti tko ima vecu perspektivu ici vise gore, ne samo u slijedecih par mjeseci nego i godinu dana pa i vise…..zbog toga sam ja i rekao da proda HT i dokupi JDPL (moje misljenje s obzirom na sve sto znam o JDPL)…..iako ona varijanta sto wiking kaze pola-pola bi mu bilo bolje mozda….

DOKUP!


Bravo,ovo je velika šansa za sada dokupiti po ovim razinama,ej poslije izvješća ode to na 1000 i preko,Basil je u pravu kada tvrdi da ide preko 1200-1300kn.Imam prijatelja,radi u jednoj brodarskoj kompaniji vani i kaže da je JDPL i LPLH debelo podcijenjeni čak i u Hrvatskoj i to na trenutnim razinama,a kamoli u odnosu na brodarske kompanije vani koje se kako on kaže trguju na – od 1,75 do 2,2 BV(ali revalorizirane)

Ispravak netočnog navoda. Prosjek P/B value u shippingu je 2.4.

Shipping Industry Statistics
Market Capitalization: 60B
Price / Earnings: 13.3
Price / Book: 2.4
Net Profit Margin (mrq): 21.1%
Price To Free Cash Flow (mrq): -9.7
Return on Equity: 17.3%
Total Debt / Equity: 1.9
Dividend Yield: 4.8%

A onda to automatski ispravlja i Basila. Koliko ono bijaše 1183 x 2.4…Nešto mi kalkulator šteka[smiley2]

falco:

ovo su dva sasvim drugačija sektora koja se ne mogu uspoređivati . ipak, s obzirom na tekuće kretanje , dobro i jedno i drugo.

nisu isti sektori, to mu nisam ni pokusavao objasnit (on je totalni laik), njega zanima tko ce vise gore iliti tko ima vecu perspektivu ici vise gore, ne samo u slijedecih par mjeseci nego i godinu dana pa i vise…..zbog toga sam ja i rekao da proda HT i dokupi JDPL (moje misljenje s obzirom na sve sto znam o JDPL)…..iako ona varijanta sto wiking kaze pola-pola bi mu bilo bolje mozda….

ovak ti ja gledam tu stvar.Vjerojatno je previsoko uletio u JDPL i sad bi dokupom skinuo prosjek.E sad proda pola HT-a i napravi dokup JDPL i smanji ulaz ,a sa ostalih 50% HT ce za 1 mj. imati opet onu lovu kad je radio split na njima.Znaci na HT-u ce imati isto love a na JDPL-u zaradu ili smanjiti gubitak kod ulaza[smiley1]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

”A onda to automatski ispravlja i Basila. Koliko ono bijaše 1183 x 2.4…Nešto mi kalkulator štekasmiley2”

mislio sam da ne govorim ali jučer sam jedva izdržao da ne kažem 3000 ali eto sada…
a slažem se i sa 2839.2[smiley2]


”A onda to automatski ispravlja i Basila. Koliko ono bijaše 1183 x 2.4…Nešto mi kalkulator štekasmiley2” mislio sam da ne govorim ali jučer sam jedva izdržao da ne kažem 3000 ali eto sada… a slažem se i sa 2839.2[smiley2]

Kolege, jeste vi sigurni da je book 1183?
Dajte to još jedanput izračunajte ali malo sporije

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


alan_poh: ” falco: ” ovo su dva sasvim drugačija sektora koja se ne mogu uspoređivati . ipak, s obzirom na tekuće kretanje , dobro i jedno i drugo. ” nisu isti sektori, to mu nisam ni pokusavao objasnit (on je totalni laik), njega zanima tko ce vise gore iliti tko ima vecu perspektivu ici vise gore, ne samo u slijedecih par mjeseci nego i godinu dana pa i vise…..zbog toga sam ja i rekao da proda HT i dokupi JDPL (moje misljenje s obzirom na sve sto znam o JDPL)…..iako ona varijanta sto wiking kaze pola-pola bi mu bilo bolje mozda…. ” ovak ti ja gledam tu stvar.Vjerojatno je previsoko uletio u JDPL i sad bi dokupom skinuo prosjek.E sad proda pola HT-a i napravi dokup JDPL i smanji ulaz ,a sa ostalih 50% HT ce za 1 mj. imati opet onu lovu kad je radio split na njima.Znaci na HT-u ce imati isto love a na JDPL-u zaradu ili smanjiti gubitak kod ulaza[smiley1]

dobro razmisljanje…uzet cemo to u obzir…inace, ulaz mu je na 660kn….[smiley11]

DOKUP!

pa sto ce kvarit onda tako krasan ulaz[smiley8] jedino ak mu je malo u portfelju pa dokup da bude bar 20%[smiley1]
ja danas na snizenju malo uzeo JDPL-a za probu,samo da nebi ja tak zavrsio[smiley16]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Ovih je dana za mene prevelika gužva na forumu. Očito trebaju opet doći neka crnija vremena da bi postovi ponovo postali konstruktivniji, koncizniji, analitičniji a ne puki copy – paste ili napamet pogađanje cijene za tjedan, mjesec ili godinu. Možda da uvedemo silenzio stampa od 10-16 pa to poluči rezultate. Evo ja ću prvi.

Hogar vozi Volvo

New Report

Close