JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

p.s.

2 i 2 su 4,samo nekad prije,a nekad kasnije

boro777:

Neznam tko bi normalan odlucio izlazit iz ove dionice u ovo vrijeme kad je toliko pozornosti palo po brodarima i vec bi i corava baba znala pa i bez gatanja iz cikare kave, kakav rast slijedi ovim dionicama slijedece godine pa i uskoro vrlo brzo, nije uzalud potekla ona prica sa konferencije na Hvaru da Jdpl ide na 1000kn…
A sta se tice Atlantica takoder smatram da nitko sa manje od 1000000kn nece imati koristi o ulazenja u ovaj IPO i da ce uzalud vezati novce….[smiley8]
pozdrav

veliki je guraju dolje da bi dokupili jeftinije prije FI izvjesca.Ja sam je kupio danas na 820 kn,ak bude isla jos dolje budem dokupio da smanjim ulaz,ak ode gore ja zadovoljan

Upravo tako, za izvrsno FI garantiraju i prijatelji koji tamo i rade…ja dokupio po 845,840,820,817 i dalje cu budem li imao prilike..trenutno imam vise dionica nego stari koji je dionice dobio kao zaposlenik…pozdrav

wiking:

boro777:

Neznam tko bi normalan odlucio izlazit iz ove dionice u ovo vrijeme kad je toliko pozornosti palo po brodarima i vec bi i corava baba znala pa i bez gatanja iz cikare kave, kakav rast slijedi ovim dionicama slijedece godine pa i uskoro vrlo brzo, nije uzalud potekla ona prica sa konferencije na Hvaru da Jdpl ide na 1000kn…
A sta se tice Atlantica takoder smatram da nitko sa manje od 1000000kn nece imati koristi o ulazenja u ovaj IPO i da ce uzalud vezati novce….[smiley8]
pozdrav

veliki je guraju dolje da bi dokupili jeftinije prije FI izvjesca.Ja sam je kupio danas na 820 kn,ak bude isla jos dolje budem dokupio da smanjim ulaz,ak ode gore ja zadovoljan

Upravo tako, za izvrsno FI garantiraju i prijatelji koji tamo i rade…ja dokupio po 845,840,820,817 i dalje cu budem li imao prilike..trenutno imam vise dionica nego stari koji je dionice dobio kao zaposlenik…pozdrav


Bravo,ovo je velika šansa za sada dokupiti po ovim razinama,ej poslije izvješća ode to na 1000 i preko,Basil je u pravu kada tvrdi da ide preko 1200-1300kn.Imam prijatelja,radi u jednoj brodarskoj kompaniji vani i kaže da je JDPL i LPLH debelo podcijenjeni čak i u Hrvatskoj i to na trenutnim razinama,a kamoli u odnosu na brodarske kompanije vani koje se kako on kaže trguju na – od 1,75 do 2,2 BV(ali revalorizirane)

Kao i zadnjih dana. BDI down, a handy up…Ili jezikom ulagaca…ATPL down, JDPL up

BDI 10724 (-24)
BCI 15272 (-89)
BPI 10869 (-61)
BSI 6716 (+38)
BHSI 3109 (+30)
BCITCavg $180840(-1428)
BPITCavg $88013(-500)
BSITCavg $70226(+394)
BHSITCavg $45566(+461)


Baltic Exchange Handymax Index Baltic Exchange Handy Index Baltic Exchange Supramax Index

Basile ostavi se rojeva.Napravi posteni post a ne da zauzimas stranicu izmedju ostalog i sa ovakvim postovima.Please sta si htio rec u ovom postu koji citiram???

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Basil:

Baltic Exchange Handymax Index Baltic Exchange Handy Index Baltic Exchange Supramax Index

Basile ostavi se rojeva.Napravi posteni post a ne da zauzimas stranicu izmedju ostalog i sa ovakvim postovima.Please sta si htio rec u ovom postu koji citiram???

Ovima manje upućenima obratit pažnju što bi trebali pratit

2 i 2 su 4,samo nekad prije,a nekad kasnije

Basil:

Baltic Exchange Handymax Index Baltic Exchange Handy Index Baltic Exchange Supramax Index

Basile ostavi se rojeva.Napravi posteni post a ne da zauzimas stranicu izmedju ostalog i sa ovakvim postovima.Please sta si htio rec u ovom postu koji citiram???

Upravo tako, ovih zadnjih par dana forum Jadroplova postaje nekako prenacickan i nedoslijedan kakav je bio…Nedostaju kvalitetni komentari iskusnije gospode pa makar se ponavljali u nekim stvarima..[smiley2] a preplavljenji smo brdom podataka kao tsunamijem…

Techman:

Basil:

Baltic Exchange Handymax Index Baltic Exchange Handy Index Baltic Exchange Supramax Index

Basile ostavi se rojeva.Napravi posteni post a ne da zauzimas stranicu izmedju ostalog i sa ovakvim postovima.Please sta si htio rec u ovom postu koji citiram???

Upravo tako, ovih zadnjih par dana forum Jadroplova postaje nekako prenacickan i nedoslijedan kakav je bio…Nedostaju kvalitetni komentari iskusnije gospode pa makar se ponavljali u nekim stvarima..[smiley2] a preplavljenji smo brdom podataka kao tsunamijem…


Je u pravu ste prihvaćam kritiku,ali vratite se na 40-50 str ovog foruma kad su krenule te inf i kada su ljudi tek onda zapravo poceli otvarati oči

2 i 2 su 4,samo nekad prije,a nekad kasnije

Kako sam novi u ovoj industriji i ne znam bas puno o njoj, slozio sam ovo dolje (doduse vrlo “high level” analiza) da si probam napravit sliku o nasim brodarima (vjerujem da su kalkulacije relativno tocne, radjene na temelju H1 2007):

P/E EV/EBITDA Sales (HRK) \ DWT
ATPL 26 16 1,617
JDPL 19 10 1,217
TNPL 15 11 912
ULPL 34 13 869
LPLH 14 9 1,345

Molim komentare od cijenjenih forumasa…Zasto je ATPL najjaci? Za ULPL veliki P\E jer sam iz E odbio ogromne “ostale prihode”
+
MOze li me netko uputiti na peer kompanije u svijetu?

Hvala

Don't let Mr Market fool U!

evo k/p

danas smo malo ”stali na loptu” da nekoga srce ne strefi od prevelikog uzbuđenja [smiley2]


Kako sam novi u ovoj industriji i ne znam bas puno o njoj, slozio sam ovo dolje (doduse vrlo “high level” analiza) da si probam napravit sliku o nasim brodarima (vjerujem da su kalkulacije relativno tocne, radjene na temelju H1 2007): P/E EV/EBITDA Sales (HRK) \ DWT ATPL 26 16 1,617 JDPL 19 10 1,217 TNPL 15 11 912 ULPL 34 13 869 LPLH 14 9 1,345 Molim komentare od cijenjenih forumasa…Zasto je ATPL najjaci? Za ULPL veliki P\E jer sam iz E odbio ogromne “ostale prihode” + MOze li me netko uputiti na peer kompanije u svijetu? Hvala

jer za ATPL postoje (relana) najveca ocekivanja.
dolazi im jos 5 novogradnji, 2panamaxa od 80 000 i 3 supramaxa od Kineza, a za Imperial panamax ne znam jel isporucen,a terbao je biti 12.10.
ATPl i JDPL se bave prijevozom suhih rasutih tereta (dry bulk) za koje vlada velika potraznja, a ocekivanja su da ce se tako i nastaviti sve do 2010.
ovi multiplikatori nisu toliko bitni jer je to stanje od prije, kad sada iznajme brodove ovisno da li kao TC ili po spotu prihodi bi im mogli porasti i do 10x vise, a dobit i vise od toga.ovisno kad istjecu trenutni i kako ce potpisati nove ugovore
[smiley1]
ne zaboravi da je ATPL tu najajca jer joj u najbolje moguce vrijeme dolazi 7 brodova, od toga su 2 dosla, a 5 sljedece godine.

ULPL i TNPL su odlicne firme, ali u ovom ciklusu su samo promatraci, glavne uloge su podijeljene JDPL i ATPL.tankeri bas i nisu na cijeni trenutno.

to je to, ukratko i laički[smiley2]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


to je to, ukratko i laički[smiley2]

Hm. Lazna skromnost[smiley1]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close