JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čitam , šutim i pokrivam se ušima.
Kad pokušam staviti na papir vrlo rezervirane projekcije proizašle iz onog što sam razumio čak i kad uključim nekakav diskont , ruke mi počnu drhtati.
“Starim majstorima” s ovog i ostalih brodarskih postova : kapa dolje !
A sad bježim da vam ne smetam.


Opet pitanje: znate li koliki će P/B biti nakon revalorizacije?

Zavisiti će o cijeni dionice. [smiley1].
S današnjom cijenom debelo ispod 1. Debelo. Moja kalkulacija 0,7. Slažeš se?

Rušimo da bismo gradili


e vi što prodajete zlatnu koku obratite pažnju na svjetske tokove !!!!!!! Vaš link [smiley7][smiley7][smiley7]

zanimljivo pratiti uživo [smiley2]

zahvala poznavaocima na info i ostalom, jer bez vas ne bih došao do JDPL, mada ga duže vremena pratim kao potpuni laik, (ATPL mi je bila br.1 od brodara).


Derbyshire: ” Opet pitanje: znate li koliki će P/B biti nakon revalorizacije? ” Zavisiti će o cijeni dionice. [smiley1]. S današnjom cijenom debelo ispod 1. Debelo. Moja kalkulacija 0,7. Slažeš se?

E sad još uzmi u obzir činjenicu da je standard na razvijenim tržištima da se brodarskim kompanijama trguje 2 puta NAV i dobićeš cijenu dionice na kojoj će se ustaliti JDPL. Ili kako mi to volimo reći cijena ispod koje je povoljna kupnja.


e vi što prodajete zlatnu koku obratite pažnju na svjetske tokove !!!!!!! Vaš link [smiley7][smiley7][smiley7]

Svjetski tokovi kažu da su sektori dry shippinga koje ima DRYS malo pali i stoga mala korekcija na cijeni dionice DRYS-a. Svjetski tokovi također kažu da handysize/max sektor raste. Stoga očekuj rast JDPL. A kad smo kod svjetskih tokova usporedi malo rast DRYS-a i JDPL-a u zadnjih godinu dana. Ili još bolje s kolikim NAV-om DRYS-a i JDPL-a (nakon revalorizacije [smiley1]) se trguje. Ako si mislio nekog navesti na prodaju, osujećen si. Ali čestitam svejedno, dobar pokušaj. Moja misija na forumu je biti objektivan.


E sad još uzmi u obzir činjenicu da je standard na razvijenim tržištima da se brodarskim kompanijama trguje 2 puta NAV i dobićeš cijenu dionice na kojoj će se ustaliti JDPL. Ili kako mi to volimo reći cijena ispod koje je povoljna kupnja.

Jeli može ovo netko kvalitetno prokomentirati? Gdje se može provjeriti? Moj target bio je dostići NAV, odnosno tisućicu, ali ovo mijenja stvar…

Rušimo da bismo gradili

luda krava:
e vi što prodajete zlatnu koku obratite pažnju na svjetske tokove !!!!!!! Vaš link [smiley7][smiley7][smiley7]
Svjetski tokovi kažu da su sektori dry shippinga koje ima DRYS malo pali i stoga mala korekcija na cijeni dionice DRYS-a. Svjetski tokovi također kažu da handysize/max sektor raste. Stoga očekuj rast JDPL. A kad smo kod svjetskih tokova usporedi malo rast DRYS-a i JDPL-a u zadnjih godinu dana. Ili još bolje s kolikim NAV-om DRYS-a i JDPL-a (nakon revalorizacije [smiley1]) se trguje. Ako si mislio nekog navesti na prodaju, osujećen si. Ali čestitam svejedno, dobar pokušaj. Moja misija na forumu je biti objektivan.

imamo mi naše čuvare reda – bravo kolega ! [smiley2]

Malo se cijena spustila i odmah panika ,čemu tu.Perspektiva nije upitna.

JADROPLOV D. D./REDOVNA JDPL-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 1.034.455 63,20 Zast. račun
2. HZMO 111.667 6,82 Zast. račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 43.569 2,66 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 42.200 2,58 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 37.111 2,27 Skrb. račun
6. FLORIČIĆ KRISTIJAN 22.763 1,39 Osnovni račun
7. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB GLOBAL OIF 16.890 1,03 Skrb. račun
8. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 13.935 0,85 Skrb. račun
9. PBZ D.D. 12.757 0,78 Skrb. račun
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 11.347 0,69 Skrb. račun
Ukupno: 82,28


GERONIMO: ” Basil: ” GERONIMO: ” Nemoj se rugati ako neznaš ” Ali su ih kupili po 60milj USD a onaj prodali za 35 – nije mi bas neki biznis,ha? ” DA istina prodali staru ragu i kupili dva veća lipicanera i novija ” Ako je Trogir izgrađen 2001 stara raga onda ja ne znam ništa o shippingu. Po meni ovo je bila velika pogreška Uljanikovaca. Iako je lako nama sad pametovati….ovaj posao je dogovaran lani u ovo vrijeme kad je tržište bilo potpuno različito.

Pun pogodak kao sta je APM pogodio kad je prodao svoju flotu balkera malo prije pocetka rasta. Kad se to moze dogodit APM (top gun shippinga) onda mozemo oprostiti i nasima koji ipak dobro brode.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

JADROPLOV D. D./REDOVNA JDPL-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 1.034.455 63,20 Zast. račun
2. HZMO 111.667 6,82 Zast. račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 43.569 2,66 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 42.200 2,58 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 37.111 2,27 Skrb. račun
6. FLORIČIĆ KRISTIJAN 22.763 1,39 Osnovni račun
7. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB GLOBAL OIF 16.890 1,03 Skrb. račun
8. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 13.935 0,85 Skrb. račun
9. PBZ D.D. 12.757 0,78 Skrb. račun
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 11.347 0,69 Skrb. račun
Ukupno: 82,28

[smiley2][smiley2] ovo je dobro

New Report

Close