JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa, mislim da je komentar vise za Investor ali nemogu da vama ne zaplacem. Nabrusim se i napunim municije te pripremim ulet za JDPL i nikako da mi prodje nalog, pola dana.nakon toga odustanem jer na telefonu nitko ne odgovara.Dali je netko imao slicnih problema od 10:00 pa do 14:00. sta da radim sutra???

Kupi i ne gledaj špekulativno, možda se malo i korigira, ali za ovu dionicu nema zime,vidjet ćeš tek kad izadju Q izvješća.


ljudi pa dokle ide ovaj jdpl ?

do tamo gdje ga tržište bude cijenilo [smiley1]
osobno mislim da ce bez problema preko 1k kn u kratkom preiodu……to gledam prema mojoj analizi…..a gdje ce stvarno ic to ce tržište odredit…..

DOKUP!

Za Sakai-a

1. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 1.034.455 63,20%Zast. račun
2. HZMO 111.667 6,82%Zast. račun
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 43.569 2,66%Osnovni račun
4. PBZ D.D. 42.200 2,58%Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 37.111 2,27% Skrb. račun
6. FLORIČIĆ KRISTIJAN 22.763 1,39%Osnovni račun
7. HPB D.D./HPB-INVEST – HPB GLOBAL OIF 16.890 1,03% Skrb. račun
8. PBZ D.D. 14.436 0,88% Skrb. račun
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 12.028 0,73%Skrb. račun
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 11.674 0,71% Skrb. račun

Politics is for the present, but an equation is for eternity. Einstein

NavyGo:

Pa, mislim da je komentar vise za Investor ali nemogu da vama ne zaplacem.
Nabrusim se i napunim municije te pripremim ulet za JDPL i nikako da mi prodje nalog, pola dana.nakon toga odustanem jer na telefonu nitko ne odgovara.Dali je netko imao slicnih problema od 10:00 pa do 14:00.

sta da radim sutra???

E moj prijatelju, PBZ Inverstor ti je samo marketinški trik koji sam i ja nažalost popušio, realizacija 0 bodova… danas sam 3 sata neprestano kliktao po tipki Otkaži da bih negdje iza 15h uspio stornirati jedan nalog… a zadavanje naloga je znanstvena fantastika… a da ne govorim koliko sam čekao na 0800 365 365 da bi mi se nakraju javila teta ljupkog glasa,ali mi nažalost nije mogla pomoći… samo me upuitla na PBZ broekre i njihov well-known telefon koji je nemoguće dobiti…

OT: (molim moderatora da ovo prebaci u neku adekvatniju temu npr. investor)
Ja sam danas čitav dan sa dva mobitela na uhu i klikćem po investoru i jedva sam dobio jednog brokera iza 14h. Mislim da su svi brokeri prebukirani, tako da nije sve do investora. Nije da sam sretan što nikako zadati nalog na njemu, ali nisam to niti drugdje napravio, pa mislim da bi općenito trebalo sustav popraviti jer neki od novopečenih investitora će to svakako i ostati što se i podrazumijeva u kapitalističkom društvu. Tako da zapravo pozdravljam ovu tht maniju jer će polako uvući narod u politiku ulaganja. Neki će isplivati neki neće i to je dio sustava

"double bottom must be done by the market, not FED or other BS's"


Meni je broker jednom napravio istu stvar i bio sam uvjeren da imam dionice, nakon 15 dana idem pobrati vrhnje, a ono NEMA DIONICA (rekao mi je na telefon da je nalog prosao), cijena zaheba 10 000 kn- promijenio brokera, nisam mu htio praviti problem kod njegovog poslodavca………. malo off topic-sorry……

Ti si super. Ja dao nalog za 100 KOEI za ceku na 210. Broker nije htio kupit jer je bio silazni trend i racunao da ce jos nize. Na kraju trgivanja raketa uzbrdo. Kad vidim KOEI vidim minus od 110000 kunica.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Neki rođaci autora osvrta do drugog koljena uzdužne i poprečne linije (vidi Zakon o tržištu vrijednosnih papira) su vlasnici dionica i udjela u dioničkim fondovima. Osvrt je napisan u dobroj vjeri i u cilju veće transparentnosti financijskog sustava, a od njegovog pisanja autor nema izravan financijski interes.

Tražim novog najboljeg prijatelja – insidera.
Oda PBZ-u: Kad sam htio nisam smio, kad sam mogao nisam trebao.
PBZ-u srićo moja, rasteš, padaš, kako te je voja.

Kandidiram te za potpis godine!!!

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Ljudi, jel ima koja dobra dusa ovdje da posta promjene u top 10? Znam, znam, lijen sam i tako to, al totalno sam rasturen na sve strane?

ukratko: od kad su prošla ona 22 milijuna imali smo 3 dana trgovanja koja se vide u Top 10. u ta tri dana onaj skrbnički PBZ koji je i prodao tih 22M je još prodao 2424 komada, a Hypo nadokupio 445 komada. promet ukupno u ta 3 dana je bio 9000 komada (oko 6M kuna), što znači da se u top 10 ništa posebno nije događalo – većinu prometa napravili ovi ispod. i kupovali i prodavali.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


sakai: ” Ljudi, jel ima koja dobra dusa ovdje da posta promjene u top 10? Znam, znam, lijen sam i tako to, al totalno sam rasturen na sve strane?” ukratko: od kad su prošla ona 22 milijuna imali smo 3 dana trgovanja koja se vide u Top 10. u ta tri dana onaj skrbnički PBZ koji je i prodao tih 22M je još prodao 2424 komada, a Hypo nadokupio 445 komada. promet ukupno u ta 3 dana je bio 9000 komada (oko 6M kuna), što znači da se u top 10 ništa posebno nije događalo – većinu prometa napravili ovi ispod. i kupovali i prodavali.

Desilo se nesto vrlo znacajno. Sjecate se kad nas je Hypo gusio na 540 sa ogromnim nalozima. Shvatio je da je prodavao jeftino pa sad kupuje skupo!!! To je radnja.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

konačno sam dokupio JDPL
– da nije bilo moje prošlotjedne loše odluke i prebacivanja sve slobodne love na PBZInvestor, to bi učinio još prošli tjedan puno jeftinije…[smiley6]

ps.
netko je naveo da svi brokeri loše rade, moram reči da nije toćno i da moj glavni broker radi odlično – možda i najbolje od svih…
jučer u pon. npr. sve transakcije u par min.

Po jučerašnjim zaključnim cijenama:

ATPL-R-A P/E*P/BV = 115,74
JDPL-R-A P/E*P/BV = 34,13


Po jučerašnjim zaključnim cijenama: ATPL-R-A P/E*P/BV = 115,74 JDPL-R-A P/E*P/BV = 34,13

irelevantno za rastuće firme. tu ne igra value investing, barba graham i buffet ne pale. nabavite literaturu martin zweiga i william o’neila pa prostudirajte malo o growth investingu, canslim metodi itsl..[smiley1]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Po jučerašnjim zaključnim cijenama:

ATPL-R-A P/E*P/BV = 115,74
JDPL-R-A P/E*P/BV = 34,13


P/BV treba zamijeniti s P/NAV. Onda ćeš dobiti prave rezultate. Ovako si zbunio ljude[smiley2][smiley1]

Hell is Empty and all the Devils are Here

New Report

Close