JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Bez značajnijeg ulaganja u obnovu flote nevidim boljitak za ovu firmu ! Kako se upravljanje firmom bez obzira tko je vlasnik nebi trebalo puno razlikovati , to bi Menađment kao i Nadzorni trebao pripremiti planove za obnovu flote ! Mogli bi učiti od ULPL , te obnovu izvršiti d o k a p i t a l i z a c i j o m ! Tu bi dobila država kao i drugi dioničari ![smiley2][smiley2]

Ne znam o kakvoj vi obnovi flote pričate.
Flota Jadroplova je po starosti u svjetskom prosjeku, pa i iznad prosjeka.
Može se prodati Ist i kupiti noviji brod i to za cash.
Niakakva dokapitalizacija nije potrebna, a isto tako nije ni moguća sve do privatizacije.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Molim forumaše da prokomentiraju da li će objava plana HDZ da formira ZIF sa dionicama koje ima država u firmama koji su izlistane na burzi (među kojima je i JDPL) imati negativnog utjecaja na dionicu JDPL,jer su mnogi ulazili u ovu dionicu radi očekivane privatizacije.
Bilo je nagađanja o eventualnom preuzimanju od strane Tankerske plovidbe ,što u ovom slučaju neće biti moguće.

oni koji su ulazili u jdpl zbog toga, ti ce i izaci.. ovo je negativno drukanje ili ozbiljno pitanje?

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Molim forumaše da prokomentiraju da li će objava plana HDZ da formira ZIF sa dionicama koje ima država u firmama koji su izlistane na burzi (među kojima je i JDPL) imati negativnog utjecaja na dionicu JDPL,jer su mnogi ulazili u ovu dionicu radi očekivane privatizacije. Bilo je nagađanja o eventualnom preuzimanju od strane Tankerske plovidbe ,što u ovom slučaju neće biti moguće.

Jedan od nasih kolega sa foruma kojeg izuzetno postujem ima strategiju ulaska u firme pred privatizaciju pa je tako usao i u JDPL. Kad se udubio u brodare prosirio se i na ATPL i siguran sam da mu privatizacija vise nije misao vodilja kad su ove dvije firme u pitanju.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Ušao oprezno u dva navrata, prosjek 692. Sada mislim ulaziti i na cijenama preko 800, jer ako brodova ima malo, a kineske robe puno, mislim da za brodare nema zime.
Još nešto, “oni” su ovaj vikend na Hvaru zaključili da će sigurno ići preko 1k kn. Dovoljan signal za ulaganje [smiley2]

Glas [b]PROTIV[/b] oporezivanja kapitalne dobiti

Molim da netko stavi k/p. Puno hvala! Ako moze sto prije 🙂

"The essence of pleasure lies in the seeking of pleasure itself."

http://www.kapital-plus.net/index.php?Vijesti&prikaz=vijest&id=1828

Kod mene strelica uvijek zelena.

Kupnja Cijena
10 777,77
61 777,01
26 777,00
3 776,00
37 775,00

Cijena Prodaja
787,00 161
788,00 200
789,00 200
789,50 200
789,98 28


Zanemario si najbitniji fundament – zakon prvog uleta…

Mislim da je ovde primjenjivi i zakoni drugog i trećeg uleta …..[smiley2]

Kaj ove “sitne” dnevne poraste od 7-10% vise ni ne komentiramo? 🙂

možemo, na “Komentari trgovanja” [smiley2]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

[smiley1] Pokušavam izbjegavati teme koje uključuju komentare oko dionice HT-R-A. Čisto psihičkog zdravlja radi.

New Report

Close