JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeessssssssssssssss toooooooooooooooooo.
sory svima,ali danas sam lud,bez hvalisanja ali danas mi sve ode gore,ludnica

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

dobro je dobro je , ovo mi se svidja fundamenti dolaze na svoje , zarada na ovoj dionici mi je vec preko 50%, steta sto mi cini samo manji dio portfelja

vipy, hvala …

I love the Smell of Profits in the Morning

Idemo dalje…. [smiley2]

Svaka čast dečki!![smiley2][smiley2][smiley2]

Fazane, dobro si to nadrukao.[smiley1]

Pessimism Is Your Friend

E da vam nema kolege fazana, još bi bili na 482[smiley2]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Promet je prilično malen, ne bih se kladio u neke veće cijene, mogao bi Hypo poklopiti kupnju… [smiley3]

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju

Kad se skida blokada? Kad nastavljamo ploviti[smiley2]


Jos kad bi uprava nabavila neki novi brod… Techman, ima li kakvih naznaka da uprava razmislja o tome?

Po mojim informacijama to je stalno u mislima.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


E da vam nema kolege fazana, još bi bili na 482[smiley2]

ha ha ha haha

ova dionica je ziher da ne može biti veći … stari umorni mornari + mladi nadobudni drukeri …

I love the Smell of Profits in the Morning

Vidim da se na ovom forumu dosta prati BDI kao glavni pokazatelj kretanja dionice Jadroplova. Mislim da to nije najbolji index kojega bi trebalo pratiti iz nekoliko razloga. Prvo, dobar udio u kreiranju indexa imaju capesize i panamax brodovi, a takve brodove Jadroplov nema. Dalje, index je u bodovima – nije ga lako pretvoriti u lovu, pokazuje samo trend up ili down. I najbitnije, index može zavarati. Može se desiti da BDI pada, a da zapravo handysize sektor raste. Naravno i obrnuto. Pogotovo bi to moglo biti važno ubuduće za praćenje ove dionice. Zašto? Zato što masa starih single hull tankera (VLCC + Suezmax + Aframax) ide u konverziju i postaju capesize, odnosno panamax bulkovi. S time će biti pogođen cijeli dry sektor ako gledamo kroz BDI, ali ne i Jadroplov. Jadroplov ima handysize i handymax brodove, a takvi tankeri ne idu u konverziju. Tu je shortage brodova svakim danom sve veći. Index koji treba pratiti kada je ova dionica u pitanju je BSIT (za Supramax brodove 52.000 T), odnosno BHSIT (za Handysize brodove 28.000 T), a onda je lako interpolirati za veličinu brodova koje ima Jadroplov. Indexi su u usd da bude stvar bolja. Dakle, ako BDI i bude sa predznakom minus nema razloga panici, nema razloga prodaji.
Breakeven Jadroplovovih brodova prema mojim saznanjima je ispod 10.000 usd dnevno, a jučerašnji BSIT i BHSIT indexi:
BSIT $64247(+1742)
BHSIT $42344(+507)
Ugodna kupnja nakon blokade.

šta kažete jeli ovo za izlazak ??

New Report

Close