JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Eros: ” Pitanje za forumaše – dali biste izašli iz JDPL u slučaju da BDI index počne padati dnevno 50-100 poena i tako 3 tjedna zaredom, a da dionica unutar ta tri tjedn raste? ” a zasto ti mislis uopce da bi bdi poceo padati???

Nije uopce upitno hoce li padati. Pitanje je samo kada ce poceti padati. Pod pretpostavkom da pada 3 tjedna za redom po 50-100 poena dnevno, a da u tom periodu vrijednost dionice raste – sto bi ti napravio?

Rušimo da bismo gradili


sol: ” Eros: ” Pitanje za forumaše – dali biste izašli iz JDPL u slučaju da BDI index počne padati dnevno 50-100 poena i tako 3 tjedna zaredom, a da dionica unutar ta tri tjedn raste? ” a zasto ti mislis uopce da bi bdi poceo padati??? ” Nije uopce upitno hoce li padati. Pitanje je samo kada ce poceti padati. Pod pretpostavkom da pada 3 tjedna za redom po 50-100 poena dnevno, a da u tom periodu vrijednost dionice raste – sto bi ti napravio?

Zavisi na koliko dionica naraste….


Eros: ” Pitanje za forumaše – dali biste izašli iz JDPL u slučaju da BDI index počne padati dnevno 50-100 poena i tako 3 tjedna zaredom, a da dionica unutar ta tri tjedn raste? ” Čuj imaš trenutno sličnu situaciju za Tankersku i donekle Uljanik

Mozes si onda lako predociti scenario na ovoj dionici. Bez obzira na pad tankerskih vozarina Tankersku dizu bulk carrieri koji su tamo u manjini (ne znam tocan odnos tonaze ali svakako oko 30 % su bulk carrieri). Isto je i kod Uljanika. Oni mislim imaju samo 1 bulk carrier. A dionice rastu…A u JDPL – vecina su bulkovi…Pa nije lose.

Rušimo da bismo gradili


sol: ” Eros: ” Pitanje za forumaše – dali biste izašli iz JDPL u slučaju da BDI index počne padati dnevno 50-100 poena i tako 3 tjedna zaredom, a da dionica unutar ta tri tjedn raste? ” a zasto ti mislis uopce da bi bdi poceo padati??? ” Nije uopce upitno hoce li padati. Pitanje je samo kada ce poceti padati. Pod pretpostavkom da pada 3 tjedna za redom po 50-100 poena dnevno, a da u tom periodu vrijednost dionice raste – sto bi ti napravio?

sta bi bilo kad bi bilo???? ne znam al vidim novih 150 bodova na indexu, tako da me to i ne zanima previse, inace u svijetu je tendencija rasta a ne pada, a ti mi nekako slicis na provokatorcica koji je prodao svoj paketic ht, (mozda nije tako, al tako mi izgleda, pa stoga bez nervoze molim) pa sad gleda kako da ušicari koju kunu na padu vozarina, aj slobodno mozes kupit i jdpl i atpl, obje ce rast[smiley2]

[b]JA SAM BIBER, MORAO SAM PROMJENITI NICK[/b]

Evo jedno nadobudno pitanje, što mislite kako će se odraziti proširenje kanala na panamaxe i brodare općenito? Radovi bi trebali biti gotovi iduće godine.


Evo jedno nadobudno pitanje, što mislite kako će se odraziti proširenje kanala na panamaxe i brodare općenito? Radovi bi trebali biti gotovi iduće godine.

Graditi ce se veci panamaxi. Ovi postojeci nece vise biti panamax kako im ime kaze.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Evo jedno nadobudno pitanje, što mislite kako će se odraziti proširenje kanala na panamaxe i brodare općenito? Radovi bi trebali biti gotovi iduće godine.

Radovi neće biti gotovi dogodine nego najranije 2012, a objektivno 2015. Planira se oko 8 godina rada, a početak radova ove godine. Osim što će se graditi veći panamaxi promjeniti će se (skratiti) robni pravci, a mnogi strari tankeri (aframaxi i suezmaxi) postati će panamax bulk carrieri. BDI će tada biti upola današnjem, ali to nije razlog nikakvoj brizi. JDPL će tada biti davno privatiziran, a mi milijunaši.


Eros: ” Pitanje za forumaše – dali biste izašli iz JDPL u slučaju da BDI index počne padati dnevno 50-100 poena i tako 3 tjedna zaredom, a da dionica unutar ta tri tjedn raste? ” a zasto ti mislis uopce da bi bdi poceo padati???

Jel znaš zašto vjetar puše? I zašto prestaje puhati. Iz istog razloga BDI će prestati rasti i početi padati. Moje pitanje je bilo – koliki pad bi ulagače s ovog foruma natjerao na izlaz iz ove dionice. Bili to bio 3-tjedni pad ili bi razmatarli duži period. Ili možda kraći.

Rušimo da bismo gradili


Derbyshire: ” Ili prvi zaključak JDPL preko 50.000 usd dnevno…Ili oboje? ” Prvi zakljucak preko 50 ce vjerovatno biti Trogir krajem godine AGW.

Good news. A šta je s ostatkom flote? Jel su im svi u T/C il nešto vrte i na spotu. Odgovor može i na privat…


sol: ” ” sta bi bilo kad bi bilo???? ne znam al vidim novih 150 bodova na indexu, tako da me to i ne zanima previse, inace u svijetu je tendencija rasta a ne pada, a ti mi nekako slicis na provokatorcica koji je prodao svoj paketic ht, (mozda nije tako, al tako mi izgleda, pa stoga bez nervoze molim) pa sad gleda kako da ušicari koju kunu na padu vozarina, aj slobodno mozes kupit i jdpl i atpl, obje ce rast[smiley2]

Ajmo se radije koncentrirati na konkretne stvari. Mislim da oboje predstavljamo male ulagače, a naravno da svi želimo zaraditi. Već kad si spomenuo ove dvije dionice što kaže javno mijenje koja će više rasti u dogledno vrijeme? Ja tipujem na JDPL gledajući narednih 6 mjeseci, a nakon toga ATPL.

Rušimo da bismo gradili

Vezano za ovih nekoliko komentara kako je nešto previše poraslo i sl., moj vam je srdačan savjet da ne gledate koliki je rast odradila neka dionica ili nije; trebalo bi isključivo gledati (naravo, ak niste neki zagriženi tehničar) kakva je sadašnja cijena u odnosu na poslovanje, bilancu, fundamente i perspektivu, a ne kakva je cijena bila prije mjesec-dva i kolika je sada u odnosu na taj povijesni tečaj.


Evo jedno nadobudno pitanje, što mislite kako će se odraziti proširenje
kanala na panamaxe i brodare općenito? Radovi bi trebali biti gotovi
iduće godine.

Možda sam u krivu, ali zar završetak proširenja paname nije planiran za 2014.?

All shipping lanes lead to China.

U sutrašnjem Poslovnom intervju sa Toulom

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close