JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Neko se svojski trudi da cijena ne pređe 700,00 kn!

I love the Smell of Profits in the Morning

Samo neka se i dalje trudi. Ja ionako čekam povrat love od HT-a pa da uđem po što nižoj cijeni, a mislim da nisam jedini. Nek se mi svi koji nismo ubacimo prije. [smiley2]

Inteligencija dolazi u raznim oblicima

Interesira me mišljenje kolega s foruma kako bi eventualni SPO za Jadroplov utjecao na cijenu dionice obzirom da bi Vlada vjerovatno ponudila neki diskont kao kod INE i HT-a. Postoje li već takvi slučajevi na HR tržištu kapitala i što se događalo sa cijenom, kakva su prava postojećih dioničara itd. ?

Pozdrav svima, na forumu sam novi, iako ga već neko vrijeme aktivno čitam. Čekajući povrat novca od HT-a, razmišljao sam i analizirao gdje ga uložiti, i odluka je pala na Jadroplov. Samo me zanima, mislite li da je trenutna cijena od kojih 685 cijena na kojoj je pametno ulaziti, jer mi se ovaj rast čini jako brz, i bojim se da ne pogodim u vrh cijene?
Također, mislite li da je pametnije dokupiti HT po kojih 350 kn (a doći će cijena i do te razine) ili sve uložiti u Jadroplov?


Pozdrav svima, na forumu sam novi, iako ga već neko vrijeme aktivno čitam. Čekajući povrat novca od HT-a, razmišljao sam i analizirao gdje ga uložiti, i odluka je pala na Jadroplov. Samo me zanima, mislite li da je trenutna cijena od kojih 685 cijena na kojoj je pametno ulaziti, jer mi se ovaj rast čini jako brz, i bojim se da ne pogodim u vrh cijene?
Također, mislite li da je pametnije dokupiti HT po kojih 350 kn (a doći će cijena i do te razine) ili sve uložiti u Jadroplov?

mnogi od nas su u toj dilemi, što kada i kako. Odgovorio si sam sebi, a i odluka mora biti samo tvoja, ja ti mogu predložiti da pošto imaš HT, da uložiš u Jadroplov. Ja osobno imam ove dionice i vjerujem u njihov daljnji rast, a da će biti korekcije, bit će je sigurno.

To što je JDPL narastao u zadnjih 3 tjedna ne znači da neće još rasti. Svi pokazatelji govore da bi 2008. trebala biti godina brodara kao što je 2007. bila godina građevinara. Ova tema je sa stručne strane dobro pokrivena tako da možeš racionalno donijeti odluku, a ja bi svakako preporučio BUY. Evo i jedan link o predviđanjima za 2008. pa ti odluči.
http://biz.yahoo.com/twst/071003/zey803.html?.v=1

Još bi samo dodao da je DRYS na NYSE tijekom ove godine porastao sa 12,63$ na 104,99 $, mislim da JDPL nije ni blizu tog rasta. http://finance.yahoo.com/q/bc?s=DRYS&t=1y
Naravno da svaka tvrtka ima svojih specifičnosti, ali usporedba sa sektorom ima smisla u situaciji kad JDPL ima dobru upravu, iskazuje dobit, očekuje prvatizaciju koja će nadamo se biti transparentna…. Još sam zaboravio nedavnu sudsku presudu koja bi trebala značiti veći BV…
[smiley2]


Pitanje za forumaše – dali biste izašli iz JDPL u slučaju da BDI index počne padati dnevno 50-100 poena i tako 3 tjedna zaredom, a da dionica unutar ta tri tjedn raste?

a zasto ti mislis uopce da bi bdi poceo padati???

[b]JA SAM BIBER, MORAO SAM PROMJENITI NICK[/b]

BALTIC DRY BULK INDICES 08 Oct 2007
Tuesday 9 October 2007

INDEX
Baltic Dry Index 9665 +130
Baltic Capesize Index 14010 +346
Baltic Panamax Index 9670 +35
Baltic Supramax Index 5900 +40
Baltic Handysize Index 2836 +14

Hoće li preko 10K do kraja tjedna…..

Evo najfriškiji za danas

09 October 2007
Baltic Dry Index (BDI) +195 9860

Hoće li? Hoće[smiley2]


BALTIC DRY BULK INDICES 08 Oct 2007 Tuesday 9 October 2007 INDEX Baltic Dry Index 9665 +130 Baltic Capesize Index 14010 +346 Baltic Panamax Index 9670 +35 Baltic Supramax Index 5900 +40 Baltic Handysize Index 2836 +14 Hoće li preko 10K do kraja tjedna…..

ovi indexi panamax i supramax je su to naftaši !!!!!!
[smiley7][smiley7][smiley7]

Four Star General


Evo najfriškiji za danas 09 October 2007 Baltic Dry Index (BDI) +195 9860 Hoće li? Hoće[smiley2]

Mislim da vise nije ni upitno hoce li Jadroplov biti četvoroznamenkast nego kada ce biti….


a zasto ti mislis uopce da bi bdi poceo padati???

Radi gravitacije iako nekad imamo i slucajeve levitacije kao kod TNPL sto je spomenuo Bosun!!!

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close