JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

slažem se Techmanom, no ipak mišljenje o trgovanju …

kad više top 10 igrača prodaje to meni općenito nije dobar signal. šta je je. no,bumo vidjeli kako će se to razvijati.

meni se ne čini da netko štopa cijenu. meni to izgleda jednostavnije: prodavači prodaju i hoće prodati po što većoj cijeni. naime, u zadnja 3 tjedna koliko rastemo nalozi na prodaji se uredno dižu i uglavom se skida sa aska na gornjem rasponu cijene (rijetka su bila lupanja po bidu).

pošto cijena raste i to na većim prometima, očito je da potražnje ima. kupci su puno malih ali ima i većih (jedan…više?) koji skupljaju nalozima sa par sto K. ako se hoće skupiti veća količina, a dogovorenih većih transakcija nema (osim zadnjih 22 miliona), nema druge nego grabiti po prodaji što se nudi. a prodaja se uredno i sretno diže. sve ove milijune koji su prošli u zadnja tri tjedna npr bi kupci radije potrošili na nižim cijenama, ali nije išlo.

u svakom slučaju, bit će interesantno vidjeti u srijedu što se dogodilo sa tih 22 milje. izlazaka i ulazaka u top 10 mora biti.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Nadam se da nije problem nabaviti/kupiti CD. Nego, da li je u redu/legalno postati ovdje prvih 20-30 dionicara? [smiley8]

Kupuju pametni. Za to ima vise razloga. Kao sto sam rekao sa marketom je sve u redu. Poceli su izracuni 3Q a svi znamo da ce biti izvrstan i dati dionici dodatan vjetar u krmu. I na kraju za JDPL svi znamo da mu predstoji privatizacija a dionice firmi prije privatizacije znacajno rastu (Pliva, Lura, pogledajte Mlinar nakon najave da ce ga kupiti Todoric…).

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


pogledajte Mlinar nakon najave da ce ga kupiti Todoric…).

skačeš si u usta … Mlinar je skočio kada se u top 10 pojavio Konzum … dakle, ipak je bitno što se događa u top 10 …

I love the Smell of Profits in the Morning


Techman: ” pogledajte Mlinar nakon najave da ce ga kupiti Todoric…).” skačeš si u usta … Mlinar je skočio kada se u top 10 pojavio Konzum … dakle, ipak je bitno što se događa u top 10 …

Skocio je prije ulaska Todorica na najavu prodaje. Slazem se da mu je Todoric dao dodatni zamah. Nemoj zaboraviti da se desavalo da mali slijede velike magove u top tenu kao sta je Floricic, Aureus i jos neka zvucna imena pa naivno zagucali. MLNR je sica prema JDPL i danas u Hrvatskoj ne vidim nikoga ko ga moze kupiti po realnoj vrijednosti (miljarda i kusur kunica). Zato su sva preslagivanja u vlasnistvu po meni iskljucivo motivirana zaradom na dionici. Fond Manageri imaju svoje razloga za ulaske i izlaske koji nama obicno nisu poznati a gro u top 10 JDPL su fondovi.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Eto vidiš da je bitan top 10! [smiley2][smiley2][smiley2]

I love the Smell of Profits in the Morning

Moj prvi post uopće…Naše (i strane) shipping kompanije pratim odavno što zbog profesionalne opredjeljenosti, osobnog interesa ili nečeg trećeg i dugo vremena sam smatrao forum mjestom nekvalitetne rasprave o tome. E pa bio sam u krivu…Barem što s tiče teme JDPL. Techman, Tomkneze, Bosun i ostali najzaslužniji su za to. A ja ću se ubuduće rado priključiti.
Blago onima koji tek odnedavno imaju u fokusu ovu dionicu. Pitanje za njih – dali imate target izlaska iz ove dionice?

Rezultati Q3 – nisu (iako se već znaju), nekog novog ćemo viditi u top 10 – nećemo, privatizcija – ne još, dokapitalizacija – nije. A da nije novi brod. Još ako je handysize – onda pun pogodak…Ili prvi zaključak JDPL preko 50.000 usd dnevno…Ili oboje?


Pitanje za njih – dali imate target izlaska iz ove dionice?

HT = JDPL

Znam da ti ne će biti jasno, ali malo se potrudi i naći češ odgovor na svoje pitanje. Dobro došao.

I love the Smell of Profits in the Morning


Rezultati Q3 – nisu (iako se već znaju), nekog novog ćemo viditi u top 10 – nećemo, privatizcija – ne još, dokapitalizacija – nije. A da nije novi brod. Još ako je handysize – onda pun pogodak…Ili prvi zaključak JDPL preko 50.000 usd dnevno…Ili oboje?

Ajde pojasni, Bogati, što si ovime htio reći. Novi brod. OK to znamo, ali što ti znače ova nabrajanja ispred?

I love the Smell of Profits in the Morning

Top 10 bitan je kad razmišljaš o izlasku iz dionice. Kvalitetni ulasci se rade dok nema promjene u top 10. Može oklada. Pri prvoj promjeni u TOP 10 JDPL će već biti na 1.000 kn. A pri toj promjeni nećemo biti pametniji.

Hvala na dobrodošlici fazan. A ja sam mislio da sam jedini budan.

New Report

Close