JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


eto i mene u dionicarima JDPL-a….a dali je to bio potez pokazat ce vrijeme…
pucam na dugorocno..[smiley1]
danas su rasli svi brodari….osim JDPL-a…ima tko kakav komentar?

rastao je i JDPL ,doduše blago .
na kraju trgovanja je prvi prodajni nalog bio na 665,00 , nije prošao , ali sutra to može biti sasvim druga priča.[smiley2]

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Bome danas lijepih preko nekoliko paketića prošlo! [smiley2]

Koliko još municije ima?[smiley5]

I love the Smell of Profits in the Morning

jura, 03.10.2007. u 21:46
JDPL-r-a danas na ATH 659,00 kn. U zadnjih 20 minuta trgovanja se ‘šamaraju’ paketi … 177, 400, 300, 590 komada na prodaji kao da su sitnica, kako se pojave tako za čas nestaju. Danas ukupan promet 5177 komada uz prosječno povečanje cijene +4,36% – nije loše.

Znači li nekome podatak da je na kupnji 20xxx dionica a na prodaji iznos koji skoro odgovara dnevnom prometu sa ovom dionicom?


ja sam od jucer in. premda se u brodare razumijem ko marica u krivi k…., na nagovor frenda koji ima ohoho u jdpl kupio i ja dva paketica na 596,xx i 597,xx za dokup spreman!

A ti si taj sreckovic kojeg je jucer poklopilo na 596, cestitam. Bas bi volio znati tko je prodavatelj[smiley2]

Velika je podcijenjenost JDPL-a u odnosu na brodarsku zajednicu….mogao bi puknuti do somića ako na tržišti zavlada ludilo u post HT-ovoj eri….ako ostane na ovim razinama…sav suvišak od HT-a ide unutra. Klasa optimist na kvadrat.


Znači li nekome podatak da je na kupnji 20xxx dionica a na prodaji iznos koji skoro odgovara dnevnom prometu sa ovom dionicom?

znači svakome koji vidi na kojim razinama ti nalozi,neki nebi ni sa 3 blokade bili poklopljeni,ako je sve ok sa dionicom,netko previše neodgovorno raspolaže kapitalom,ili je ” u očekivanju ??”

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Velika je podcijenjenost JDPL-a u odnosu na brodarsku zajednicu….mogao bi puknuti do somića ako na tržišti zavlada ludilo u post HT-ovoj eri….ako ostane na ovim razinama…sav suvišak od HT-a ide unutra. Klasa optimist na kvadrat.

Slažem sa Vama kolega.

Pošto ste vi već dugo u ovim investicijskim vodama molio bih Vas za Vaše mišljenje.
Koja dionica bi mogla najviše rasti u sljedeće 2-3 godine gledajući trenutnu cijenu, vrstu i broj brodova, te brodove koji trebaju stići u flotu.
Koliko sam shvatio većina predviđa da bi to mogla biti Atlanska plovidba.
Odnosno kada biste imali 100k kako biste rasporedili portfelj može u postocima (ATPL-R-a – %, JDPL-R-A – %, … )

Trenutno imam
20 kom. ATPL-R-A
150 kom JDPL-R-A
20 kom ULPL-R-A

Unaprije zahvaljujem na vašem odgovoru te ujedno pozivam i ostale forumaše Techmana,Hogara …, koji jako puno znaju o brodarima te ih također jako cijenim i volim čitati njihove postove.

moj je bio onaj mali nalog na 659,99, mozda ste ga gledali par puta tokom dana (imam i jedan na 700). onaj sa 659 sam skinuo a mislim da cu sutra ujutro maknuti i sa 700.
krivo mi je da sam se fokusirao samo na ovog brodara a ne i na tankersku koja mi je izmakla dok sam upisivao nalog na 6200[smiley16] i ATPL koju sam prodao na 2900, ali sto je tu je… mora i ovo kad tad narasti. mislim da shogun dobro prognozira i da ovo moze do tisucu kn i prije nego vecina ocekuje.
naravno do tada ce i tankerska doci do 8 a atpl na 4,ali jadricu po meni ocekuje skokovitiji rast iz par razloga.
fundamenti, kaskanje za sektorom i odnos kupnje i prodaje… mislim da je to ipak znakovitije od objektivnih problema firme.

Trebala bi država dat poticaj 20kn po dionici HT ko što daju za svinje

još da nije istovara … eh kako je prokleto blueman bio u pravu …

I love the Smell of Profits in the Morning

To fazan:

Znam, hebiga, ovo nije ni lose sto se stopa pa se stigne jos uzeti.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


mislim da je to ipak znakovitije od objektivnih problema firme.

možeš li nam navesti te probleme firme? bolje da znamo i negativnosti nego samo pozitivne stvari.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

New Report

Close