JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Techman: ” Ovo je vrlo interesantno. Nece biti problem samo stare uprave vec i djela nove uprave. Naime vec sam pisao da je Gdja Kundid radila bilance koje su dovele do Sale und Lease Back. Nisam strucnjak da procjenium njihovu vrijednost ali znam da mali dionicare vec godinama vriste da PD nije bio potreban. Istog misljenja je i bivsi direktor Giovanelli iza koga je u JDPL ostalo 20 i nesto brodov koje je Toula uspjesno prodao i smanjio flotu na 4-5. ” Sve to stoji, iako da nije sklopljen Sale and lease back agreement banka je već mogla poćeti pljeniti brodove budući je Jadroplov prestao podmiraivati obveze. E sad je li Toala mogao naći alternativno financiranje ili popustiti ucjeni Hamburghische Landesbank I PD-a to je teško procjeniti s ove distance. Što se mene tiče ne interesira me ko je u pravu i je li veći lopov Toala ili Giovaneli ili Božić. Bitno je da ova ekipa trenutno odrađuje relativno dobro (doduše i moja baba bi u ovakvom tržištu) i da konačno imamo još jednog stabilnog i jakog brodara. Međutim dok god traju ova međusobna prepucavanja Jadroplov će se trgovati uz diskont

polako počistiće se oni a tad mi krecemo punim jedrima

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

http://www.dryships.com/index.cfm?get=report

novi BDI [smiley1]

Evo sad jedno pitanje (iako mislim da je odgovor dat unazad nekoliko stranica): koliki stvarno utjecaj na poslovanje ima BDI za JDPL. Zanima me koliko unaprijed su brodovi ugovoreni? Da li JDPL ugovara poslove po ovim visokim cijenama?

Ili je to sve samo psihološki efekt, raste index, pa treba rasti i dionica?

I love the Smell of Profits in the Morning

treba bi procitati od prije 2mj postove..[smiley2]


treba bi procitati od prije 2mj postove..[smiley2]

Eto, lijen sam pa molim nekako da pojasni. Dobro će doći i meni, a i drugima … pa ako nije tlaka …

I love the Smell of Profits in the Morning

.

I love the Smell of Profits in the Morning

rast BDI najvise utjece na JDPL jer se ugovara na 3-6 mj…


rast BDI najvise utjece na JDPL jer se ugovara na 3-6 mj…

Šugamane, iako si škrt na riječima, hvala ti od srca.

I love the Smell of Profits in the Morning

dok ja i ti pricamo neko kupi po 500 kom [smiley2]


rast BDI najvise utjece na JDPL jer se ugovara na 3-6 mj…

jel da? mislim, ako nije tako onda si malo prije navukao nekog da pokupi onih 563 komada na 540 [smiley2]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

evo friško stanje na k/p, da se ni bi opet netko zaletio pa lupio po 596


dok ja i ti pricamo neko kupi po 500 kom [smiley2]

ma da, iako sam totalni dibidus za brodove, kopkaju me neke stvari …

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close