JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kakve veze ima preneseni gubitak?

I ako ćeš bilo što uspoređivati onda barem daj procjenu vrijednosti imovine pa je stavi u odnos sa dugovima, a ne ovo bezvezno trtljanje jer si jednom popušio na Jadroplovu. Ako si ti popušio, to ne znači da će i drugi popušiti, a također ne znači da neće. Očito imaš problem s dionicom, umjesto da problem koji imaš, najprije riješiš sam sa sobom.

Trtljanje je uspoređivati prodaju Hotela i Jadroplova…i govoriti o tome kao gotovom poslu…a dobro znamo da je država nesposobna ičime upravljati…a još manje sposobna nešto prodati…što je već u više navrata dokazano….pogotovo u slučaju jadroplova…
Znam ja jako dobro zašto se povlači pitanje imovine sada…i zašto se plasira i računa NAV sada…jer je došlo do blagog oporavka vozarina…pa sada valja odmah računati NAV i predstavljati kako je jdpl dobra kompanija koja nudi budućim dioničarima brda i doline…i to nema veze s time što sam ja popušio ili nisam na jdpl…
NAV zasigurno bolje izgleda sada nego prije godinu-dvije…da….ali isto tako može biti da će iduće godine opet izgledati to sve skupa loše…jel…i da vrijednost imovine neće više biti kao što se čini danas…može biti da će brodovi vrijediti i više, ali i manje…
a vidiš…gubitci su stvarni…dugovanja i potraživanja su tu…i ona su stvarna…znaš…to je nešto što se mora vratiti…i nema da će vratiti manje…vratit će upravo onoliko koliko duguju…plus kamate…
a ovo da imaju preneseni gubitak…da nije bitno…neću ni komentirati…po vama je valjda isto jesu li prenijeli 100 milijuna gubitka ili dobiti…

Trtljas. Preneseni gubitak je lanjski snijeg. Izračunaj za početak vrijednost imovine. Tek nakon toga možemo dalje razgovarati.

osim toga…kako to da vas u postu forumaša shippinga nije ujelo za oko…da je nominalna vrijednost 110 kn…kada to nije jednostavno točno…moji postovi su ovdje trn u oku skupini forumaša koja ima tko zna kakve interese…a ti interesi nisu očito prenošenje točnih informacija…
koliko je poznato…društvo je održalo skupštinu 11. rujna…na kojoj je donešena odluka da se gubitak društva ostvaren u 2016. godini…od 96 milijuna kuna i dio akumuliranih gubitaka iz prethodnih godina pokrije pojednostavljenim smanjenjem temeljnog kapitala Društva…i nominalna vrijednost dionice društva iznosi sada 50 kn…
dakle nikakvih 110 kn….to nitko neće komentirati…ali ćete računati NAV…
a ja vas pitam kako će se pokriti gubitci ostvareni u 2017. godini…i nemojte maštat da ih neće biti…biti će ih…jer ako s ovim vozarinama nisu u prva tri kvartala ostvarili dobit…onda ju ni neće u iovih zadnjih mjesec dana…
nakon 3. kvartala 30 milijuna gubitka…moglo bi bit do kraja godine 40-50 milijuna….
šta sljedi onda? u 2018….opet smanjenje u svrhu pokrivanja gubitaka iz 2017….
a neće ga do onda prodat…pa jel uopće došlo odobrenje iz Bruxellesa o restrukturiranju?
dok do dođe…ode vam nominala na cijenu po kojoj se sad trži na burzi…kolko će onda biti početna od nominale?

Procijeni vrijednost imovine. Zapamti, ako si popušio ne moraš javnost maltretirati svojim promašajima.

Kad procijenis vrijednost imovine oduzmi od toga dugove da uopće vidimo postoji li tu tenutno neka vrijednost ili ne. A ne da stalno čitamo tvoje retrovizorske gluposti. Zanima nas sto je danas, a onda ćemo o budućnosti i dogadjajima iz prošlosti koji mogu utjecati na budućnost.

ajde fahrudine samo ti procjenjuj vrijednost…reko sam ti da su dugovi tu…njih ne treba procjenjivati…kao i rezultati nakon trećeg kvartala…a i cijena dionice na burzi je takva kakva jest…
zašto vas smeta moje pisanje, a ne smeta iznošenje netočnih informacija po pitanju nominalne vrijednosti dionice?
jel i po tebi NAV preko 100 kn?
pa zašto se trži dionica po 30-ak kuna?

Marcipian i zorangutan.
Pisete potpune neistine i lazi.
Nominalna cijena dionive je 110 kuna.
Evo link
https://www.mojedionice.com/dionica/JDPL-R-A
NAV mi je ispao 117,78 kn po dionici i raste svaki dan zbog rasta cijene brodova i vozarina.
Nakon sto je jdpl prezivio najgoru i najduzu krizu u povijesti brodarstva ured koje su mnogi bankrotirali i to neke velike svjetske kompanije, meni je ovo sto su napravili čravo cudo a i kad znam koje napore ulazu u pripremu za privatizaciju i nerazvodnjavanje postojecih dionicara.
Direktor je kupovao zadnji put na 143 kune.
Jako i dalje vjeruje u jdpl.
Po meni ovo je ticker kojeg bi svaki ozbiljan investitor trebao imati,zbog visokog potencijalnog povrata od nekoliko puta.
Takodjer imam dionice jadroplova i ovo nike nagovor ni na kupnju ni na prodaju istih.

http://www.jadroplov.hr/Portals/0/docs/Vijesti/poziv-za-glavnu-skupstinu-drustva-Jadroplov-d.d-za-2016-godinu.pdf

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Kovačić oko 27. minute. Najava pozitivne 2018:
http://radio.hrt.hr/aod/pomorska-vecer/233743/

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.


Marcipian i zorangutan.
Pisete potpune neistine i lazi.
Nominalna cijena dionive je 110 kuna.
Evo link
https://www.mojedionice.com/dionica/JDPL-R-A
NAV mi je ispao 117,78 kn po dionici i raste svaki dan zbog rasta cijene brodova i vozarina.
Nakon sto je jdpl prezivio najgoru i najduzu krizu u povijesti brodarstva ured koje su mnogi bankrotirali i to neke velike svjetske kompanije, meni je ovo sto su napravili čravo cudo a i kad znam koje napore ulazu u pripremu za privatizaciju i nerazvodnjavanje postojecih dionicara.
Direktor je kupovao zadnji put na 143 kune.
Jako i dalje vjeruje u jdpl.
Po meni ovo je ticker kojeg bi svaki ozbiljan investitor trebao imati,zbog visokog potencijalnog povrata od nekoliko puta.
Takodjer imam dionice jadroplova i ovo nike nagovor ni na kupnju ni na prodaju istih.

evo ti link na odluke glavne skupštine…daj se barem uputi…nemoj pisati napamet…

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/ANkHPhSY7I6ndoN0VBfZyA==.pdf



evo ti link na odluke glavne skupštine…daj se barem uputi…nemoj pisati napamet…

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/ANkHPhSY7I6ndoN0VBfZyA==.pdf


odluke su od 11.rujna..a danas je 28. studeni???wtf is that-direktor je zalutao na ulicama Londona, bježeći od novinara, dok mi kupujemo njegove dionice…nije valjda?

kako bilo, da bilo, ove dečke treba brzo stjerati u red..jer,…sada nominalna vrijednost iznosi 50 kn…no muljaža je prejaka, vidi 6.6.2017.:
“Eventualne sugestije Komisije očekuju se u roku od dva mjeseca-bla-blaa, nakon toga program će biti dostavljen u redovnu proceduru, a restrukturiranje Jadroplova stavljeno pod nadzor EK. Zbog političkih rotacija ?usvajanje programa usporeno je prolazilo potrebne faze na nacionalnoj razini, a prema hodogramu koji je usvojila prethodna Vlada, restrukturiranje Jadroplova trebalo je biti na stolu EK još prije devet mjeseci.
Program, iz objave u financijskom izvješću tvrtke, predviđa reprogram kredita i prodaju dijela imovine.?


društvo je održalo skupštinu 11. rujna…na kojoj je donešena odluka da se gubitak društva ostvaren u 2016. godini…od 96 milijuna kuna i dio akumuliranih gubitaka iz prethodnih godina pokrije pojednostavljenim smanjenjem temeljnog kapitala Društva…i nominalna vrijednost dionice društva iznosi sada 50 kn…

a ja vas pitam kako će se pokriti gubitci ostvareni u 2017. godini…
nakon 3. kvartala 30 milijuna gubitka…moglo bi bit do kraja godine 40-50 milijuna….
šta sljedi onda? u 2018….opet smanjenje u svrhu pokrivanja gubitaka iz 2017….

obzirom na nove gubitke, ako bude išlo ponovno smanjenje nominale, na koliko bi ona po tebi mogla biti smanjena radi pokrića novih gubitaka?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close