JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovdje se praćka napela do bola, i još će malo, a onda fijuuuuu…
Ne mogu indeksi ići prema gore, ATPL isto, a ovo da je u zakucancu.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Konačno i za Jadroplov pristojan spot. Peristil na 14000.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

očekivanja za 3 Q ?

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Da li postoji mogućnost da se cijena drži s ovakvim askom da ne bi porastao tromjesečni prosjek u slučaju preuzimanja dionica?? Ili to nema veze u slučaju da država odluči prodat svoj udio??

Pa neznam šta bih rekao za izvješće. Na prvu mi se činilo da je loše jer je 11mil gubitak razdoblja.

Onda sam vidio troškove tečaja od 6mil, i amorzitaciju od 10mil, te ona njihova usklađivanja radi dolara. EBITDA dobrano u plusu. Smanjuje se dug. Samo naprijed.

Ufff … i dalje minus 😠

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Šta se ovi stide otvoreno reći koliki im je gubitak nego samo navode prihod i rashod. A kad se oduzme jedno od drugog – strava i pored rasta vozarina!
U izvještajnom razdoblju ostvaren je ukupni prihod u iznosu od 157.236.328 kuna……
Ukupni rashodi u iznosu od 186.359.013 kuna


Šta se ovi stide otvoreno reći koliki im je gubitak nego samo navode prihod i rashod. A kad se oduzme jedno od drugog – strava i pored rasta vozarina!
U izvještajnom razdoblju ostvaren je ukupni prihod u iznosu od 157.236.328 kuna……
Ukupni rashodi u iznosu od 186.359.013 kuna

Sve je vidljivo, ali i dalje me kopkaju jako čudne stvari u bilanci JDPL, i mirišu da se “kontrolira” cijena i kompanije i dionice, možda radi spomenutih kuloarskih priča o preuzimanju od strane ATPLa…

Naime gledajući prva 3 kvartala, kako je moguće da firma koja za osnovu fakturiranje brodarine koristi Supramax (BSI), napravi minus od 8 tj. 9 miliona kuna u prvom i drugom kvartalu s prosjekom BSIa spota od oko 7k do 8k USD, a onda u 3 kvartalu napravi minus od 11 miliona sa BSI spotom od oko 11K usd??

Prvotno je vidljivo da se zadnja 3 kvartala radi jako agresivna amortizacija (po cca 11 miliona kuna kvartalno), što u startu gura EBITDA u plus, samo na osnovu amortizacije.

Onda tek na red dolazi stavka “ostali troškovi i poslovni rashodi” koja iznosi kvartalno 16, 18 i 15 miliona kuna, koja nikako nije raščlanjena i objašnjenja? Znači u ukupnim poslovnim rashodima JDPL 50% rashoda čine amortizacija i “ostali” troškovi, dok 50% čine materijalni troškovi i troškovi osoblja.

Po mom mišljenju jako fino izrežirana bilanca za nečiju korist.

Minus uglavnom zbog tečajnih razlika te velike amortizacije.
Vozarine su već u 3.kvartalu ipak bile dobre, mogli su doći i do plusa.

zadnja cijena 32 kn….pametnom dosta…nakon sjajnog kvartala i duplo većih vozarina…ovdje i dalje minus….
od preuzimanja ništa….od plana restrukturiranja ništa…mjeseci idu….žvakača se rasteže….a ovo nikuda….

zašto blokada trgovanja?Fiama Holdings S.A objavila izvješće o preuzimanju društva JADROPLOV d.d. iz Splita? ili je to staro-404 – File or directory not found.?

Kupnja naglo ojačala ili se to meni čini?

New Report

Close