JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Moguće da je greška, ali to tek treba vidjeti. Ja osobno vjerujem u tu dionicu na duži period, ali sad mislim da će biti prilika za povoljniji ulazak u narednih dva – tri mjeseca

Tko to zna?Ako netko zna u proteklu deceniju moga praćenja ove dionice primjetio sam da Techman zna puno više nego svi mi ostali skupa.E sad treba posvetiti vrijeme čitanju njegovih postova.

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Techman je radio godinama u Shippingu na jakoj poziciji u jakom brodaru (technical direktor) tako da je on ozbiljan stručnjak i bilo bi lijepo da prokomentira stanje u sektoru.

Siniša Bacalja

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))

Vidim da su se svi brodari vratili na razine prije izbijanja afere Agrokor…jedino jdpl je još ispod razine …tako da očekujem da u roku od tjedan dana i jdpl pređe granicu od 40 kn.. nekako mi se čini da je to trenutno fer razina (40- 45 kn)..sretno svim dioničarima.

Supramax Index Weekly

Support –8,486, 7,948, 7,412

Resistance – 9,081, 9,650, 10,198

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Supramax Sep 17 Daily

Support – 9,475, 9,190, 8,810

Resistance- 10,109, 10,265, 10,520

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Vidim da su se svi brodari vratili na razine prije izbijanja afere Agrokor…jedino jdpl je još ispod razine …tako da očekujem da u roku od tjedan dana i jdpl pređe granicu od 40 kn.. nekako mi se čini da je to trenutno fer razina (40- 45 kn)..sretno svim dioničarima.

Trenutna cijena je potpuno nebitna i uopce nije realna..
Ono sto je bitno a tice se jdpl i to bi boldao..
Rast i to vec sad konstantni vozarina..
Povecanje prihida za 70% …..
Ciscenje bilance i popravljanje krvne slike.smanjenjem nominale..
Te ono sto je najvazni a i sto je i sam ministar u vise navrata izjavio….privatizacija jadroplova do kraja godine…
Vec se spekulira tko ce biti kupac…
Prakticki po ovoj danasnjoj cijeni.od 36 kuna…cijeli jadroplov vrijedi nesto malo vise od 7 mil. eur….sto.je apsurdno nerealno…cak i da su duzni do bola…
Pa samo im jedan polovni brod iz flote toliko vrijedi…da ne govorim o nekretnini i to velikoj…na najskupljoj i najboljoj poziciji na ovom djelu jadrana tik uz hotele i aci marinu…
Sada kad je krenuo konacno oporavak shippinga i kada su cijene brodova vece na.mjesecnoj bazi a spot vozarine rastu….
Idealan je trenutak za ovakvu tranziciju…
Zato smatram da ova dionica ima zaista velik potencijal s obzirom na sadasnju cijenu..
Recimo hipotetski da se cijeli jadroplov proda za smijesnih 20 mil eur….to daje cijenu po dionici od odlicnih 108 kuna…

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

Naravno sve podatke o tzisnoj kapitalizacijii ostalim fundamentima jdpl mozete lijepo vidjeti ovdje
https://www.mojedionice.com/dionica/JDPL-R-A

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

jdpl ima sve bolje i bolje vozarine .
i danas sprx nastavili rast, prestigli pnmx-e

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Da, BSI oba ova dana raste (iako je prikazan u crvenoj boji na stranicama Dryshipsa, a s pozitivnim predznakom).
Ali kod nas to rijetki vide, većini je bitan Bdi, iako on nema veze, tj. ima ali posredno.
Ali sad bi vjerojatno i sve sastavnice indeksa trebale okrenuti u zeleno.

Ako tko ponudi jeftino kupovat će se.
To gore su samo činjenice i tu ne treba prevelikih komentara ni priča.

Samo strpljenja ljudi, to je sve što nam ostaje.. Vjerujem da će sad kroz 9 mjesec vozarine svih sastavnica BDIa počet solidno rast kao mini priprema za jesen.. A i država i EU su jako neozbiljne sa završetkom plana restrukturiranja JDPLova.. Pa daj izjasnite se više da znamo na čemu smo, odavno je prošao onaj rok od 2 mjeseca za odluku..

New Report

Close