JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ovo propada u sve dužim koracima! U kratkom vremenu slijedi već treće smanjenje temeljnog kapitala.
2016 godine dva puta: sa 360 na 210
sa 210 na 110
2017 —-slijedi———— sa 110 na 50
Po svemu sudeći će biti i početkom 2018 sa 50 na 10 i tek tada može se desiti neko preuzimanje. Prije toga ništa.

da, mogao bi se iduće godine dogoditi novi dokap po 10 kn jer dugovi su veliki i kapital se topi…
[/quote]

dugo je do iduće godine …. a rast vozarina će u ovoj godini odradit svoje na dionicu .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !



Ovo propada u sve dužim koracima! U kratkom vremenu slijedi već treće smanjenje temeljnog kapitala.
2016 godine dva puta: sa 360 na 210
sa 210 na 110
2017 —-slijedi———— sa 110 na 50
Po svemu sudeći će biti i početkom 2018 sa 50 na 10 i tek tada može se desiti neko preuzimanje. Prije toga ništa.

da, mogao bi se iduće godine dogoditi novi dokap po 10 kn jer dugovi su veliki i kapital se topi…
[/quote]

A kad je to uopce bio dikap na jdpl..
Radilo se o smanjenju temeljnog kapitala..
Zaista je urnebesno smijesno koji likovi sve i sto pisu na ovoj temi…

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE


Dakle…
Trenutna trzisnna kapitalizacija cijele firme je 8 mil usd…
Pa to je jedan brod iz flote…
Gotovo sam siguran da ce pocetna cijena s obzirom na NAV i na novu nominalnu od 60 sa kojom ce se popraviti kompletna krvna slika firme….nema sanse da ce ici ispod..
Uz rast vozarina i najavu ministra te zainteresiranost atpl ovdje ce se konacno odigrat jedna prava …dobra…i pozitivna prica

Kolega SeaBear, kažete da jedan brod vrijedi 8 mil. usd – a ja Vas pitam čiji brod? Jadroplov ima tri puta više dugova nego brodova, oni zapravo ni nemaju u vlasništvu ni jedan brod jer to će biti uskoro brodovi od vjerovnika, a nakon što to jada preuzmu ostatak potraživanja će morati otpisati jer su brodovi odavno “potonuli” u dugu.



Dakle…
Trenutna trzisnna kapitalizacija cijele firme je 8 mil usd…
Pa to je jedan brod iz flote…
Gotovo sam siguran da ce pocetna cijena s obzirom na NAV i na novu nominalnu od 60 sa kojom ce se popraviti kompletna krvna slika firme….nema sanse da ce ici ispod..
Uz rast vozarina i najavu ministra te zainteresiranost atpl ovdje ce se konacno odigrat jedna prava …dobra…i pozitivna prica

Kolega SeaBear, kažete da jedan brod vrijedi 8 mil. usd – a ja Vas pitam čiji brod? Jadroplov ima tri puta više dugova nego brodova, oni zapravo ni nemaju u vlasništvu ni jedan brod jer to će biti uskoro brodovi od vjerovnika, a nakon što to jada preuzmu ostatak potraživanja će morati otpisati jer su brodovi odavno "potonuli" u dugu.
[/quote]

Meni je suludo ulaziti u bilo kakvu raspravu sa vama jer vi zaista nista ne razumjete a i pisete potpune neistine..
Koji su vasi motivi pisanja ovakvih oausalnih postova u to necu ulaziti…
Ja sam izracunao koliki je NAV za jdpl..
Jeste li vi?
Znate li vi uopce kako se racuna NAV?
Znate li vi uopce sto je NAV?
Znate li kolika je trenutno vrijednost jednog handya ili supramaxa starog 10 god?
Znate li vi uopce koliko je ….ma nema smisla..
Vi…ronaldinjo i slicni pisete takve urnebesne postove sve nebili kupili dvije tri kune jeftinije..
Cucite na bidu..
Daj se barem malo educirajte o materiji o kojoj pisete..
Sramotite se bezveze…
Evo citirat cu vam svoj post od prije neki dan jer mi se neda pisati…
A koji su vasi motivi ovakvog nepismenog i needuciranog pisanja neka svatko sam za sebe prosudi…

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

Nominalno smanjenje kapitala podloga je za ulazak strateškog partnera i dokapitalizaciju tvrtke, za koje će se interes utvrditi nakon što za cijeli plan zeleno svjetlo da Bruxelles.

Atlantska pokreće ESOP i ide ‘dokap’


Iako Uprava zasad šuti, branša misli da je u pozadini priprema terena za preuzimanje Jadroplova.

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

Eventualne sugestije Komisije očekuju se u roku od dva mjeseca, nakon toga program će biti dostavljen u redovnu proceduru, a restrukturiranje Jadroplova stavljeno pod nadzor EK

Jadroplovov plan konačno pred EK


Rok od dva mjeseca je istekao prije nekoliko dana…tako da ovu vjest mozemo ocekivati svaki dan…
A nakon toga zna se sto slijedi…
Jesen ce za jdpl biti konacno najbolje godisnje doba..
Sve najave idu tom u prilog..

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

gledam malo k/p: na strani k od 28-30 kn cca 3200 kom , ovo dobro izgleda

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Bid brutalan, odavno ovakav omjer k/p nisam vidio na nekom brodaru.. A zeleni val tek krenuo :-))

bid je brutalan…jeste…par stotina komada…a aks je šupalj…pa dajte onda počistite to do 65 kn…ionako će po toliko atpl kupiti jdpl…to je za atpl kikiriki…
jdpl je na najboljem putum da postane hrvastki drys…a za drys bear kaže da ni nije više brodarska kompanija….
i nemojte zaboraviti…imaju na atraktivnoj lokaciji u Splitu zgradu….

Ja osobno prošli tjedan izašao. Planiram opet ući ako padne na kojih 27-28. Prevelike su mi oscilacije u kratkom vremenu, a sve sa malim prometima, tako da sam izašao dok sam još u minimalnom minusu


Ja osobno prošli tjedan izašao. Planiram opet ući ako padne na kojih 27-28. Prevelike su mi oscilacije u kratkom vremenu, a sve sa malim prometima, tako da sam izašao dok sam još u minimalnom minusu

Dijelim mišljenje samo sam ja prodao jednu četvrtinu-neda mi se nešto puno čačkat po tržištu-uspavan sam od petrice na na360

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Moguće da je greška, ali to tek treba vidjeti. Ja osobno vjerujem u tu dionicu na duži period, ali sad mislim da će biti prilika za povoljniji ulazak u narednih dva – tri mjeseca

New Report

Close