JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovdje a i na drugim temama uglavnom slušam babske priče, žalopoljke razne urote što ti ja znam.

Pa dajete se ljudi fokusirajmo na pogled u budućnost a ne zavirivati u prošlost, konstruktivne procjene, moguće relacije cijene, potencijale, svajete pozitivne sugestije…..

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Bolji znanci oko JADROPLOVA ako mogu napisati kakvim nekretninama raspolaže J.!?

“‘Tvrtka se ponaša nikako prema pomorcima. U lošem je financijskom stanju i to dulje vrijeme. U većinskom je vlasniku RH, ne znaju što bi zapravo napravili s tim tvrtkama. Ona sama po sebi ne može opstati. Pokušava se održati na životu iako pomorci ne dobivaju plaće. Zadnja je bila u 11. mjesecu 2015. godine. Za neke ljude doprinosi nisu plaćeni ni za 2014. godinu. Puno je pritužbi od strane pomoraca. Stanje na brodu je jako loše. Nedavno smo predsjedniku uprave Jadroplova prezentirali stanje na jednom od njihovih brodova koji je također u lošem stanju. Cijelo vrijeme upozoravamo na stanje na tim brodovima’, rekao nam je tajnik Sindikata pomoraca Hrvatske, Predrag Brazzoduro.

‘No, ljudi nemaju izbora. Mogu napraviti samo dvije stvari. Ili ugasiti tvrtku pa će pomorci ostati bez posla ili sve to tolerirati. Rekli smo im da nam kažu u trenutku kad više ne budu mogli izdržati pa ćemo zaustaviti brodove‘, dodaje Brazzoduro.”

-mogli bi im brodovi postati nekretnine

Mene zanima zašto se ne kupuje, to mi odgovorite? Navodno kao “privatizacija se sprema”, “Bdi će uploviti u sigurnije vode”. Pa nemojte onda čekat, nemojte kupit zadnji pa ispast “magarac”. Zašto cijena ne raste kad dolaze super dani za ovu dionicu? Zato što ni vi niste sigurni i strah vas je kupovat jer je budućnost neizvjesna.


Mene zanima zašto se ne kupuje, to mi odgovorite? Navodno kao "privatizacija se sprema", "Bdi će uploviti u sigurnije vode". Pa nemojte onda čekat, nemojte kupit zadnji pa ispast "magarac". Zašto cijena ne raste kad dolaze super dani za ovu dionicu? Zato što ni vi niste sigurni i strah vas je kupovat jer je budućnost neizvjesna.

Zašto bi sad kupovali po 23 kad si nam ti obećao prodati po 10 kunića, ti i Marcipan

Bdi opet raste, Atpl vjerovatno kupuje Jdpl, a cijena stoji??
NAV je koliko?
Što se misli dokle će tako?

Ma kakav NAV i BDI, o čemu pričate. Firma pred bankrotom, ne znam gdje vi polažete nade.

Kako je kupnja ojačala…… neda više nitko dionice po 24-25 kn

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Da marcipan, ali on ceka da padne na 10kn pa ce onda rasprodat :).

Inace, BDI ide i danas u plus

vi očekujete da atpl kupi jdpl…i spasi vaše promašene investicije…
ako i dođe do preuzimanja od strane atpl…to neće zasigurno biti s razlogom da dioničari jdpl profitiraju…već da se spasi društvo i radna mjesta pomorcima…
može biti da je netko dao mig atpl da uzmu državnih 70% jdpl…to po kojoj cijeni…državi u ovom momentu nije ni bitno…jer se želi riješiti vrućeg krumpira…država novaca nema koje bi dodatno ulupala unutra…dakle, stvar je jasna…treba prepustiti nekom tko ima…u nekoliko navrata nesposobni cerp nije uspio prodati…ili jednostavno nije bilo zainteresiranih…pa ne dolazi u obzir ponovno razvlačenje po natječajima…rezultat kojih će opet biti ćorak…
pa, budući država ima i udio u atpl…ajmo to prepustit atpl…s dogovorom da će onih 10% atpl također nekome naštelati, tko će im tih 10% pošteno platiti…
ovdje država nema interesa…budući da firma radi s gubitcima…i u izuzetno teškom je položaju…
eto…neovisno o tome…po koliko će kuna država prepustiti ajmo reć taj svoj paket od 70%…što to nosi postojećim dioničarima jdpl?
novog vlasnika…koji će morati dokapitalizirati…smanjit će temeljni kapital…nominalu sa sadašnjih 110 kn…na pitaj Boga koliko….da se pokriju gubitci…a onda će naštampati x novih dionica, isključit će u povećanju temeljnog postojeće dioničare…i sa onog državnog paketa od 70%…mogu komotno doći u situaciju da rade što žele s jdpl…a zasigurno će se htjet riješit malih dioničara…koji im ovdje ne trebaju…pa onda vuci potegni…mogu dati prijedlog o povlačenju dionica s burze…uz pravičnu naknadu…koja obično nije pravična…ili mogu ponuditi da otkupljuju po tipa 10 kn preostale dionice…u svakom slučaju…ja ne vidim ništa dobro za dioničare jdpl niti s tom kupovinom od strane atpl…vidim jedino dobro za društvo kao takvo i pomorce…i državu kojoj će to biti briga manje…
pozdrav svim optimistima ovdje…čujemo se nakon “prodaje”…


vi očekujete da atpl kupi jdpl…i spasi vaše promašene investicije…
ako i dođe do preuzimanja od strane atpl…to neće zasigurno biti s razlogom da dioničari jdpl profitiraju…već da se spasi društvo i radna mjesta pomorcima…
može biti da je netko dao mig atpl da uzmu državnih 70% jdpl…to po kojoj cijeni…državi u ovom momentu nije ni bitno…jer se želi riješiti vrućeg krumpira…država novaca nema koje bi dodatno ulupala unutra…dakle, stvar je jasna…treba prepustiti nekom tko ima…u nekoliko navrata nesposobni cerp nije uspio prodati…ili jednostavno nije bilo zainteresiranih…pa ne dolazi u obzir ponovno razvlačenje po natječajima…rezultat kojih će opet biti ćorak…
pa, budući država ima i udio u atpl…ajmo to prepustit atpl…s dogovorom da će onih 10% atpl također nekome naštelati, tko će im tih 10% pošteno platiti…
ovdje država nema interesa…budući da firma radi s gubitcima…i u izuzetno teškom je položaju…
eto…neovisno o tome…po koliko će kuna država prepustiti ajmo reć taj svoj paket od 70%…što to nosi postojećim dioničarima jdpl?
novog vlasnika…koji će morati dokapitalizirati…smanjit će temeljni kapital…nominalu sa sadašnjih 110 kn…na pitaj Boga koliko….da se pokriju gubitci…a onda će naštampati x novih dionica, isključit će u povećanju temeljnog postojeće dioničare…i sa onog državnog paketa od 70%…mogu komotno doći u situaciju da rade što žele s jdpl…a zasigurno će se htjet riješit malih dioničara…koji im ovdje ne trebaju…pa onda vuci potegni…mogu dati prijedlog o povlačenju dionica s burze…uz pravičnu naknadu…koja obično nije pravična…ili mogu ponuditi da otkupljuju po tipa 10 kn preostale dionice…u svakom slučaju…ja ne vidim ništa dobro za dioničare jdpl niti s tom kupovinom od strane atpl…vidim jedino dobro za društvo kao takvo i pomorce…i državu kojoj će to biti briga manje…
pozdrav svim optimistima ovdje…čujemo se nakon "prodaje"…

Samo ću ispraviti prvu rečenicu, ostalo neću čitati…
…..vi očekujete da atpl kupi jdpl…i spasi vaše promašene investicije…

Budući ste dioničar ovog jadranskog bisera molim da pišete u množini!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Ma daj ING pusti ga, čovjek mlati praznu slamu.. Kaže da ga nije briga ako JDPL bude i 0 kuna, umjesto da proda dok ima bida i odvede ženu i djecu na neki vikend, izlet, večeru šta god. Rješiš se tereta s leđa i malo se počastiš s familijom, al ne on voli 0 kuna za uloženo.. Znači čovjek priča pizdarije..

Joj što cijena raste na ove informacije i BDI, joj što cijena letiiiiiiii

New Report

Close