JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kakav psiho moras biti da p ises svaki dan iskljucivo i samo negativne postove na poslovnom na topicu jdpl a da stvar bude smjesnija doticni nema nikakve dionice…..
Upala je sve veca i siri se

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE


Marcipian je ako neznate ….a ja cu vam reci..
Kupovao jdpl na preko 150 kuna…
A prodao na 20….atpl slicna prica..
I od tada se covjek javlja i pise iskljucivo na brodarima iako nema niti jednu dionicu iako je pretrio gubitak od skoro 90%…ovdje nam prosipa pamet i svoje neznanje jer korisnik doticni veze o brodarstvu nema…a kad ga netko sa strane cita rekao bi vau…
U njegovim postovima necete pronaci niti jedan link ili argument na iznesenu neistinu nego lik samo li ga drobi i drobi…
Iz objesti…ljubomore za izgubljenim novcem zeli druge uvjeriti kako je bio u pravu i yo ga hrani..
Uskoro kada vozarine otidju jako visoko i kad se zavrsi rica sa jdpl javit ce se sa nekim drugim nickom…
Nevjerijatno sta ljudi rade sve od sebe..

šefe…ne iznosi laži…kao prvo…kupovao sam ga na 130 kn…prije prve prodaje…i ja to javno priznajem…nisam ga prodao do dana današnjeg…atpl nisam ni imao…
ja sam barem fer pa priznajem svoje promašene investicije…za razliku od nekih…koji navlače i dalje…a vide kakvoj je teškoj situciji jdpl…
besramno navlače ljude…od kada? od 12. mjeseca trubiš o rastu vozarina…o rastu cijene dionice….gdje je cijena danas? gdje su vozarine?
spominjao se nekih 20k da će biti…pa nikako to da krene…
a da ne kažem da si se s jadroplovom nakrcao…sam si mi priznao na private…želiš da zaljepim ovdje…kako imaš 8000 komada…s prosjekom nešto ispod 40 kn…pa koliko pušiš braco?

Nekom je bila dobra kupnja i na 180 kn, meni je prihvatljiva na 25 ….

Pričekajmo malo dok se g.Boban ne vrati s broda 🙂

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Pa kolega marcipan, još nisam vidio da netko tko ima neku dionicu želi da ona pada.
Osim naravno ako mu nije dosta pa bi dokupljivao jeftinije😊.


Pa kolega marcipan, još nisam vidio da netko tko ima neku dionicu želi da ona pada.
Osim naravno ako mu nije dosta pa bi dokupljivao jeftinije😊.

Ne on ti to mazohisticki kupuje po 4 puta vecoj cijeni onda govori da ne vrijedi nista.pa normalno da nema

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE



Marcipian je ako neznate ….a ja cu vam reci..
Kupovao jdpl na preko 150 kuna…
A prodao na 20….atpl slicna prica..
I od tada se covjek javlja i pise iskljucivo na brodarima iako nema niti jednu dionicu iako je pretrio gubitak od skoro 90%…ovdje nam prosipa pamet i svoje neznanje jer korisnik doticni veze o brodarstvu nema…a kad ga netko sa strane cita rekao bi vau…
U njegovim postovima necete pronaci niti jedan link ili argument na iznesenu neistinu nego lik samo li ga drobi i drobi…
Iz objesti…ljubomore za izgubljenim novcem zeli druge uvjeriti kako je bio u pravu i yo ga hrani..
Uskoro kada vozarine otidju jako visoko i kad se zavrsi rica sa jdpl javit ce se sa nekim drugim nickom…
Nevjerijatno sta ljudi rade sve od sebe..

šefe…ne iznosi laži…kao prvo…kupovao sam ga na 130 kn…prije prve prodaje…i ja to javno priznajem…nisam ga prodao do dana današnjeg…atpl nisam ni imao…
ja sam barem fer pa priznajem svoje promašene investicije…za razliku od nekih…koji navlače i dalje…a vide kakvoj je teškoj situciji jdpl…
besramno navlače ljude…od kada? od 12. mjeseca trubiš o rastu vozarina…o rastu cijene dionice….gdje je cijena danas? gdje su vozarine?
spominjao se nekih 20k da će biti…pa nikako to da krene…
a da ne kažem da si se s jadroplovom nakrcao…sam si mi priznao na private…želiš da zaljepim ovdje…kako imaš 8000 komada…s prosjekom nešto ispod 40 kn…pa koliko pušiš braco?
[/quote]

Samo pročitaj boldano..

U svakom slucaju SeaBear je puno blize povraku na 0 🙂

ekipa se uzvrpoljila ovdje…nerovza zavladala…a ja bi bio nervozan…da sam pun ko Seabear brodara…
čovjek trguje brodovima…ima preko 2 milijuna kuna u njima…gdi nećeš bit nervozan…a ne ide po planu…sve pada…a samo na jdpl puši jedan bolji novi autić…
ali još veća nerovza ga hvata…ono člank o preuzimanju…a dionica -9%…
u tom grmu leži zec…
vidi…ja kad sam kupovao…malo toga se znalo…bila je privatizacija na vratima…NAV je iznosio 180 kn…
društvo je imalo 8 brodova…a te 2014. godine bsi bio je preko 1200 (danas je 733)…
i isto tako se šuškalo kako su zainteresirani Grci, Tankerska, Izraelci…ne znam ko sve nije…
vidiš…ja sam u svome pisanju dobronamjeran…to je bilo onda…
Uprava se na polugodištu izjasnila kako očekuje daljnji oporavak cijena vozarina za rasute terete itd itd…sve se činilo upravo ružičasto…baš kako ti nastojiš sada opet prezentirati…
ali ti to jako dobro znaš…jer si ti i onda kupovao…pa ti ne trebam to govoriti…
dugoročne obveze na polugodištu su bile 313 milijuna kn…kratkoročne obveze 82 mil…
prihodi na polugodištu 117 mil kuna…što je za 12 mil kn bilo više nego prethodne godine…
iskazani gubitak na polugodištu bio je 26 mil kuna…i bio je manji od prethodne godine za 7 mil kn…
privatizacija nije uspjela…zna se kako je to prošlo…pa bilo je još nekoliko natječaja…pa nije išlo…i eto…još se ekipa nada da ovo može preživjeti…
a danas…3 godine nakon pokušaja CERP-a…situacija stoji ovako…
vozarine su u padu i BSI je trenutno na 733…
jdpl ima 6 brodova…2 su otišla…a ovih preostalih 6 su 3 godine stariji…
dugoročne obveze na kraju prvog kvartala (!!!prije sam naveo za 2014. na polugodištu!!!) 430 milijuna….
kratkoročne obveze 45 milijuna…
prihodi u 1. kvartalu 47 milijuna…gubitak prvog kvartala 21 milijun kuna…što je u razini gubitka iz 2014. samo tamo je to prikazano na polugodištu…
e sad…onda ga nitko nije želio po 130 kn…a brojke su bile kud i kamo ljepše…ne znam tko bi ga sada htio…kad su 2 broda manja…a obveze su (kratkoročne+dugoročne) veće za cca 50 milijuna kuna (i to je ono što vidimo iz 1. kvartala)…prihodi manji, gubitak veći…a oporavka vozarina baš i nema…
atpl ga može uzet…ali brate…neće ti dat ni 80, ni 50 ni 30 kn za ovo….dat će 10 kn…i to će biti puno….
a zna se prema kud će u tom slučaju cijena dionice…
tu se jedino može raspravljat…bravo za atpl…bravo za jdpl…neće stavit ključ u bravu…neće ljudi ostat bez posla…ali dioničari…0 bodova…
ovo vam je golo preživljavanje…pitanje je samo…da li će cijena još roknuti dodatno 40-50%…ili će završiti u stečaju…

Okrenuo je BDI…
Pravi uzlet ocekujem povetkom jeseni…
A sa tim bi se trebalo poklopiti prica oko jdpl..
Po meni se sve odvija po planu….doduse nesto sporije zbog vlade i agrokora…ali ide
Sto kupovati na ovoj burzi..
Osobnog sam misljenja da su brodari trenutno najsigutnija i najvruca roba..
Masa ce naravno to prepoznati kao i rivp te kupovati po 10 puta vecim cjenama..
Bilbija je kupovao korf alias rivp kad nitko nije htio…cak ni Bakic…
Jako je studiozan i temeljit…ali to nista ne znaci…
Jdpl plovi punim jedrima u bolje sutra..
Prezivjeli su najgiru krizu i katastrofu u sektoru u povjesti…

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE


ekipa se uzvrpoljila ovdje…nerovza zavladala…a ja bi bio nervozan…da sam pun ko Seabear brodara…
čovjek trguje brodovima…ima preko 2 milijuna kuna u njima…gdi nećeš bit nervozan…a ne ide po planu…sve pada…a samo na jdpl puši jedan bolji novi autić…
ali još veća nerovza ga hvata…ono člank o preuzimanju…a dionica -9%…
u tom grmu leži zec…
vidi…ja kad sam kupovao…malo toga se znalo…bila je privatizacija na vratima…NAV je iznosio 180 kn…
društvo je imalo 8 brodova…a te 2014. godine bsi bio je preko 1200 (danas je 733)…
i isto tako se šuškalo kako su zainteresirani Grci, Tankerska, Izraelci…ne znam ko sve nije…
vidiš…ja sam u svome pisanju dobronamjeran…to je bilo onda…
Uprava se na polugodištu izjasnila kako očekuje daljnji oporavak cijena vozarina za rasute terete itd itd…sve se činilo upravo ružičasto…baš kako ti nastojiš sada opet prezentirati…
ali ti to jako dobro znaš…jer si ti i onda kupovao…pa ti ne trebam to govoriti…
dugoročne obveze na polugodištu su bile 313 milijuna kn…kratkoročne obveze 82 mil…
prihodi na polugodištu 117 mil kuna…što je za 12 mil kn bilo više nego prethodne godine…
iskazani gubitak na polugodištu bio je 26 mil kuna…i bio je manji od prethodne godine za 7 mil kn…
privatizacija nije uspjela…zna se kako je to prošlo…pa bilo je još nekoliko natječaja…pa nije išlo…i eto…još se ekipa nada da ovo može preživjeti…
a danas…3 godine nakon pokušaja CERP-a…situacija stoji ovako…
vozarine su u padu i BSI je trenutno na 733…
jdpl ima 6 brodova…2 su otišla…a ovih preostalih 6 su 3 godine stariji…
dugoročne obveze na kraju prvog kvartala (!!!prije sam naveo za 2014. na polugodištu!!!) 430 milijuna….
kratkoročne obveze 45 milijuna…
prihodi u 1. kvartalu 47 milijuna…gubitak prvog kvartala 21 milijun kuna…što je u razini gubitka iz 2014. samo tamo je to prikazano na polugodištu…
e sad…onda ga nitko nije želio po 130 kn…a brojke su bile kud i kamo ljepše…ne znam tko bi ga sada htio…kad su 2 broda manja…a obveze su (kratkoročne+dugoročne) veće za cca 50 milijuna kuna (i to je ono što vidimo iz 1. kvartala)…prihodi manji, gubitak veći…a oporavka vozarina baš i nema…
atpl ga može uzet…ali brate…neće ti dat ni 80, ni 50 ni 30 kn za ovo….dat će 10 kn…i to će biti puno….
a zna se prema kud će u tom slučaju cijena dionice…
tu se jedino može raspravljat…bravo za atpl…bravo za jdpl…neće stavit ključ u bravu…neće ljudi ostat bez posla…ali dioničari…0 bodova…
ovo vam je golo preživljavanje…pitanje je samo…da li će cijena još roknuti dodatno 40-50%…ili će završiti u stečaju…

A šta fali 10 kuna? Ako Hiti i Atlanskoj bude ok po 10 kuna, zašto bi nama bilo loše? Pa ti računaj koliki je prosjek kupovine 40 i 10 kuna, a koliki 130 i 10kuna? Velim ti samo da je glupo da se rugaš čovijeku šta je kupovao na 40kuna, kada si sam kupovao na 130, ništa drugo..A o tim logičkim podacima i rezultatima, logika odavno nema veze sa ZSE-om…

Samo pročitaj boldano..

maco…mojih par sto špekulativno kupljenih komada po 130 kn…se ne mogu mjeriti s njegovim portfeljem od 2 milijuna kojeg ima u brodarima…pa ti budi pametan…

@ ohladi
a bit će da mu se sad tih 2 milijuna prepolovilo…
a ja pušim na jadroplovu…ako baš hoćeš znati…42 000 kn…
a pitaj priku koliko on puši…mora smanjit…štetno je za zdravlje…postoje studije koje to dokazuju…

New Report

Close