JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne znam za vas, ali ovi novi stručnjaci u nadzornom odboru mi ne ulijevaju povjerenje.

http://www.cerp.hr/UserDocsImages/Sjednice%20UV%20CERP-a%202017/Sjednica%2029.03.2017/JADROPLOV%20UPRAVA.pdf

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

Bitno da ostaje Branimir Kovačić u vrhu, to je najbitnije. A ko su ova dvojica da sad ne googlam?

Jakoo brzo ovdje poceti izlaziti vjesti koje dugo cekamo… Konacno

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE


Jakoo brzo ovdje poceti izlaziti vjesti koje dugo cekamo… Konacno

Evo danas vijest na ULPL i odma bum 18% u plusu.. Isto se očekuje i od JDPL čim nešto pozitivno izađe..

Novi zakon trebao bi ubrzati privatizaciju poduzeća

Novi zakon trebao bi ubrzati privatizaciju poduzeća

Ministar državne imovine Goran Marić u tišini dovršava novu petogodišnju strategiju i novi zakon o upravljanju državnom imovinom, međutim, plan upravljanja imovinom za ovu godinu, koji je trebao biti usvojen u Vladi i prije donošenja državnog proračuna za 2017., još nije službeno usvojen.

Prijedlog koji ga je dočekao spreman prošao je proceduru javne rasprave, no iz Ministarstva pojašnjavaju da plan još prolazi “ažuriranje novonastalim okolnostima”. Slična situacija, inače, bila je i prošle godine, kada zbog političkih okolnosti Vlada nije usvojila plan upravljanja imovinom za 2016. kojeg je izradio Marićev prethodnik Tomislav Boban, šef DUUDI-ja i današnji državni tajnik u Ministarstvu državne imovine. I Marić i Boban tako imovinom upravljaju držeći se strateških trogodišnjih planova.

A kako su njegovi prethodnici upravljali državnim portfeljem u prošloj godini Marić je upravo podnio izvješće ministarstvima financija, te regionalnog razvoja i EU fondova. Marićeva analiza ostvarenja ciljeva i reformskih mjera postavljenih revidiranim strateškim planom DUUDI-ja za razdoblje od 2016. do 2018., pokazala je da velik dio važnih predviđenih zadataka nije ispunjen. Konkretno, najbolji rezultati postignuti su u dugo vremena zapuštenom dijelu državnog portfelja – sektoru nekretnina. Ispunjeni su svi zacrtani ciljevi u usklađivanju zemljišnih knjiga i katastarskih podataka za državne nekretnine do stavljanja u funkciju za kulturne, obrazovne i socijalne potrebe, a slabom točkom, kaže se u izvješću, uočen je manjak zaposlenika, znanja i stručnosti.

Isti taj nedostatak navodi se i u objašnjenju podbačaja u ostvarenju planirane aktivacije 500 milijuna eura kapitala iz državne imovine u korist smanjenja duga. Tom cilju u ovoj godini, prema Marićevom raportu, pridonijet će nova zakonska regulativa koja će pojednostaviti i ubrzati prodaju stanova i drugih nekretnina, a koju se još uvijek priprema.

Novi zakon o upravljanju imovinom čije je donošenje predviđeno do konca lipnja, trebao bi rezultirati i bržom privatizacijom preostalih udjela u poduzećima, kao i, nadaju se u Ministarstvu, boljim prihodima od prodaje, čiji je ukupan lanjski rezultat bio 799 milijuna kuna. Podbačajem se prema izvješću može smatrati kadroviranje i definiranje srednjoročnih ciljeva u državnim poduzećima. Tijekom prošle godine, zbog političkih promjena, nije došlo do predviđenog angažmana vanjskih konzultanata koji bi proveli analizu politika pojedinih poduzeća, a nije realiziran niti jedan javni natječaj za menadžerske kadrove. Tek su bili pokrenuti postupci za HŽ Infrastrukturu, HAC, Odašiljače i veze, te HP.

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE

Boban Nenad svaki dan pomalo skuplja.. znači on je među prvima na bidu stalno..rezultati za Q1 će brzo, baš me zanima.. A i neke druge stvari

Kovačiću još jedan mandat u Jadroplovu

Boban dokupljuje…ajte i vi…on sigurno zna nešto što drugi ne znaju…
cijena na 35 kn….gdi su sada oni koji su jeftino kupovali na 40 kn…i busali se o prsa kako su jeftino kupovali…šta ne skidaju sada…ima i po 36 i po 40…kako to da je prije valjalo a sada ne valja?
a nek se barem postave na kupnju…jer je nešto tanka…moglo bi ovo ispod 30 vrlo brzo…možda već danas nakon objave bdi-ja koji je krenuo u rikverc…

vidim da su vijesti počele izlaziti…Kovačiću još jedan mandat…fino fino…jako dobro vodi taj naš Jadroplov…ne znam da li je zbog toga…ili se ne usude postaviti nikog drugog…da kosturi ne počnu izlazit iz ormara van…
ovo je najgora vijest moguća koja se mogla objavit…da je ovaj i dalje na čelu…

Evo marcipan Boban Nenad još dokupio i pojačava svaki dan svoju poziciju, i da i ja ću još kupit čisto da znaš.. Pozdrav

http://zse.hr/default.aspx?id=76517

Jdpl ne prati rast Atpl koja je uvijek “određivala” smjer ostatka sektora i povlačila druge.. Vozarine rastu, s time vrijednost polovnih brodova i same imovine.. Iz Uprave su najavili obavijesti koje će početi davati iza Uskrsa, od prihvaćanja plana restrukturiranja od strane EU do plana Vlade za privatizaciju koja će imati priču opet ove godine.. Pitanje je dana kad će krenut prema gore i ova dionica, nadam se što prije.. Da prati rast ATPL trebala bi sad bit minimalno na 60 kuna.. Imam Jdpl i ATPL i ovo je samo moje razmišljanje i nije nagovor na ništa..

New Report

Close