JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo, tri sekunde nakon što je cijena prešla 46…dakle 46,11 odmah stavlja nalog od 100 kom po 45,99…nek tumači ko kako hoće…


evo, tri sekunde nakon što je cijena prešla 46…dakle 46,11 odmah stavlja nalog od 100 kom po 45,99…nek tumači ko kako hoće…

A o čemu ti pričaš???

Promet na Atlantskoj je 1,8 milijuna kuna, a ovdje prelazi jedva 60 tisuća???

Treba to izudarat i priča ide dalje, a ne vodi se rasprava oko naloga od 4.600 kuna??? Svašta.



evo, tri sekunde nakon što je cijena prešla 46…dakle 46,11 odmah stavlja nalog od 100 kom po 45,99…nek tumači ko kako hoće…

A o čemu ti pričaš???

Promet na Atlantskoj je 1,8 milijuna kuna, a ovdje prelazi jedva 60 tisuća???

Treba to izudarat i priča ide dalje, a ne vodi se rasprava oko naloga od 4.600 kuna??? Svašta.
[/quote]

ovdje se rasprava vodi oko nekoliko desetaka naloga po 4-5 tis kuna…, onome tko je unutra ili sl. je bitno te prati i ovakva skromna zbivanja…konačno i ti to čitaš i pratiš, dakle, i tebi nešto znači…

….a da imam čime ja bih prvi izudaro…

Kolega prema vasoj nervozi pretpostavljam da imate jako puno JDPL-a a jako malo ostalih. Morate se smiriti jer ovo sa HITOM ce nazalost trajati jos neko vrijeme.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.


Kolega prema vasoj nervozi pretpostavljam da imate jako puno JDPL-a a jako malo ostalih. Morate se smiriti jer ovo sa HITOM ce nazalost trajati jos neko vrijeme.

Imate neku informaciju/činjenice da podjelite sa nama kako bi netko nakon rasprodaje svog udjela mogao kontrolirati dionicu?

24.3. HITA je pala na 11.852 komada, ovo danas štopanje cijene dok svi brodari rastu lako bi mogao biti njihov potpis, ali i veliki njihov rizik, jer bi to značilo da padaju na oko ili čak ispod 10.000komada na današnji dan.

Kolega @xv7, mene “informacije” zaobilaze u sirokom luku a i one koje stignu do mene su uglavnom blatantne manipulacije. Zbog toga cesto kvalitetno ubodem prstom u g*vno.

Sto vi mislite zasto gospodin HITA prodaje? Uvrijezeno je misljenje da dionicari u top10 imaju “povlastene infoe”. HITA se poceo iskrcavati 20.2., na dan kada je objavljen clanak u kojem se spominje glasina o prihvacanju plana restrukturiranja. Tada je cijena narasla sa 45 kn na skoro 50 kn u prvih pola sata trgovanja, pa je netko toboze “stopao” rast na 50 pa je pala do podne nazad na 46-47 i od tada klizi na dolje. Mene sad zanima, sto ako taj plan nije odobren? Koliko vrijedi brodar sa 6 brodova od kojih su 3 stara skoro 20 godina i dugovima koji su veci od trzisne vrijednosti brodova?

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Može te li mi reći kako vi odgovarate na moj post u 22:47h jučer, kad je on odmoderiran jutros oko 8:15h, da li je to neka pretplata ili ima neka opcija na Poslovnom da se prije procitaju postovi? Uglavnom vec sam napisao, mislim da se Hita koristi konzervativnom metodom pa je se zato iskrcavala na ovoj razini, medjutim misljenja sam da je iz određenog razloga željela i kontrolirati ovu dionicu, ali nevidim na koji način će to izvesti kada prodaju sav svoj udio. Što se tiće imovine,dugova itd,skrećete nas tj. otvarate skroz novo pitanja, do sada smo dakle pričali o Hitinom načinu trgovanja, koje se trenutno odvija na ovim razinama. Inače ako pogledate bilancu vidjet ćete da ovaj brodar više-manje nije toliko daleko od ostalih naših brodara (pretpostavljam da netrebam vaditi podatke da možete sami usporediti bilance). Isto tako šta se često zaboravlja čak i sam rast cijene dionica ovog brodara također popravlja tu istu bilancu kao i kod svih sličnih. Da li je opravdan onda rast drugih brodara kada je primjerice razlika između ovog brodara i drugog bila cca 100-110 kuna, a sada je cca400kuna?Uglavnom ovo novo pitanje što ste otvorili, trenutno dakle u ovom trenutku, mislim da neutiče na cijenu dionice već isključivo Hitino trgovanje.

…ono što zbunjuje kod HITA vrijednosnica je to što su imali priliku izaći sa značajnijim količinama po cijeni večoj od 45 komada kad su dnevni prometi bili po 5000 komada…pitam se zašto nisu…???

8.3.2017 49,00 50,95 45,51 45,51 47,13 -7,12 62 5.281 248.912,79
7.3.2017 44,17 49,00 43,55 49,00 46,00 6,52 64 5.596 257.440,58

već sam na dr.topicu govorio,kod ove dionice je jedna začuđujuća situacija. činjenica je da je upward , i da je tu ta misteriozna hita. ali isto tako je činjenica da nema zainteresiranosti za kupnju,što je dosad ipak jako rijetko viđeno na ovoj dionici kad je rastući trend. možemo mi pričat ocijeni ovo/ono,ali dok ja ne vidim pomake na kupnji, nema ovdje kruha . zasad je atpl utočište br.1 , ulpl br.2 , a ovaj naš jadnoplov nadam se da će iz ovog n vrlo brzo preći u r .
u svakom slučaju, očekujem rast cijene koji je neminovan, jer tržište je samo po sebi nemilosrdno i kad raste ( i kad pada ) ,u našem slučaju je rast brod.sektora i poz.efekt će se preliti i na jdpl.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


već sam na dr.topicu govorio,kod ove dionice je jedna začuđujuća situacija. činjenica je da je upward , i da je tu ta misteriozna hita. ali isto tako je činjenica da nema zainteresiranosti za kupnju,što je dosad ipak jako rijetko viđeno na ovoj dionici kad je rastući trend. možemo mi pričat ocijeni ovo/ono,ali dok ja ne vidim pomake na kupnji, nema ovdje kruha . zasad je atpl utočište br.1 , ulpl br.2 , a ovaj naš jadnoplov nadam se da će iz ovog n vrlo brzo preći u r .
u svakom slučaju, očekujem rast cijene koji je neminovan, jer tržište je samo po sebi nemilosrdno i kad raste ( i kad pada ) ,u našem slučaju je rast brod.sektora i poz.efekt će se preliti i na jdpl.

Do kraja ovog kvartala ili do kraja 2017g.?

27.03. Hita pada na 10.947 komada, treba vidjeti da li je ono štopanje tj. prodaja na 28.3 bilo njihovo, vjerojatno je.

Boban Nenad svaki dan kupi po 50-ak komada.. Valjda zna zašto kupuje, ne vjerujem da kupuje da ima za mirovinu.. :-))

New Report

Close