JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Falco@
Procitaj ozvjrsce pa vidi koji se index prati i koje brodove ima jdpl… Supramaxe.
Direktor je rekao da im je breakeven 8000 usd
A supramax index je vidite ovdje i sami na
8622 usd na spotu…
http://www.dryships.com/pages/report.php

A BALVANA!!! :) :) :)


Top 10 i dalje kupuje…. Kupuje se i ispod top 10….pozdrav svima kojibsipaju crnjake
1. CERP/DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIG. ŠTEDNIH ULOGA I SANAC… 1.034.455 63,20%
2. CERP/HZMO 111.667 6,82%
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 33.101 2,02%
4. HITA-VRIJEDNOSNICE D.D. 16.893 1,03%
5. LUKMAN ANICA 15.900 0,97%
6. JADRAN KAPITAL D.D. 14.640 0,89%
7. BOBAN NENAD 14.277 0,87%
8. BILBIJA IGOR 10.292 0,63%
9. JADROPLOV D.D. (1/1) 10.011 0,61%
10. KRIŠTO ILIJA 7.609 0,46%
UKUPNO

da, ovi u top 10 sigurno ne znaju šta rade pa malo kupuju… 🙂 🙂

Gospodin Bilbija ima u ATPL dionice na 2 mjesta u top 10, na svoje ime i jedan skrbnički.. Tko zna ima li još igdje dionica na JDPL skriveno pod nekim skrbničkim.. Kad bi to možda prebacio na svoje ime i uz svakodnevni rast Supramaxa mislim da bi nastao mini stampedo na ovoj dionici.. To je samo moje mišljenje, možda i griješim..


Falco@
Procitaj ozvjrsce pa vidi koji se index prati i koje brodove ima jdpl… Supramaxe.
Direktor je rekao da im je breakeven 8000 usd
A supramax index je vidite ovdje i sami na
8622 usd na spotu…
http://www.dryships.com/pages/report.php

točno, to im je glavni index . ali imaju 4 supra i 2 hndmx, kako sam ti već otprije naveo.
tako da osim suprx treba kod njih pratiti i hnd index .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Gospodin Bilbija ima u ATPL dionice na 2 mjesta u top 10, na svoje ime i jedan skrbnički.. Tko zna ima li još igdje dionica na JDPL skriveno pod nekim skrbničkim.. Kad bi to možda prebacio na svoje ime i uz svakodnevni rast Supramaxa mislim da bi nastao mini stampedo na ovoj dionici.. To je samo moje mišljenje, možda i griješim..

točno, ovdje bi nastalo ludilo.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Gospodin Bilbija ima u ATPL dionice na 2 mjesta u top 10, na svoje ime i jedan skrbnički.. Tko zna ima li još igdje dionica na JDPL skriveno pod nekim skrbničkim.. Kad bi to možda prebacio na svoje ime i uz svakodnevni rast Supramaxa mislim da bi nastao mini stampedo na ovoj dionici.. To je samo moje mišljenje, možda i griješim..

On je izložen brodarima i više nego dovoljno…a da se ne bi dogodilo da ono što je u plusu na atpl, da izgubi ovdje…hoću reć…da ne reknem da ostane bez gaća…ali mali dioničari, a pogotovo oni koji posjeduju jdpl imaju pravo maštat i o takvom scenariju…da dotični ima hrpe skrivenih iza kojih se krije…i da bi mogao kupovat i jdpl…opet…mislim, ako mu je bio dobar po 90+ kn…stvarno ne vidim razloga zašto ne bi uzimao sada na 40…jel?

Možda zato jer po 90 kuna nije znao (očekivao) da će pasti na 40, a sada pretpostavlja da će i niže, pa čeka ?

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

A po čemu zna sada da će ATPL ići više?

Neizvjesnost vlada u cijelom sektoru, ali troškovi se smanjuju i breakeven je sve manji.. vozarine su svakim danom sve više na cijeni i očekuje se oporavak, a u 2018 da ne govorim.. Jedna-dvi dobre vijesti iz firme nek dođu pa ćeš vidjeti kako više nema neizvjesnosti :-))


Nominala ne može past na 50-60 kuna, barem ne još dvije tri godine. Da bi se nominala toliko smanjila, trebalo bi raditi revalorizaciju imovine. Sad kad je krenuo kakav-takav oporavak, to naprosto nema smisla. Smanjit će za prošlogodišnji gubitak i eventualno do datuma bilance u tekućoj godini, ako im to odobri revizor. Ili da u revidiranom izvješću nanovo revaloriziraju imovinu, al to baš ne ide samo tako, jer je ista kolateral za dug. Tako da…

nisam baš shvatio zašto ne bi nominala mogla pasti na 50 kn?
kako to da je smanjenje temeljnog kapitala provedeno i da je isti smanjen sa 389 milijuna na 343 milijuna, odnosno nominala sa 360 kn na 210 kn…pa kasnije sa 343 milijuna na 180 milijuna iliti nominala sa 210 kn je došla na sadašnji 110 kn….kako tada nije prepreka bila revalorizirana imovina?
a da ne kažem da je na izvanrednoj skupštini predlagano da se nakon prvog smanjenja temeljnog kapitala isti smanji na 49 milijuna…čime bi nominalna vrijednost iznosila 30-ak kuna…te je po toj cijeni država htjela napraviti javnu ponudu novih dionica….
dakle…po tom potezu vidljivo je da se država ovog želi riješiti pošto-poto…a s obzirom na stanje….a tu mislim na flotu i dugove…i trenutno stanje vozarina…itekako su svjesni da nemaju šanse da im netko ponudu 110 kn po dionici…zato su željeli već onda srušiti nominalu na 30 kn…a mislim da će i dalje ići u tom smjeru…a vrijeme će pokazati…
[/quote]

I?

Ne može se smanjiti. Za to bi bile potrebne najmanje dvije godine. Ne možeš smanjivati kapital kako ti hoćeš, a obzirom da su gubici smanjeni odnosno ove godine će biti bitno manji i moguć je oporavak vozarina očito će nestati potreba za daljnjom revalorizacijom na dolje, naravno pod pretpostavkom da rast vozarina utječe i na rast vrijednosti imovine odnosno brodovlja. Ako će ići dokap, a trebao bi da se društvo postavi na noge za buduća vremena, onda to sigurno neće biti prema nekdašnjem scenariju. Okolnosti su se ipak promijenile.

Uprava je pritiskala jer je htjela uvaliti očito Pločansku ekipu unutra, pa kad nije prošlo, smirili su se.

Zanima me hoće li se ovo strašilo maknit s aska ili će ostat kasnije kad bi kojim slučajem krenulo prema gore nakon objave današnjeg BDI-a i vozarina za Supramaxe.. Bull signal je teški na brodarima a on ide kao štopat cijenu..

Mislim si, u stvari nije mi jasno: zazivate boom, exploziju cijene, a brinu Vas H nalozi. Pa zar nije cilj svakog investitora kupiti što više što jeftinije? Eto prilike!

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

New Report

Close