JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Eto da se pohvalim kupio tek toliko da se nadje, Maestrala od Grebena, 40 KS sa brdo opreme, tek toliko da se nadje za sljedecu sezonu.
Idem na burzu sa tickerom ZGPL-R-A.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Evo dugo vec pratim ovu temu,pa da nesto i ja napisem.Koji bi ATH ova dionica mogla imati u ,recimo, sljedeci 12 mjeseci?

Ne znam gdje mi je kristalna kugla ali ja cu je skupljati do oko 800-900 kn a onda neko vrijeme jos drzati 🙂
u slijedecih 12mj moze biti svasta.. moze npr biti privatizacija

Trebala bi država dat poticaj 20kn po dionici HT ko što daju za svinje


JAo, a jel se sjecate kad su kolega Bosun i ekipa slali na eng. clanke prije 5 mjeseci i nitko nas nije fermao pet posto.

Da bilo je nekoliko legendarrnih postova od kolega Atlantica i Basila, iako ih više ne vidim na ovoj temi….nije valjda da ih je nedostatak reakcije obeshrabrio


Britanska ratna mornarica lansira slijedeći mjesec podmornicu sposobnu za oplovljavanje svijeta bez izronjavanja, , zamislite tarifu kad konačno izroni. Kamo krenuti poslije ovog?Tarife nemilosrdno rastu bez realne naznake da će rast stati i čak još većim zagušenjem ubuduće.

Ovo je bio najjači post ikad postan na ovoj temi


a tek kad izvješće izađe…onda će bit zanimljivo[smiley2]

Sangi a sta treba cekat. Siguran sam da Bosun, Strawinski, Toknezov i da koga ne preskocim imaju izracunat 3Q. Razlika moze biti eventualno neplanirani offhire kao sto se desilo sa Istom.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


sangoman: ” a tek kad izvješće izađe…onda će bit zanimljivo[smiley2] ” Sangi a sta treba cekat. Siguran sam da Bosun, Strawinski, Toknezov i da koga ne preskocim imaju izracunat 3Q. Razlika moze biti eventualno neplanirani offhire kao sto se desilo sa Istom.

Ma ljudi moji 3Q je već davno gotov. Sad se ugovaraju poslovi za 4Q i sljedeću godinu. Pitanje za ekipu što bi vi da ste na mjestu Chartering managera Jadroplova (je li to još radi capt. Radić?) Bili išli na dugoročne ugovori i zaključivali brodove na nekoliko godina ili još malo pričekali jer ko zna koliko će market rasti i u međuvremenu barli vrhnje na spotu……

Radic je tu trivialan. Mislim da glavnu rjec vodi Papic a Vicelic ga suportira. Papic bi vjerovatno volio zavrsiti servis kao direktor JDPL i za to mu treba jos 5 godina. To i nece biti problem jer je postojeci triumvirat dobio produzenje ugovora (sto smatram da je dobro). Papic je oprezan covjek (i to je dobro) pa vjerujem da ce se poznata igra nastaviti. Malo spota (mozda 2 broda) a ostatak na godinu-dvije (sta je opet dobro ako si investitor a ne spekulant). U svakom slucaju JDPL ima zaista odgovornu upravu. I jos da napomenem kako netko ne bi dobio dojam o samoreklami Techman nije ni Papic ni Vicelic a ni Kundidova.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

techman

ja jos razmisljam da dokupim ovu prekrasnu jedrilicu …hehe[smiley2]


blueman: ” JAo, a jel se sjecate kad su kolega Bosun i ekipa slali na eng. clanke prije 5 mjeseci i nitko nas nije fermao pet posto. ” Ja se sječam i bilo je malo prestručno za moj ukus ali kada su počeli komentari na prepoznatljivom jeziku, znao sam da je to – to. Hvala svim proljetnim navlakačima za odluku o kupnji ove dionice a kako se stvari kreću moguće da i ja završim u brodarima kao ponosni vlasnik jedne lijepe jahtice! [smiley2]

U potpunosti potpisujem. “Navukli” su me na pracenje ovog foruma iako tada pojma nisam imao o brodarima. Ne kazem da sam sada znalac, ali naucio sam neke osnove, a nakon 2-3 mjeseca pracenja sam i kupio JDPL, prvi put prije ljeta, i podebljao u ljeto. Ne radi se o ogromnim ciframa, cijeli portfelj je jos relativno malen, ali JDPL sam nakupovao do 40% portfelja i cekao. Prebrodio padove, i sada smo tu gdje jesmo
Zahvaljujem kolegama po dionici (znaju oni na koga mislim, vjerujem)!
Da ne bude offtopic, mislim da Q3 svi lagano nagadjamo… ukratko, ja ne mislim jos prodavati [smiley2][smiley2]

Kad se usporedi JDPL sa ostalim brodarima, dolzai se do zakljucka, da je trenutna cijena jako diskontirana…


Kad se usporedi JDPL sa ostalim brodarima, dolzai se do zakljucka, da je trenutna cijena jako diskontirana…

Ovisi po kojim kriterijima

New Report

Close