JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zakleo se Clarkson raju da se sve Jadroplovove tajne znaju.

Quote Slobodbna Dalmacija
Nakon don Frane Bulića prodan i Mosor

Jadroplov se, kako doznajemo, ovih dana riješio broda Mosor, koji je prodan za nešto više od pet milijuna dolara. Uprava se o tome nije htjela izjasniti, proglasili su ovaj podatak poslovnom tajnom. Prije pola godine tvrtka je prodala Don Franu Bulića za tri i pol milijuna dolara, a novac je uglavnom potrošen na servisiranje tekućih obveza i plaće
Unquote

Uoprava proglasi prodajnu cijenu broda poslovnim tajnom. Malo čudno zar ne? Pa zar to nije poduzeće u večinskom državnom vlasništvu što bi malo extenzivnijim tumačenjem značilo vlasništvo svih nas. I uprava od vlasnika krije cijenu. Da ne povjeruješ.

E ali onda izađe Clarcson. Nažalost ne pomaže ona zaustavite Clarcsona. Pogledajte prilog i vidit će te da je onaj dio cijene (…i nešto) iz citiranog članka ispario i da je cijena 5.000.000,00 USD.

Šuška se da je došlo do drastičnog rezanja plata u uredu. To će spasit Jadroplov. Svi ili većina brodova radi sa minusom, brodovima se smanjuju najmovi jer nisu tehnički ispravni, minus raste a rješenje se traži u smanjenju plaća za 50 djelatnika. Moja iskustva kažu da je kad se uprava počme baviti sitnicama znak da su izgubili kontrolu nad ključnim stvarima.

Ne želim biti zloguk ali sve ovo ukazuje na terminalnu fazu iako je i ona je kako kome.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

techmane, imaš možda neki noviji weekly report od clarksonsa, kako sada izgleda 2015-a u brojkama?

Sorry ali nemam.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Najgore je kad nema nikakvih komentara…..

Danas je zadnji dan za neoporezivu kupnju, i to je nekakva vijest.

Vidim da ima i takvih. Do kupnje JDPL dolazi kad nada nadvlada razum 🙂

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Vidim da ima i takvih. Do kupnje JDPL dolazi kad nada nadvlada razum 🙂

Osobno mislim da ce JDPL nazalost bankrotirati. Tradicija od 70g izbrisana u zadnje 3g. Uskoro ce ovo vrijediti kao Đakovština.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Handymax Split 1998. 42000dwt 3.5 mil usd
Handymax Trogir 2001. 44000 dwt 4.5 mil usd
Supramax Bene 2001. 50000 dwt 5 mil usd
koliko 3 novija broda vrijede,zna li netko?
i koliki bi onda bio NAV flote?



Vidim da ima i takvih. Do kupnje JDPL dolazi kad nada nadvlada razum 🙂

Osobno mislim da ce JDPL nazalost bankrotirati. Tradicija od 70g izbrisana u zadnje 3g. Uskoro ce ovo vrijediti kao Đakovština.
[/quote]

Uprava, nadzornici, DUDI i bivša vladami nalikuju na ISIL. Uništavaju povjesne vrijednosti!

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Tko ima priliku nek uzme u ruke današnje tiskano izdanje Sl. Dalmacije.. Zvonko Toulu navodno ulazi u JDPL jer je ovima istekao 5-godišnji mandat dok država nešto ne rješi, ako uopće i rješi… Stečaj ili likvidacija može svaki tren, sve je pod hipotekom i zgrada i brodovi i zemljište.. Izgori lova ovde, meni prvom jer imam JDPL i bio sam tvrdoglav vjerujući u neki spas tvrtke ili privatizaciju..

Ako je istina i ako je to djelo nove vlade vidim iako u daljini nadu za Jadroplov. Nisam baš bio impresioniran čovjekom dok mu je trajao mandat ali kako kažu vrijeme sve stvari stavlja na svoje mjesto.
Činjenica je da u situaciji kakva je sada direktor treba biti financijski Hari Poter a pokazao je da je jednom izvadija vruće marune iz vatre. Ipak sve je na dugom štapu. Ne uleti li država ili neko drugi (na žalost ja ga ne vidim) sa nekom pozajmicom ili sličnom pomoći nema sreće. Ovi su genijalci odavno firmu doveli u bankrot i nadam se da neće izbjeći odgovornost za svoja djela a i nedjela o kojima kolaju priće.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/Mk87Kehd2AgKchEQrs8rxQ==.pdf
Ista ekipa do daljnjega!

New Report

Close