JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Fala ti na tvojim porukama, al to možeš slobodno nekom drugome proslijediti. Ja znam da je firma u klincu i da joj treba svježi kapital, ali ovdje nije toliki diskorak u vrijednosti jer tvrdim da imovina još uvijek značajno preteže obveze ili barem dosta više od tržišne cijene nego u likvidnosti i novčanom toku. A od vrijednosti se ne živi i ne plaćaju računi te ostali troškovi. Samo toliko. Zasad.

@pozitiva

Slaba će vam utjeha biti taj članak ukoliko dokap ne prođe…a kao što rekoh…ako dokap i prođe…bit će muke ovdje sa 2 milje novih izdanih dionica po 30 kn….

A gle to očito neće upisivati mali dioničari jer su isključeni u ovom krugu dokapa ukoliko ne ulože najmanje 100k eura, a to dosta jasno pokazuje situaciju s likvidnošću. No, koliko ja shvaćam oni bi trebali biti obuhvaćeni u drugom krugu dokapa kad se i ako se natipka prospekt za to.

Al pitanje je što će tu uopće proći, a obzirom da treba privoliti glavnoga da to prođe – CERP. A ni prošli puta se nije uspjelo u tome, tako da…

Ako se ne varam prema pozivu, postojeći dioničari nemaju pravo prvenstva upisa novih dionica. Nije mi jasno kako većinski vlasnik može odlučiti da diluta SVE postojeće dioničare. Ali valjda znaju što rade.
Ako je cilj bio samo dilutati državu onda su mogli smanjiti nominalu na jednu kunu, dati postojećim dioničarima pravo prvenstva pa nek tržište odluči koliko vrijedi Jadroplov.

@pozitiva2
Opet ti izvlačiš subjektivne izjave bez sagledavanja ukupne slike. Tad je Kina bila zadužena oko 60% BDP-a, sad je 208%. 2008. godine su bile olimpijske u Kini i Kina je pocela najveći investicijski ciklus u povijesti, a brodski promet je imao petinu sadašnje flote. Iz mikroekonomije bi naučili da sve šta donosi veću dobit tjera druge u taj sektor što povećava konkurenciju i na kraju smanjuje cijene. Prije sam vam nabrojao kolika je sad flota i kolika još dolazi, a kina, koja je najveći potrošać roba koje se prevoze brodovima (i to daleko najveći) lagano usporava. Ne može se to vrijeme i ovo nikako uspoređivati.


Ako se ne varam prema pozivu, postojeći dioničari nemaju pravo prvenstva upisa novih dionica. Nije mi jasno kako većinski vlasnik može odlučiti da diluta SVE postojeće dioničare. Ali valjda znaju što rade.
Ako je cilj bio samo dilutati državu onda su mogli smanjiti nominalu na jednu kunu, dati postojećim dioničarima pravo prvenstva pa nek tržište odluči koliko vrijedi Jadroplov.

Problem je vrijeme jer za napisati Prospekt i napraviti takvu ponudu treba cca 6 mjeseci. Navodno će se za njih organizirati poseban krug kasnije. A i za takvu odluku trebaju 75% glasova na skupštini, a znamo tko kontrolira 70% glasova. Dakle, sad će država ili biti majka ili maćeha. Ha vidjet ćemo.



@pozitiva

bit će muke ovdje sa 2 milje novih izdanih dionica po 30 kn….

Zašto muke, pa kad ih kupe po 30, prodavat će ih vama, aliasu, … po 10, 5, 1, ili možda i niže?

Budući da je minimalna kupnja 100.000 EUR, mora da će biti jako puno dokapitalizanata (čitaj malih kokošara) koji će odmah sve sljedeći dan staviti na ask!?



Ako se ne varam prema pozivu, postojeći dioničari nemaju pravo prvenstva upisa novih dionica. Nije mi jasno kako većinski vlasnik može odlučiti da diluta SVE postojeće dioničare. Ali valjda znaju što rade.
Ako je cilj bio samo dilutati državu onda su mogli smanjiti nominalu na jednu kunu, dati postojećim dioničarima pravo prvenstva pa nek tržište odluči koliko vrijedi Jadroplov.

Problem je vrijeme jer za napisati Prospekt i napraviti takvu ponudu treba cca 6 mjeseci. Navodno će se za njih organizirati poseban krug kasnije. A i za takvu odluku trebaju 75% glasova na skupštini, a znamo tko kontrolira 70% glasova. Dakle, sad će država ili biti majka ili maćeha. Ha vidjet ćemo.
[/quote]
Ok vidim da imaš info iznutra. Je li se zna za koga je ovo servirano? Mirovnci, netko izvana ili neka zadarsko dubrovačka priča?

Nemam info “iznutra”. Zakljucujem. Pa procitaj na koje se clanke Zakona pozivaju pri iskljucenju i sve ce ti biti jasno. Servirano je za sve koji imaju novce i zele uloziti. Al ja ocekujem interes brodara, luka i popratnih djelatnosti, fondova i jednako tako imucnih individualaca.

Zašto muke, pa kad ih kupe po 30, prodavat će ih vama, aliasu, … po 10, 5, 1, ili možda i niže?

Budući da je minimalna kupnja 100.000 EUR, mora da će biti jako puno dokapitalizanata (čitaj malih kokošara) koji će odmah sve sljedeći dan staviti na ask!?

pitanje da li će ih biti uopće…s obzirom na stanje u sektoru, vozarine..a i općenitu situaciju na TK i ZSE…hoće li se nać netko da ima najmanje 100k za kockanje…
a onda pitanje za vas…šta ako dokap ne prođe? šta onda?

@ Fahrudin!

Fahrudine ne podcjenjuj intelekt ljudi koji su danas sposobni investirati 100.00,00 Eura. Kako nemaš insiderske informacije siguran sam da si dobro luštra (po našu polirao) kuglu pa pogađaš šta se dešava u JDPL I Dudiju 🙂

PS Šta niža cijena dionice to je žustrija diskusija na forumu i to me veseli. Vidi se ko je cool a kome je voda prešla nos.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

A onda ce se prodati neki brod koji nije opterecen hipotekom. Al cijeli dokap je 30-60 milijuna kuna. Ako su prodali dionice Granolia tesko da se ovdje nece naci toliko novaca. Nece drzava pres izbore pustit da se Jadroplov utopi, al ocito sento stela nekome iz jedne efemerne politicke stranke.

New Report

Close