JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sve koji ZNAJU da ovo ne vrijedi ni 0,00 kn, odmah pozivam da napišu sve realne vrijednosti iz Bilance JDPL (bez prešućivanja ijedne)!!!

Dakle:

Dugotrajna imovina =
Kratkotrajna imovina =

Dugovi =
Kapital =

Bez toga nemamo što više razgovarati, a drukerima bi odmah trebalo zabraniti pisanje i izbrisati im nickove jer direktno utječu na tržište!!!

@pozitiva2
Kolega “Alias” vam je sve lijepo objasnio!!!
Jasno i vrlo jednostavno!!!

A što je on to objasnio?

ne znam zašto mod briše postove, evo vam pa slušajte raspon 30-50 wtf

http://zse.hr/default.aspx?id=61423

使用を信頼し、あなた自身の能力の

realno vrijedi 30 kn…naime toliko možete dobiti danas na burzi….
s obzirom na stanje u sektoru i na poslovanje…sutra možda neće vrijediti ni toliko…
i nema dalje rasprave…
svatko tko misli da vrijedi najmanje 80 kn…i da će tu cijenu dionica jednog danas postići…svaka čast…ima vam sada dosta dionica na prodaji ispod te cijene…pa izvolte u shoping…šta uopće gubite vrijeme ovdje tumačiti nekome da “realno” vrijedi ovoliko ili onoliko?!
ovako prepiske mogu trajati dok cijena dionice ne dođe i na 10 kn…5 kn…1 kn…
i možemo raspravljat hoće li ili neće firma u stečaj….
pa sad…ako to nekome nešto znači…u redu…

Kad netko kaže da je nešto 100% sigurno:

BCI indeks danas u plusu preko 20%,
BDI + 8% !!!


ne znam zašto mod briše postove, evo vam pa slušajte raspon 30-50 wtf

http://zse.hr/default.aspx?id=61423


briše zbog toga, jer se iz postova da isčitati da ste se svrstali na jednu stranu, a to je posljednje što bi se od vas moglo očekivati[emo_smijeh]


realno vrijedi 30 kn…naime toliko možete dobiti danas na burzi….

Mislite da se vrijednost neke dionice može ocjenjivati na temelju dnevne cijene na ZSE???

Pa skoro svaku dionicu se može zatući na kunu-dvije bez problema!

Ali pitanje je na koliko dugo?

Može li netko HT srušiti na kunu i onda brati svake godine dividendu od 10-ak kn?
Na par dana i može, jer ipak je ovo ZSE, ali na duže???
Bilo bi to previše čak i za nju!

A za smanjenje temeljnog kapitala što reći?
282 milijuna se samo seli iz temeljnog kapitala u rezerve kapitala (dakle samo se drukčije zove).
A to zato da se omogući dokapitalizacija nekome po 30-50 kn.

Dakle ne po nula ili po 1 kunu već po 30 do 50 kuna, a budući da se to radi, sigurno se zna za koga se radi.

E sad samo treba natjerati tog dokapitalizanta da kupljeno po 30 do 50 proda našim forumašima po 10 (a možda i niže, jer i to im je vjerojatno puno)![emo_naivan]



ne znam zašto mod briše postove, evo vam pa slušajte raspon 30-50 wtf

http://zse.hr/default.aspx?id=61423


briše zbog toga, jer se iz postova da isčitati da ste se svrstali na jednu stranu, a to je posljednje što bi se od vas moglo očekivati[emo_smijeh]
[/quote]
haha nadam se da si ironičan 🙂 imam nešto sitno kupljeno danas na 30,xx i još sitnije kupljeno po 40. Zaista mi je nevežno gdje će ali iz priloženog ispod 30 neće jer bih rado i ja ispod 30.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

@pozitiva

Ovo su potezi očajnika…njima ako ovo ne prođe…propadaju…jeste li toga svijesni? prodaja im nije prošla…nema kupca…vozarine su niske…nema naznaka oporavka…sada jedino mogu ovako mućkat i nadat se da će im dokap proći…
HT-u se ovo ne može dogoditi…jer firma generira keš…a ne radi po principu spalionice…jadroplov na dnevnoj bazi, uslijed negativnog poslovanja i niskih vozarina, radi sve veće i veće gubitke…
ostavite se sad bdi-ja…prekasno vam je za to…a uostalom na ovoj razini uopće je smiješno komentirati koliko je narastao i hvatati se za to…jer je još to debelo ispod da bi se poslovalo s nulom…
a ovdje je vremena sve manje…nestastalo ga je već jučer…
a baš me zanima tko li će to dokapitalizirati po 30-50 kn?!…male su isključili…a vi ako imate 100k eura i vjerujete u rast, imate sad priliku, pa ju iskoristite…
a to je u najboljem slučaju…da dokap prođe…i nek se nađu investitri koji će dokapitalizirati po toj cijeni….to vam je 2 milje novih dionica po cijeni od 30 kn…to vam je ludilo…

Dajte da vam pokušam nekima ovdje nešto objasniti. Ja stvarno ne pišem protiv ove dionice da rušim njenu cijenu jer ne postoji cijena po kojoj bi je ja kupio. Ali želim nekima nešto objasniti da nešto naučite da drugi put ne napravite istu pogrešku. Najskuplje su na burzi pogreške na sebi i samo znanjem ih možete izbjeci. Nije tek tako lako zaraditi novce na dionicama. I vjerujte mi radio sam kao analitičar i vrlo malo ljudi prati ovdje forum od njih, a još manje njih sluša šta mi pišemo pa prodaje na temelju toga. Tako da ti ta konstatacija ne stoji pozitiva2. Kada analizirate neku dionicu ne morate biti neki profesionalac. Idite na logiku. Ali prvo morate znati i o sektoru i o dionici sve. I ne samo o toj dionici nego o bar par dionica koje se bave istim poslom. Ja bi vam preporucio (bar ja tako radim) kad nađete neku dionicu da idete na: http://biz.yahoo.com/p/
i onda tu nađete dionice iz tog sektora i nađete par njih i procitate godišnje izvješće. Vani su izvješća po oko 200 str ali procitas 2 komada i tamo ti sve piše. Tamo nisu uprave kao kod nas. I naučiti ćeš o tom sektoru i firmama u njoj sve. Piše ti sve o dionici, o prometu, njihova razmišljanja (koja su donekle realna), koliko brod troši goriva, koliko košta posada, ma i najmanje sitnice, uglavnom sve. Onda stavljaš na papir sve te sitnice i kako sam rekao ne moras biti profesionalac da vidis dal to ima smisla ili ne. Ne možeš doći na forum i procitati da neka dionica vrijedi 80kn, a ona je sad 40 i ti kupis na temelju toga. To ne ide tako. Sjecam se kad se na vupiku vrtilo da postoji još 100.000 slobodnih dionica. Ili 10.000. Nije bitno. To je bilo strašno. I svi su se držali toga iako sam i objašnjavao kako se racuna free float i koliko je zapravo dionica slobodno. Još sam im i odlomke s pravilnika burze vadio jer sam tad taman ucio za brokera. I svi opet da nemam pojma. Nemojte se hvatati onoga sta ljudi ovdje pišu nego mislite svojom glavom.

A za fahrudina: “When things are damn near impossible, maybe you should stop trying.”
Everyone should know the difference between patience and stubbornness. Patience is the willingness to wait a long time while remaining open to changing your mind when the facts change. Stubbornness is the willingness to wait a long time while ignoring and dismissing evidence that you’re wrong.


s obzirom na stanje u sektoru i na poslovanje…sutra možda neće vrijediti ni toliko…
i nema dalje rasprave…
svatko tko misli da vrijedi najmanje 80 kn…i da će tu cijenu dionica jednog danas postići…svaka čast…

Za sve one koji misle da se sve zna i u kojem će smjeru tržište brodara, evo uspio sam pronaći članak s predsjednikom uprave iz 04.mj.:

“Cijela situacija nevjerojatno podsjeća na onu otprije točno 15 godina, kad se “Jadroplov” našao pred bankrotom nakon što je akumulirani gubitak dosegnuo iznos od 579 milijuna kuna, a tek smijenjena Uprava vrijednost flote napuhala na 145 milijuna, dok je tržišna vrijednost bila 92 milijuna dolara.

“Jadroplov” se, s osam sačuvanih brodova, iz kraha izvukao za nekoliko godina, a zahvaljujući eksploziji tržišta, povećao je svoju vrijednost gotovo 50 puta (državni udjel je 2003. prodavan za 4,5, a ubrzo je dosegnuo vrijednost od 210 milijuna dolara, s 80 milijuna dolara gotovine na računu). Umjesto očekivanih 30, ostvarena je zarada od oko 250 milijuna dolara.”

Uvijek se govorilo da se povijest ponavlja!

New Report

Close