JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Valjda više ni država ne želi ulagat kad se smanjuje temeljni kapital radi pokrivanja dugova




Čemu sad rasprodaja po 40, ako dokapitalizacija ide po minimalno 50?

Pitanje svih pitanja je tko je spreman danas uložiti novce u JDPL.
[/quote]

… za to su već angažirani i savjetnici koji su s nizom potencijalnih investitora odradili prvu rundu razgovora.

Među njima su, primjerice, zadarska Tankerska te dubrovačka Atlantska plovidba, privatne brodarske kompanije koje se sa stanjem na tom tržištu nose bolje od splitske, a interes su pokazale i na proljetnom natječaju. Osim njih, dobro upućeni tvrde da je jedan od interesenata i Luka Ploče, a tu su i mirovinski fondovi…
[/quote]
Pozitiva ne potcjenjuj kompanije koje si nabrojio.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

@pozitiva

Kao što rekoh…da će cijena na 40 kn…a s obzirom na budućnost…bit će i niža…
gdje je nestala euforija oko BDI-a?
eto ga na 876…molim nekoga od ekipe da izračuna jel jadroplov s trenutnim vozarinama posluje s plusem, nulom ili minusom?!
hoće li se do kraja godine (kada ide nova prodaja) indeks i vozarine oporaviti?
zainteresirani gledaju da se dočepaju jadroplova za što manje…a ne da ponude fer vrijednost…kolika je ona uopće sada?
bolje da ne postavljam takva pitanja…jer će pozitiva ili diokidina opet ići računati neki tamo NAV…
ali moglo bi ovo ići i za po kunu…dovoljno je samo da nitko ne preda ponovno ponudu…a teško da će i predati s ovakvim vozarinama…gdje se posluje s minusom iz dana u dan…pa će bit brigo moja pređi na drugoga…nek se netko drugi bavi pomorcima i poslovanjem…samo neka preuzme brigu o njima, dugovima i nek nađe model po kojem će ovo početi poslovati pozitivno….
ionako ovoj napaćenoj državi ne može pomoć ni 130 ni 100 ni 80 milijuna kuna…



@pozitiva

Kao što rekoh…da će cijena na 40 kn…a s obzirom na budućnost…bit će i niža…

Pa, jesi li prodao onda? Ne kužim zašto si kupovao po 130 ako si znao da će biti 40 i niže?

@ lebowski

A nemoj se pravit kao da si s Marsa pao…nemam niti sam imao uvid u situaciju u Jadroplovu kada sam kupovao…to ulaganje je bilo čista špekulacija i bio sam svjestan rizika…s propalom prvom, pa onda i drugom prodajom…isplivale su na površinu stvari koje ocrtavaju stvarno stanje u jadroplovu…
za razliku od nekih ovdje, nije mi teško suočiti se sa stvarnim i činjeničnim stanjem…pa se nemam ni namjeru s nikime ovdi prepucavat…ali svaki daljnji druk prema gore je smiješan pokušaj i hvatanje za slamćice spasa…
računajte vi dalje NAV…i koliki je diskont…smjer je ovdje samo jedan…kome drago, kome krivo…
za stanje krivim i državu, i upravu i sindikat….zanimljivo kako nitko nije znao prezentirati pravo stanje prije prodaje…do njega smo došli tek nakon propalih pokušaja prodaja…koje su bila lakrdija…i očito poslužile kao trik da se okrene kapital…kada je cijena dionice narasla sa 60 kn na 150 kn…a vjerujem da je već onda bilo ljudi koji su znali kakvo je stanje u jadroplovu…i da prodaja po uvjetima koji će biti postavljeni neće proći…iz razloga jer je sve trulo…i jedva se krpa kraj s krajem…

Kad u nešto uložiš novac i popušiš ga, nemoj kriviti upravu, državu i sindikat jer nisu oni izgubili svoje novce, već si ti izgubio svoje.

Nemoj se izvlačiti na neke naknadne spoznaje.

I nemoj pisati da si nešto znao, ali nisi reagirao sukladno svojem saznanju.

Dakle, ako sad misliš da će JDPL na 30, onda prodaj SAD, po 40 ili barem po 35.

Ali nemoj na 30 napisati – znao sam da će na 30, ali nisam ništa prodao.

Jer, ispadaš blentav, a ne znalac.

pitanje za tebe…po modelu mnogih ovdje…jel ti imaš dionice jadroplova?
krivit ću državu i upravu i sindikat…jer su svi oni znali kakvo je pravo stanje jadroplova kad je kretala prodaja…a nitko od navednih nije izlazio u javnost s pravim stanjem…nego se sve guralo pod tepih, u ormare itd itd…ima i sada ovdje dioničara koji žive u uvjerenju kako ovo vrijedi barem 80 kn/dionici….
dok nije sve isplivalo van…da nema love ni za plaće…da su na aparatima…
jesi ti znao da je takvo stanje u jadroplovu?
pa kako neću krivit upravu…kako neću krivit državu koja je većinski vlasnik…šta su čekali toliko dugo s prodajom?
šta je uprava radila kad je blagoslovila one novogradnje? šta se nisu prilagodili stanju na tržištu?
a sindikatu su bila samo puna usta kako jadroplov vrijedi daleko više nego pošto ga prodaje država…
najlakše je sada poslije pametovat…kad se sve zna…a još se tu još dosta toga ni ne zna…ali kad će biti vrijeme će se saznati i to…
država nam funkcionira po defaultu da ne gubi svoje novce…već novce svih nas…za što bi trebala odgovarati…isto kao što bi i uprava jadroplova već odavno dobila nogom u guzicu…ali očito da je bila podobna kad se kralo…prikrivalo…lažiralo…itd itd…

Ha,ha…vidi Marcipan postove na ULPL pa mi reci koje tu lud kad se zaziva rast bulk sektora[emo_smijeh]

@ diokinida

Čini mi se da je netko ovdje pogriješio. Dudi ili novinar? Da bi se JDPL prodao kupcu treba dati bonus od 80.000.000,00 kuna.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Pomoći ću ti za nekih 45 min. Samo nemoj tako skakati kao da ti netko nešto hoće oteti. Šteta što sam bacio papir ali jadroplov ionako ima malo brodova pa vrijednost nije teško izračunati. I pokušaj shvatiti da se nitko nije urotio protiv tebe i tvoje dionice. Realnost je jedno, želje drugo. Pa pogledaj kako marcipan realno piše o dionici iako je ima. Ja ti sigurno ne želim loše. Niti ikome. Ovdje svi pišete o nekim imaginarnim brojkama jer ih je netko prije izjavio (a nije izračunao) i svi se toga držite ko pijan plota. Evo za 45 min ti sve napišem kako i zašto.

Nije to moja dionica uopće. Ja sam jako dobro svjestan situacije i u sektoru i u Jadroplovu i vidim što se zbiva. I vrijednosti. I dobro znam što je kome obećao i tko je sve u vrzinom kolu. Tako da mene nećeš fascinirati ničime što i sam ne znam, ali i površan pogled na današnje transakcije ti pokazuje što se radi odnosno pokušava. To što se malo na burzi ispremješaju karte ne znači da ih ostali pokeraši ne vide i da ne znaju. A ti sad računaj što ti god drago.

Pa ja ti kažem da mene cijena dionice uopće ne zanima. Za mene ne postoje “jeftine” dionice samo zato što neki pokazatelji govore da je dionica možda (i to možda uzmi s velikim M) jeftina. Vrijednost je jedno, cijena je drugo. Pa daj mi reci realno, kad te već vrijednost ne zanima, tko bi normalan kupovao dionice iz ovog sektora, ovu dionicu najmanje, kad znaš kakva je situacija i u svijetu i na tom tržištu sljedeće dvije godine?

New Report

Close