JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovaj dio izvješća mi se strašno dopada.

“Poslovanje Društva u ovom razdoblju je bilo u skladu sa teškoćama koje imaju sve brodarske tvrtke koje se bave međunarodnim prijevozom rasutog tereta.”

Ovo je usta moja perite me.

To šta ostale brodarske bulk tvrtke imaju OPEX koji i na ovim vozarinama osigurava sitnu zaradu ili u naj goru ruku breakeven nisu spomenuli. Ne treba ići daleko u istraživanje. Samo 150 KM zapadno. Ma nebi ih opra cili sapun ovoga svita udružen sa deterđentima.

Drugi biser je 45 zaposlenih na šaćicu brodova.

Ako sam dobro shvatio novogradnje idu dalje ???

Brojčice ne treba komentirati. Govore same za sebe.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

kao što rekoh…treba pričekat izvješće…pa onda izvodit zaključke…pitanje hoće li ovo tko htjet krajem godine…i kakvo će biti poslovanje do onda…hoće li biti za plaće pomorcima…i da li je oporavak BDI-ja održiv…
izvješće je u skladu s očekivanjima…očajno…
nedavni rast je plod špekulacije o ponovnoj prodaji….dakle, ne razlikuje se ništ od prethodne situacije…osim što je kompanija u sve težem položaju…i ukoliko ne dođe u tom periodu do značajnijeg oporavka indeksa i vozarina…teško da će se naći kupac koji će ovo uzeti po nekoj cijeni koje se ovdje spominju…od 80-100 kn…
žao mi je ali takva je situacija…neki nisu vjerovali i kad je bio na 100+ kn da može na 70…pa smo evo dočelai i razine od 40-ak kuna…
još uvijek nema naznaka s obzirom na poslovanje da ovdje možemo očekivat happy end…
nadam se da diokidina u tišini ne raspordaje varteks kako bi ovdje kupovao…obje firme su gubitaši s vrlo neizvjesnom budućnošću….


vjerujem da bi trebalo biti i obvezajucih ponuda.☺
jel moguce da jos uvijek ocekujes nesto takvo?

mozda i ponudu 4-5 x skuplje [emo_vrtimise]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

@inverter
Cijeli post kopiraj,a ne samo onaj dio koji se tebi svida.
Ja sam ocekivao ovakav izvjestaj.sada ce dionica malo pasti,pa kad dode natjecaj o DUUDI,ce ici opet gore.Zaradio sam i prije na jdpl,pa za tvoju informaciju zaradit cu opet.
Ne prodajem ispod 80.

Kvartalni izvjestaj nije toliko bitan,koliko odnos casha na racunima i kratkorocnih obaveza,zadnja 2 kvartalna gubitka…
prije par dana se tvrdi u novinama da ce se uskoro isplatit place za svibanj i lipanj!a za par dana je kolovoz!pa koji kvalitetni pomorac ide na takvu firmu?rekao je frankie neke ruzne rijeci za takve pomorce kad ULPL nije po 2 mjeseca placala pomorce…


Temeljni kapital je smanjen sa 360 na 210, a to je mnogo više od 20%, još ako naprave revalorizaciju moglo bi doći i do negativnog stanja.

Mislio sam ovo postati odmah po objavi ovih postova od 24.07.2015. o vrijednosti NAV-a od 20-ak kn po dionici, ali priznajem, htio sam malo pričekati radi jeftinijeg dokupa jer malo su me ipak iznendaili iz CERP-a s tako brzim ponovnim natječajem.
Sad nakon što nije palo ispod 50 ni nakon (očekivanog) izvješća, a na aktualne komentare o JDPL, reći ću sljedeće:

Dakle, prepisujem post od kolege ingromana od 18.04.2015. (tada kao da je bio ukrao riječi meni iz usta) na pisanje kolege “lapada” kako je NAV 6,5 mil.USD (kao što ga danas iznose Mr.Whiseguy i diokidina:

“Malo si ugrizao koji milijun od vrijednosti brodova, upravnu zgradu “zaboravio”, a 90% kredita su dugoročni, inače ovo je najmanje zaduženi brodar. Već rastom vozarina, skače i vrijednost brodova, a to kupcima izgleda ne odgovara, oni bi se radije sada cjenkali i zaradili samom preprodajom imovine, a to neće proći, Jadroplov i u ovakvim uvjetima funkcionira, prodajom još dva starija broda mogu pokrivati sve obveze naredne dvi godine, a tada stižu novi brodovi koji su prolongirani na 2017.g. Ako ranije dođe do oporavka vozarina, neće morat ništa ni prodavat, a to može bit već ovih mjeseci.”

Čovjek se izgleda predomislio!


@fahrudin

kratkorocno obveze- 110 mil
dugorocne- 367 mil.
ukupno: 467 mil kn.

vrijednost flote ( i ovdje maksimalno izlazim u susret)

split, mosor, bene, trogir, 2001 godiste, spilt -98, svaki po neka vam je i cak 7 mil dol, iako split moze odmah u staro zeljezo, sveukupno 28 mil dolara.
solin, peristil, sv. dujam., neka second hand market podivlja i vrijednost istih skoci na cak 15 mil dolara , to je 45 mil za ova 3.

ukupno: 73 mil dol – dug 67 mil dol, imate NAV od 6 mil dolara.

imat cete minus drugog kvartala od cca 20 mil kn.

imate nesto vrijednosti u upravnoj zgradi.

sve u svemu, ne krene li opravak BDI na 2000, i second hand market ne podivlja pa da supre iz 1998 mozete uvaljati za 10 mil, prodaja/privatizacija krajem godine bit ce zadnja slamka spasa za jdpl.

sretno i pamet u glavu.

vrijednost flote: 64 mil dolara< [/quote] Moj post od 29.04.2015. kao odgovor na isto takvo pisanje od tada sličnih forumaša: "Da komentiramo izneseno u članku direkora JDPL ([u][b]iz 04.mj.2015.[/b][/u]): “u bilanci “Jadroplova” brodovi se vode po knjigovodstvenoj vrijednosti od 150 milijuna, dok je stvarna vrijednost oko 70 milijuna dolara. Ta istina se mora priznati i iskazati stvarni, enormni gubitak, kao što je nedavno učinila “Atlantska”, a lani i “Tankerska plovidba” – ističe Toula.” O tome smo već govorili puno puta: 31.12.14. kapital = 85 mil. USD = 370 kn po dionici brodovi u bilanci = 137 mil. USD trenutna procjenjena tržišna vrijednost brodova = 80 mil. USD učinak revalorizacije: 137 - 80 = 57 mil USD (= -250 kn po dionici) neto kapital nakon revalorizacije: 370 - 250 = 120 kn. NAV = cca 100 kn Mora da je Debeljak bio lud kad je davao upravo 130 prije gotovo samo par mjeseci! To je “samo” 100 kn više od procjenjene vrijednosti od strane g.Lapada. Da su se samo malo on i CERP usuglasili oko uvjeta prije objave natječaja, i da je njegova ponuda prihvaćena, ovo bi već odavno bila gotova priča za sve nas. Ovako, ostaje samo čekati popravak stanja sektora i “popravni ispit” za CERP, pa ćemo vidjeti po koliko će ga na kraju uspjeti utržiti. A posebno je jako zanimljivo sljedeće: "Cijela situacija nevjerojatno podsjeća na onu otprije točno 15 godina, kad se “Jadroplov” našao pred bankrotom nakon što je akumulirani gubitak dosegnuo iznos od 579 milijuna kuna, a tek smijenjena Uprava vrijednost flote napuhala na 145 milijuna, dok je tržišna vrijednost bila 92 milijuna dolara. “Jadroplov” se, s osam sačuvanih brodova, iz kraha izvukao za nekoliko godina, a zahvaljujući eksploziji tržišta, povećao je svoju vrijednost gotovo 50 puta (državni udjel je 2003. prodavan za 4,5, a ubrzo je dosegnuo vrijednost od 210 milijuna dolara, s 80 milijuna dolara gotovine na računu). Umjesto očekivanih 30, ostvarena je zarada od oko 250 milijuna dolara." Uvijek se govorilo da se povijest ponavlja!" Vidjet ćemo relativno brzo!

I za kraj: tko misli da natječaj ove jeseni neće proći ili da će cijena biti ispod 50 kn, neka proda!

Tko misli da će početna cijena biti iznad sadašnjih 50 neka čeka, možda i dočeka vrlo brzo!

Vrlo jednostavno zar ne![emo_namigusa]

U svakom od tih slučajeva teško se može isgubiti u odnosu na trenutnu cijenu i na dugo očekivani oporavak vozarina.

A za dežurne ……. (znaju oni), ima li i drugih dionica za komentiranje?[emo_beztona]

E moji dioničari!!!


@inverter
Cijeli post kopiraj,a ne samo onaj dio koji se tebi svida.
Ja sam ocekivao ovakav izvjestaj.sada ce dionica malo pasti,pa kad dode natjecaj o DUUDI,ce ici opet gore.Zaradio sam i prije na jdpl,pa za tvoju informaciju zaradit cu opet.
Ne prodajem ispod 80.


To se zove investiranje. Očekuješ loš izvještaj i prije objave kupuješ. Mogao bi i Warren Buffett ovdje učiti. O sancta simplicitas!

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

komentiram stanje u firmi a ne cijenu dionice,i dionica dryships je koštala 100 puta vise nego ovih dana,i IGH,i…bezbroj njih

Ne prodajem ispod 80.

80 čega? Lipa?

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

@Techman
Kakav ti strucnjace ocekivao izvjestaj nakon I kvartala koji je bio -20mil?!
Za tvoju informaciju ja sam jos u +20%.i nisam trejder.
Moj savjet kupi jednu dionicu pa slobodno komentiraj na forumu.

New Report

Close