JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kad bi to pretočili u primjer JDPL…svi koji su kupovali prije godinu dana…među kojima sam i sam…na krilima optimizma prodaje društva….kupili su dionicu po otprilike 130 kn…danas ona vrijedi 60-ak kuna….do prije neki dan vrijedila je i manje…i to znatno…
da ste uložili recimo novčiće u HT…zaradili bi dividendu…koja je svake godine sve manja i manja…i dolazi pod znak upitnika…budući da je točno prije godinu dana dionica ht-a vrijedila 151 kn…
a da ste recimo uložili u AAPL…koji je dosta siguran…i koji je vrijedio prije godinu dana 96$, danas bi bili u solidnom plusu…budući je dionica na 126$, a i isplaćuju dividendu…
eto…iz tog razloga više ne ulažem u ZSE ni dionice koje na njoj kotiraju…posljednje što sam kupio bio je upravo jdpl…osim njega u portfelju imam i dionice tnpl…koje nisma mijenjao…ali sam upisao nešto TPNG…uz njih imam HT, INA, ZABA…ne pada mi na pamet ništa ni kupovat ni prodavat neko vrijeme ovdje…trgujem isključivo na stranim burzama…

marcan@
U pravu ste. Tržište kapitala u RH je sistematski opljačkano. Nakon toga slijedi i završni udarac, a to je pljačka ušteđevine građana koju drže u bankama. To je tako očito, jednog dana i to ne tako daleko probudit će te se i skoknuti do banke da podignete dio svoje ušteđevine, međutim vrata banke će biti zaključana. Tko to ne vidi taj je super-naivčina.

U postovima pisete da je u danasnjem trgovanju bilo iskrcaja. Kako sam danas intezivno pratio u 80% transakcija je bilo skidanje sa aska.


ako su ovi danasnji naivci,kakvi su oni koji su kupovali po 100-150kn?kako njih nazvati?

pa iste pjesme si pjevao i pri cijeni od 100-150 kn i čudio se neznalicama koje prodaju, sad opet ista priča

Ignore: KressoM, delux

@avax10
moram te ispravit jer pises netocne navode.pisao sam da je na 100kn jos rana prodaja,te sam i sam izasao na 130,a krajna granica je kako znamo bila 150.
Sada pisem da je rana prodaja do 80,jer ce tek tada biti ozbiljnijeg trgovanja.


svi koji trguju…a tu uključujem i sebe…na ZSE…smo ne naivci…nego naivčine…
indeks koji u godinu dana zabilježi pad sa 1826 bodova na 1789 bodova…ili ako gledamo 2013. godinu pa imamo vrijednost indeksa od 1840 bodova…tek 2011. u ovo vrijeme indeks je bio iznad 2000 bodova…a rekli bi naši političari da smo jedan petak u 12:00 ove godine izašli iz krize i recesije….
o prometima da i ne govorim…da je svakodnevno većinu ukupnog prometa od 10-ak milijuna kuna ostvarivao HT, ERNT, ADRS i još poneka wannabe blue chip dionica….
evo vam za usporedbu DOW JOnes…danas na 17 752 boda…a točno prije godinu dana 15 547 bodova…dakle u razdoblju od dvije gfodine…pomak od 2000 i kusur bodova…dok je u istom periodu crobex zabilježio čak pad od 50-ak bodova…
da ne govorim o stopi nezaposlenosti, ekonomiji i gospodarstvu i trenutnom krednitnom rejtingu zemlje….
pa kako okarakterizirati onda one koji trguju na tom i takvom tržištu kapitala?

Odlican post kolega….ja vrlo cesto pogodim dno vrijednosti neke dionice za Koji smatram da je podcjenjena.kupim je,ona uskoro poraste.odlucim je drzati I odjednom ta eventualna zarada vrlo brzo nestane.ovdje vrijedi samo jedno pravilo a to je ako kupis nesto I poraste 10 ili 20% prodaj I trazi drugu priliku inace SI za cas u minusu…i tako trba uletit par puts godisnje pobrat zaradu I bjezat inace slijedi debakl…

Ukratko , kod nas je sve dugorocno pusing….samo brzinsko uzimanje love I bjezanje do sljedece prilike nosi zaradu…


kad bi to pretočili u primjer JDPL…svi koji su kupovali prije godinu dana…među kojima sam i sam…na krilima optimizma prodaje društva….kupili su dionicu po otprilike 130 kn…danas ona vrijedi 60-ak kuna….do prije neki dan vrijedila je i manje…i to znatno…
da ste uložili recimo novčiće u HT…zaradili bi dividendu…koja je svake godine sve manja i manja…i dolazi pod znak upitnika…budući da je točno prije godinu dana dionica ht-a vrijedila 151 kn…
a da ste recimo uložili u AAPL…koji je dosta siguran…i koji je vrijedio prije godinu dana 96$, danas bi bili u solidnom plusu…budući je dionica na 126$, a i isplaćuju dividendu…
eto…iz tog razloga više ne ulažem u ZSE ni dionice koje na njoj kotiraju…posljednje što sam kupio bio je upravo jdpl…osim njega u portfelju imam i dionice tnpl…koje nisma mijenjao…ali sam upisao nešto TPNG…uz njih imam HT, INA, ZABA…ne pada mi na pamet ništa ni kupovat ni prodavat neko vrijeme ovdje…trgujem isključivo na stranim burzama…

Potpisujem sve gore navedeno…

Jel može info kolika je bila početna cijena na prvom natječaju. Zanimljiva mi je ova priča.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


kad bi to pretočili u primjer JDPL…svi koji su kupovali prije godinu dana…među kojima sam i sam…na krilima optimizma prodaje društva….kupili su dionicu po otprilike 130 kn…danas ona vrijedi 60-ak kuna….do prije neki dan vrijedila je i manje…i to znatno…
da ste uložili recimo novčiće u HT…zaradili bi dividendu…koja je svake godine sve manja i manja…i dolazi pod znak upitnika…budući da je točno prije godinu dana dionica ht-a vrijedila 151 kn…
a da ste recimo uložili u AAPL…koji je dosta siguran…i koji je vrijedio prije godinu dana 96$, danas bi bili u solidnom plusu…budući je dionica na 126$, a i isplaćuju dividendu…
eto…iz tog razloga više ne ulažem u ZSE ni dionice koje na njoj kotiraju…posljednje što sam kupio bio je upravo jdpl…osim njega u portfelju imam i dionice tnpl…koje nisma mijenjao…ali sam upisao nešto TPNG…uz njih imam HT, INA, ZABA…ne pada mi na pamet ništa ni kupovat ni prodavat neko vrijeme ovdje…trgujem isključivo na stranim burzama…

ne potpisujem, upravo je sad vrijeme za zse, imamo jos cca 1 god bull marketa i ovdje ce rast upravo biti najizrazeniji.vani se sve na ath, izuzev brodara, aapl izbaci nikad bolji izvjestaj i dionica pljusne 10 %. nema snage vise.
vani samo short, od srebra do natty-a.
kupovao sam jdpl na 70 prodao na 150 prije godinu dana, ali tada je prica imala glavu i rep i bilo je realno ocekivati da se za jdpl moze dobiti 150-200.
danas je to totalno drugacija prica, puno neargumentiranih psotova ovdje vidim, a niti jedan izracun kolika je danas vrijednost brodova na second hand marketu, koliki dug i koliko ostane vrijednosti u kn po doionici?
putite bdi na miru, gledajte second hand market i po kojim cijenama idu brodovi, jer znate vi uopce koliki ja NAV jadroplova, znate li koliki ce vam dug biti nakon 3 kvartala, te koliki ce vam NAV

te koliki ce NAV biti nakon 3 kvartala, ako second hand market ostane na ovim razinama?

Je, izracunali bi mi to kad bi znali koliko ce vrijediti istovrsni brodovi za 6 mjeseci ili godinu dana?! A ti to ocito koliko vidim znas…[emo_vrtimise]

Nego objasni ti nama ako indeks nastavi rasti i uskoro “ne posjeti” ponovno najnize razine, kolika je vjerojatnost da secondhand market ostane na ovim razinama?

New Report

Close