JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


cbw: ” zasto bloakada, bolje reci zasto ovakav rast? jel ima nekih novih vijesti ili je nesto drugo posrijedi? ” Sad bi drukeri kazali da je to uticaj trzista brodskog prostora. Po meni ovo je peglanje rezultata fondova. Svima su krivulje isle prema dolje zadnjih par njeseci i bilo je pitanje dana kada ce u popravak krvne slike. Po logici stvari cekali su IPO HT znajuci da ce ljudi prodavati jer IPO garantira brzu zaradu u kratkom roku a kad raste prodaja i mali Mate zna da padaju cijene. Meni osobno ovaj rast nije simpatican (opet drukeri na vjesala samnom). Rast koji nema potporu u fundamentima vec je produkt bull runa se zna vrlo brzo vratiti natrag. Nedavno je jedan kolega napisao da mu je naj drazi rast od nesto sitno posto ali konstantno i to podrzavam. Mali podsjetnik. KODT je u 2-3 tjedna skocio 100% da bi se odmah vratio natrag 50 % i jos nismo natrag na ATH. Ovo gore vazi i za ATPL koja je od jutros takodje u blokadi

Ne bi se baš 100% složio……jer je činjenica da vrijednost dionica Jadoplova nije pratila ekspanziju dry bulk market tj. cijena je rasla ali ni približno nije pratila market


Bosune, jel’ u svijetu brodara uobičajen neki diskont ili premija na NAV?

uobičajena je premija, dodoše za Jadroplov zbog nodovršene privatizacije i Ugovoora s Doehleom mogla bi se smanjti moja procjena za cca 20-ak milijun USD

Jesi li u NAV uzeo i nekretnine ili samo brodove?

I love the Smell of Profits in the Morning

evo k/p

Čuvajte se poduzaća na čijem su čelu SVETE KRAVE. SVETE KRAVE ne vole promjene: one vole da se posao odvija kako se uvijek odvijao i često su slijepe u krizi. T. E. Deal & A. A. Kennedy

i jedno i drugo iako mi je nekretnine teže procjeniti

a slušaj, zato i je procjena …

I love the Smell of Profits in the Morning


Techman: ” cbw: ” zasto bloakada, bolje reci zasto ovakav rast? jel ima nekih novih vijesti ili je nesto drugo posrijedi? ” Sad bi drukeri kazali da je to uticaj trzista brodskog prostora. Po meni ovo je peglanje rezultata fondova. Svima su krivulje isle prema dolje zadnjih par njeseci i bilo je pitanje dana kada ce u popravak krvne slike. Po logici stvari cekali su IPO HT znajuci da ce ljudi prodavati jer IPO garantira brzu zaradu u kratkom roku a kad raste prodaja i mali Mate zna da padaju cijene. Meni osobno ovaj rast nije simpatican (opet drukeri na vjesala samnom). Rast koji nema potporu u fundamentima vec je produkt bull runa se zna vrlo brzo vratiti natrag. Nedavno je jedan kolega napisao da mu je naj drazi rast od nesto sitno posto ali konstantno i to podrzavam. Mali podsjetnik. KODT je u 2-3 tjedna skocio 100% da bi se odmah vratio natrag 50 % i jos nismo natrag na ATH. Ovo gore vazi i za ATPL koja je od jutros takodje u blokadi ” Ne bi se baš 100% složio……jer je činjenica da vrijednost dionica Jadoplova nije pratila ekspanziju dry bulk market tj. cijena je rasla ali ni približno nije pratila market

Vjerovatno je prava istina negdje izmedju moje i tvoje. Da se rast manifestirao samo na JDPL potpisao bi tvoj post. Medjutim ista stvar je i sa ATPL koji je odradio rast trzista. Pisao sam u petak kad sam vidio da je nestalo prodaje na ATPL da ce se interes investitora okrenuti prema JDPL kojega ima dovoljno iako zadnji K/P pokazuje i nadolazeci shortage JDPL.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


i jedno i drugo iako mi je nekretnine teže procjeniti

Procjena nekretnina je vrlo realna.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Bosun: ” i jedno i drugo iako mi je nekretnine teže procjeniti ” Procjena nekretnina je vrlo realna.

Iako mi se čini da upravna zgrada, koja se nalazi kraj mora i marine, može vrijediti puno više kad bi postala hotel s 5 zvjezdica!?

Ako se usporedi fundament JDPL i ATPL onda je JDPL jaaako podcijenjen..

skype - ivek1234


Techman: ” Bosun: ” i jedno i drugo iako mi je nekretnine teže procjeniti ” Procjena nekretnina je vrlo realna. ” Iako mi se čini da upravna zgrada, koja se nalazi kraj mora i marine, može vrijediti puno više kad bi postala hotel s 5 zvjezdica!?

Biti ce guzva kad Banovina postane hotel.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Još 1150 komada manje najvjerovatnije HYPO

SAM PROTIV SVIH

New Report

Close