JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja ne izlazim dok god JDPL plovi na ovim vozarinama [smiley2]

Ja mislim da je u pitanju janjetina od neku večer. Sigurno se toknezev naljutio što nije pozvan, pa sada tjera u blokadu! [smiley2]

I love the Smell of Profits in the Morning

Glavna info je ta da JDPL nije odradio rast vozarina jedini od brodara zbog agresivne prodaje HYPA.
Sada kada nema te prodaje došlo je vrijeme da i on odradi rast vozarina

SAM PROTIV SVIH

ATPL je u zadnjih mjesec dva skočila sa 1600 na 3000 a JDPL je cijelo vrijeme bio na razinama od 500kn

Sada sami zaključite koliko ima prostora za rast

SAM PROTIV SVIH


zasto bloakada, bolje reci zasto ovakav rast? jel ima nekih novih vijesti ili je nesto drugo posrijedi?

Ono što se događalo sa cijenom dionice JDPL zadnja dva mjeseca je bila vijest koju je trebalo objašnjavati. Ovo što se događa danas je nešto što je već objašnjeno u vrhunskim postovima korisnika ovog foruma.

Neven


zasto bloakada, bolje reci zasto ovakav rast? jel ima nekih novih vijesti ili je nesto drugo posrijedi?

Sad bi drukeri kazali da je to uticaj trzista brodskog prostora. Po meni ovo je peglanje rezultata fondova. Svima su krivulje isle prema dolje zadnjih par njeseci i bilo je pitanje dana kada ce u popravak krvne slike. Po logici stvari cekali su IPO HT znajuci da ce ljudi prodavati jer IPO garantira brzu zaradu u kratkom roku a kad raste prodaja i mali Mate zna da padaju cijene.
Meni osobno ovaj rast nije simpatican (opet drukeri na vjesala samnom). Rast koji nema potporu u fundamentima vec je produkt bull runa se zna vrlo brzo vratiti natrag. Nedavno je jedan kolega napisao da mu je naj drazi rast od nesto sitno posto ali konstantno i to podrzavam. Mali podsjetnik. KODT je u 2-3 tjedna skocio 100% da bi se odmah vratio natrag 50 % i jos nismo natrag na ATH.
Ovo gore vazi i za ATPL koja je od jutros takodje u blokadi

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Techmane, koji to fondovi peglaju rezultate s JDPL-om?

I love the Smell of Profits in the Morning

Znam da će se neki ljutiti ( postoji forum k/p ) ali ja molim k/p


Techmane, koji to fondovi peglaju rezultate s JDPL-om?

Generalno su krenuli u kupovinu. Prometi od 8000 na ATPL i 6000 JDPL sigurno nisu napravljeni od strane malih investitora. Isto tako je cinjenica da fondovi nisu slucajno odabrali JDPL i ATPL (vjerovatno i druge koje ne pratim). Znaju Fond Manageri gdje je buducnost.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

trenutna tržišna vrijednost flote

PRIDE 39,000,000.00
ZRIN 32,000,000.00
SPLIT 56,000,000.00
MOSOR 65,000,000.00
IST 10,000,000.00
DON FRANE BULIĆ 55,000,000.00
TROGIR 65,000,000.00
NEKRETNINE 6,000,000.00

Ukupna tržišina vrijednost imovine USD 328.000.000 ili HRK 1,705,600,000
+CASH 156,065,000
-DUGOROČNE KREDITNE OBVEZE 224,000,000
-KRATKOROČNE KREDITNE OBVEZE 50,893,000
MARKET ADJUSTED NAV 1,586,772,000
BROJ DIONICA 1,636,675
NAV PO DIONICI 970

Bosune, jel’ u svijetu brodara uobičajen neki diskont ili premija na NAV?

I love the Smell of Profits in the Morning

Diskont na los management?

New Report

Close