JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@ pozitiva2
Ende. Over.

Potpisujem!


@ Techman
Ja mislim da je to zato jer netko želi postati vlasnik 8 brodova po što nižoj cijeni.

Mislim da je to pogodak “u sridu”!

Vidjet ćemo hoće li to kome uspjeti, jer unatoč svemu interes za JDPL je zapravo jako velik (uvijek oko 7-8 pisama namjere).
Da je “smeće” nitko ne bi trošio ni sekundu vremena na njega, a kamoli zadovoljavao naše birokratske zahtjeve.

Kupci se sada kockaju želeći proći što jeftinije, ali tu uvijek postoji opasnost da te netko pretekne kad postane zbilja dobra kupnja.



@ pozitiva2

… ja sam dao intervju.

I što bi se sad trebalo dogoditi nakon njega!?

Pa mogli su ti iz Slobodne doći i intervjuirat mene, možda bi onda cijena već bila troznamenkasta.

Ako mislite da svojim riječima možete utjecati na cijenu, znači da to želite radi vlastitog interesa.
Iako ste možda u tom području dobro upoznati sa situacijom općenito, ipak nitko ne zna kako će se i kada stvari ovdje rasplesti.

[/quote]

Da i vas intervjuiraju? Može, ako ste i vi inženjer i sudski vještak za brodostrojarstvo i brodogradnju, uz to kao stručnjak s dugogodišnjim iskustvom, Splićanin, davni djelatnik Jadroplova, sudionik u davnim i posljednjim pokušajima privatizacije jako dobro upućeni u situaciju u Jadroplovu?

No nekako imam dojam da nemate ni jednu od navedenih kvalifikacija.
Pitam se jeste li uopće prije pisanja svog posta proguglali ime čovjeka kad vam ga je već dao, ako i niste pročitali članak s obzirom da ga nema online koliko vidim? Dakle čovjek ne skriva identitet, stručnjak je za ovu temu i izražava svoje mišljenje koje se ne slaže s vašim i eto druker je koji želi utjecati na cijenu?!

Al evo kako kaže ona poslovica koga ne možeš pobjediti, pridruži mu se. Stoga da i ja prokažem jednog drukera. Najveći od svih, čudi me da vam je promaknuo. Najveći druker koji ruši cijenu Jadroplova jer ga želi kupit za kunu, je Kina!

Kineski izvoz srezan 15%
..Prema podacima Carinske administracije, prošlog mjeseca je zabilježen i pad uvoza od 12,7 posto sugerirajući slabljenje domaće potražnje.
http://www.seebiz.eu/kineski-izvoz-srezan-15/ar-109603/

Namjerno smanjuju svoj uvoz i izvoz kako bi oborili vozarine i srušili vrijednost Jadroplova da ga pokupe za kunu! Sram ih bilo, jutrom rano šaljem goluba pismonošu u centralni komitet da smo ih prokužili i da pothitno dignu potražnju i vozarine.. i zatvore bar 500 brodogradilišta! :):

@Pozitiva 2
Mislim da je sada vase pisanje liseno bilo kakve vjerodostojnosti i ozbiljnosti!!!


…inženjer i sudski vještak za brodostrojarstvo i brodogradnju, uz to kao stručnjak s dugogodišnjim iskustvom, Splićanin,


Za mene je izgubio sav kredibilitet, pa da je i ne znam tko, u trenutku kad se osobno upliće u nečije ulaganje i “uživa” u nečijem gubitku ( uz to čak ničim izazvan):
“Imam osjećaj da bi nam kolegu pozitiva2 moglo uskoro kolpat (po splitsku infarkt ili inzult). Mislim da je pun JDPL ko brod po trocifrenoj vrijednosati koja sigurno ne počima sa 1 i piše sam sebi motivacijske postove”

To nije “stručno”, “ozbiljno”, “ljudski”…, tako da smatram da su sve ostale kvalifikacije tu pale u vodu.

A da on (a i vi) tu nemate debelog interesa za takvo pisanje), e to možete pričati nekom drugom, meni sigurno ne!

Pa kad ste toliko otvoreni, onda molim iznesite koji je cilj vaših pisanja!?
Ako vas ova tvrtka (i tema) ne zanima, onda ne bi trebali biti “poklopac” za ama baš svaki i jedan post koji ide u prilog JDPL!

ma pustite čovjeka da piše, zato i postoji forum gdje bi bilo loše da vlada neko jednoumlje. a na nama ostalima je da donosimo zaključke sami i procjenjujemo stanje u pojedinim firmama .po meni, što više za i protiv , sve zabavnije i zabavnije na temi.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


ma pustite čovjeka da piše, zato i postoji forum gdje bi bilo loše da vlada neko jednoumlje. a na nama ostalima je da donosimo zaključke sami i procjenjujemo stanje u pojedinim firmama .po meni, što više za i protiv , sve zabavnije i zabavnije na temi.

Ma nitko nema ništa protiv normalnog pisanja, ali huškačke i drukerske postove je uistinu teško probaviti, kao onaj koji sam gore citirao.

Ukoliko netko želi utjecati na sentiment tržišta i kretanje cijene, neka iznosi realne i razumne komentare, a ne da to mora biti tako zato jer “ja to kažem i mislim”!

Kao što već prije rekoh, da Debeljak kupuje JDPL u 2. krugu bilo je 100% sigurno, sami su iz Brodosplita to izjavljivali i davali intervjue, a ispalo je da nije tako.

Zato ne treba ni u kojem slučaju vjerovati ničijim izjavama i komentarima, niti ih uzimati preozbiljno, jer jasno je da svatko tjera vodu na svoj mlin, a nikako ne na tuđi!

@ smotko

Smotko ljudi koji su kako mi u Splitu kažemo duboko kacani nenaju moć realne prosudbe. Svi njihovi postovi su pokušaj utjecanja na cijenu dionice. Ti si veteran ovog foruma i znaš koliko je takvih prodefiliralo. Kako se povjest ponavlja novi i dalje nadiru.
Postavlja se često pitanje motiva mog pisanja. Ja pišem kad imam što kazati ili kad želim malo naljutiti drukere. Ovo zadnje mi je hobi ali ljutim ih činjenicama koje im ne idu u prilog. Ja ti uglavnom bježim od publiciteta i ovo je drugi intervju u 14 godina. Smatram da je bilo odgovorno sa moje strane (pogotovo sad kad nemam niti jednu dionicu i ne planiram ih imati u bližoj budućnosti) upozoriti na stanje u brodaru koji mi je blizak, na čijim sam palubama napravio prve morske milje, na čijim sam dionicama ostvario pristojan prinos i koji je na kraju u mojoj domeni poslovanja iako nisam nikad napisao Jadroplovu niti jedan račun a imao sam svojevremeno “prijatelje” u njemu visoko pozicionirane.

I nisam se gurao da me intervjuiraju kao neki moji kolege gladni posla i publiciteta. Dapače zamoljen sam za to a moj je jedini uvjet bio da ono što kažem bude i objavljeno. Novinar je bio vrlo korektan.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


@ smotko
…želim malo naljutiti drukere. Ovo zadnje mi je hobi
…(pogotovo sad kad nemam niti jednu dionicu i ne planiram ih imati u bližoj budućnosti)

Tako treba, izreći istinu pa nek bude što bude!

@Techman
nisam uspio naći članak na webu pa Vas molim za ev. link ili citat…može i u priv. poruke

Tako je , dajte nam taj famozni članak ili recite gdje kupiti stare novine i od kojeg su datuma![emo_mrgud]

nekada sam ovo kupovao na 54,xx , zahvaljujući sposobnosti DUUDImirovića, bit će izgleda opet

New Report

Close