JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


JDPL nije pravi primjer korelacije BDI-a i cijene dionice jer ovdje ima drugih elemenata koji utječu na cijenu kao npr. privatizacija i različiti interesi potencijalnih kupaca u svezi s njom. ATPL je već nešto drugo a što se i vidi po trendu rasta koji gotovo da prati BDI jer je od početka godine narastao 2x upravo kao i BDI.

E, ovo mi se sviđa. Kod nas je rijetko da se nešto može postaviti u korelaciju kao na razvijenim tržištima.

Znam da slabo govorite o ULPL ali je zdrav primjer: kad ULPL sad stigne brod, njena flota je povećana za 20%, samo jednim brodom. Kad se radi dokap po nominali, onda nema te korekcije koja ju može pomaći mjesec dana sa 4.000 kuna.
I kako onda procijeniti utjecaj brodarskih indexa? [smiley10]

No respect


Hogar: ” JDPL nije pravi primjer korelacije BDI-a i cijene dionice jer ovdje ima drugih elemenata koji utječu na cijenu kao npr. privatizacija i različiti interesi potencijalnih kupaca u svezi s njom. ATPL je već nešto drugo a što se i vidi po trendu rasta koji gotovo da prati BDI jer je od početka godine narastao 2x upravo kao i BDI. ” E, ovo mi se sviđa. Kod nas je rijetko da se nešto može postaviti u korelaciju kao na razvijenim tržištima. Znam da slabo govorite o ULPL ali je zdrav primjer: kad ULPL sad stigne brod, njena flota je povećana za 20%, samo jednim brodom. Kad se radi dokap po nominali, onda nema te korekcije koja ju može pomaći mjesec dana sa 4.000 kuna. I kako onda procijeniti utjecaj brodarskih indexa? [smiley10]

Ma mislim da ULPL nije ogledni primjer. Ja ko papagaj o netransparentnosti. Sta bi onda kazao za BDSS. Sa cim njega staviti u korelaciju? Puca od novaca a dionica pada. Obe dionice imaju netransparentnog vlasnika i posluju preko offshora s tim da BDSS pri tom nije JDD i do podataka dolazimo na kapaljku.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


deimos: ” Hm, da, ali manager velikog fonda to vidi prije nas. Nema veze. Koliko vidim, bull run je poceo pocetkom 2006, brod se gradi, hm, godinu-dvije? Nece jos dotec. ” Ja mislim da ipak ja imam vise sansi to vidjeti nego fond manager. Ja imam hands on. Od iduceg mjeseca sam Technical Manager firme sa 35 brodova (mjesavina tankera, bulkera i containerasa) koja se od 01.01.2008 udruzuje sa firmom koja ima 2o brodova u ful managementu i 120 u crew managementu. Ja sam samo u shippingu i to do guse dok fond manager ima i tenkove i samoposluge i transformatore i da ne nabrajam.

Techman, cestitam! Ako je moguce da kad vidis da sve ide kvragu (ali rekao bih da to nece tako brzo..pa jos se ni ove vozarine ne vide u izvjescima) posaljes neku obavijest na PP, biljezim se sa stovanjem!

ajde ljudi, čitajući zadnjih par stranica postovima ste me splašili.

hvala ti fazan na drukanju, ali mene si unervozio [smiley1]

što se tiče volatilnosti BDIja: pa zato se brodari ne trguju na P/E 40 nego tu gdje jesu.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Techman: ” deimos: ” Hm, da, ali manager velikog fonda to vidi prije nas. Nema veze. Koliko vidim, bull run je poceo pocetkom 2006, brod se gradi, hm, godinu-dvije? Nece jos dotec. ” Ja mislim da ipak ja imam vise sansi to vidjeti nego fond manager. Ja imam hands on. Od iduceg mjeseca sam Technical Manager firme sa 35 brodova (mjesavina tankera, bulkera i containerasa) koja se od 01.01.2008 udruzuje sa firmom koja ima 2o brodova u ful managementu i 120 u crew managementu. Ja sam samo u shippingu i to do guse dok fond manager ima i tenkove i samoposluge i transformatore i da ne nabrajam. ” Techman, cestitam! Ako je moguce da kad vidis da sve ide kvragu (ali rekao bih da to nece tako brzo..pa jos se ni ove vozarine ne vide u izvjescima) posaljes neku obavijest na PP, biljezim se sa stovanjem!

Ma nema problema. Ja sam dugo u pomorstvu i osobno sam svjedocio nekoliko velikih kriza. U osamdesetima je bila jedna od vecih. Bio sam u Pireju i vidio na tisuce vezanih i usidrenih brodova bez posla. Imao sam srece da sam u to vrijeme plovio na nasoj kompaniji a moje kolege sa stranih brodova su setali i po godinu dana bez mogucnosti ukrcaja. Vozarine su bile u podrumu. I sve to se desilo relativno brzo. Nije bas preko noci iako se zadnja kriza Azijskog tigra manifestirala u vrlo kratkom roku. To je razlog da stalno upozoravam (znam sad ce bit po meni od drukera). I na kraju za sada nema razloga za zabrinutost. Market je stabilan i visok.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Novi ATH +blokada

SAM PROTIV SVIH

Techmane, hvala ti 🙂

zasto bloakada, bolje reci zasto ovakav rast? jel ima nekih novih vijesti ili je nesto drugo posrijedi?

Nemojte prerano izlaziti.
Market je strasan, FI ce biti i iznad 100 milja.
multipli sa ovima jos uvijek kakskaju za ATPL (sto i je pravilno ali dikont od 20% po meni maksimum)>

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Gospodo informacije

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

Slažem se BLUEMAN u potpunosti a i prodavača više nema[smiley2]

SAM PROTIV SVIH


zasto bloakada, bolje reci zasto ovakav rast? jel ima nekih novih vijesti ili je nesto drugo posrijedi?

Uz ovakav rast ATPL-a i rast BDI-ja, normalno je da povuce i JDPL! Ipak je to jos uvijek podcijenjena dionica u odnosu na slicne.

Postoji 1000 mogucnosti kako novac potrositi, ali samo dvije, kako novac zaraditi: Ili moramo raditi za novac ili novac radi za nas.

New Report

Close