JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Što piše u Slobodnoj? Može ukratko?

Radnički dokap po 10 kuna, možda i po 20 ?



@ pozitiva

Nakon današnjeg intervjua u slobodnoj možda ti se želja za rušenjem i ostvari.


Intervju je zaista interesantan.Ali meni to nije razlog za prodaju po ovim cijenama.Dapače,možda bi trebalo kupiti jer eventualna privatizacija bi dovela
do smanjenja troškova,a to bi trebalo donijeti bolje poslovanje.
Mislim da je jedini izlaz dokapitalizacija,preuzimanje bez obvezujuće ponude.To je trenutno u modi.Kratkoročno pušing.dugoroćno sa privatizacijom može biti i dobar posao!!!
Nakom krvi,znoja i suza,med i mlijeko????Da,ali samo ako država izgubi većinsko vlasništvo.
[/quote]

Ne vjerujem da će se baš država tako lako odreći svojih novaca i “dati” ga badava.

A sto bi radnici dokapitalizirali ako postoje dionicari s novcima?

To je neko njihovo nasljedno pravo ili cemo opet gledati gluposti ala visia croatica?

A i iz te Slobodne nas iz dana u dan obasipaju glupostima. Tamo zaista svatko, ali doslovno dobije prostor za sve sto mu padne napamet.

@Fahrudin
Tko zeli uloziti novac u Jadroplov?

Ajde nemojte biti naivni. Stvara se atmosfera beznadja, a situacija je daleko od takve. Ocito se igra na kartu obaranja cijene radi jeftinog ili jeftinijeg preuzimanja.

Ima u postojecem vlasnistvu Jadroplova dionicara koji imaju novca za dokap. Ionako je jasno da postojeci vecinaki vlasnik ne zna upravljati svojom imovinom. Neka prepusti natplovicnu vecinu nekome drugome, ako do dokapa uopce ikad i dodje.


b,

Molim znalce za komentar ove procijene tržišne vrijednosti brodova jdpl-a

M.B. Solin (2012)=18 m$
M.B. Sveti Dujam (2010)=16 m$
M.B. Peristil (2010)=16 m$
m.b. Trogir (2001)=7 m$
m.b. Don Frane Bulić (1997)=5 m$
m.b. Split (1998)=5 m$
m.b. Mosor (2001)=7 m$
M.B. Bene (2001)=7 m$

ukupno vrijednost brodova = 81 mil$

link na najnoviji ALLIED Weekly Market Report_06_04_2015[/url]

Ta vrijednost se spominje već nekoliko vremena i mislim da je to trenutna realna vrijednost.
Kad se ona uzme u obzir ispada da je s tom vrijednošču brodova kapital po dionici oko 130 kn, kao što je već rečeno prije par stranica.
[/quote] to su cijene a jeste nasli kupca za sve to po toj cijeni


Ajde nemojte biti naivni. Stvara se atmosfera beznadja, a situacija je daleko od takve. Ocito se igra na kartu obaranja cijene radi jeftinog ili jeftinijeg preuzimanja.

Ima u postojecem vlasnistvu Jadroplova dionicara koji imaju novca za dokap. Ionako je jasno da postojeci vecinaki vlasnik ne zna upravljati svojom imovinom. Neka prepusti natplovicnu vecinu nekome drugome, ako do dokapa uopce ikad i dodje.

Točno tako!

danas uletio jako sitno , ovdje će bit interesantno .a ako i pođe u mp3 , neće biti neke velike štete.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

@ pozitiva2

Nemam pojma zašto mi je moderator skinuo post ali kolega kako nebi znao za pisanje Slobodne Dalmacije kad sam ja Siniša Bacalja i ja sam dao intervju. Za vašu informaciju nije nikakva tajna da ja pišem pod nickom Techman. Još sam daleke 2008 objavio pravi identitet Techmana. Pomak objave intervjua je bio tehničke naravi. U onu Subotu bio je Uskršnji trobroj i trebalo je intervju kratit. Ovako je tjedan kasnije objavljena puna verzija.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


@ pozitiva2

… ja sam dao intervju.

I što bi se sad trebalo dogoditi nakon njega!?

Pa mogli su ti iz Slobodne doći i intervjuirat mene, možda bi onda cijena već bila troznamenkasta.

Ako mislite da svojim riječima možete utjecati na cijenu, znači da to želite radi vlastitog interesa.
Iako ste možda u tom području dobro upoznati sa situacijom općenito, ipak nitko ne zna kako će se i kada stvari ovdje rasplesti.

To može znati samo onaj tko odlučuje o JDPL, a to je država, sve drugo su samo naše želje i predviđanja.

Zato se ne smije nasjedati na kojekakve novinske članke i intervjue, jer sjetimo se, prije samo par mjeseci je ista novinarka koja je pisala i zadnji članak o JDPL, pisala u tom članku kako je 100% (ne 99%) sigurno da Debeljak ponovno ide u utrku i da žarko želi JDPL i da mu je 130 dobra cijena:

Debeljak i dalje želi Jadroplov, opet idu na natječaj

Zato oprez i sada kad ga svi ocrnjuju i žele prikazati da ne vrijedi ništa (čak ni koliko vrijedi kao staro željezo)!

@ pozitiva2

Kolega opet elementarno nepoznavanje teme. O JDPL će na kraju odlućiti vjerovnici. Zašto se ne mogu podijeliti plate a dobavljaći ne servisiraju? Nema novaca. Jednostavno. Ma završio sam sa vama jer niste kompetentan sugovornik. Imate dionicu na kojoj već pušite po vlastitom priznanju preko 40% i niste racionalni. Ende. Over.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

@ Techman

Zašto Jadroplov mora imati 8 brodova, zašto se 2-3 broda ne prodaju, servisira zaduženja, i sa manjim brojem brodova generira manji gubitak sada na dnu vozarina ???
Ja mislim da je to zato jer netko želi postati vlasnik 8 brodova po što nižoj cijeni.

New Report

Close