JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Techman … na tebi je da lijepo i dalje objašnjavaš težine, bruto količine, pramce i krme, jedra i vesla. Pusti nama profesionalnim drukerima da oblikujemo potražnju. Na kraju dijelimo fifti fifti. Hogare, dobar druk. Onako školski! [smiley2][smiley2]

Pa osnove matematike znaju svi a uz malo zdrave logike izračun drži vodu. Jedino što može pokvariti izračun je da ADPL ponovo odleti u ponedjeljak za 10-tak % a što nije nemoguće s obzirom da je na zatvaranju omjer k/p bio 80:1 i samo dva naloga na prodaji, oba iznad blokade!

Hogar vozi Volvo


Hm, da, ali manager velikog fonda to vidi prije nas. Nema veze. Koliko vidim, bull run je poceo pocetkom 2006, brod se gradi, hm, godinu-dvije? Nece jos dotec.

Ja mislim da ipak ja imam vise sansi to vidjeti nego fond manager. Ja imam hands on. Od iduceg mjeseca sam Technical Manager firme sa 35 brodova (mjesavina tankera, bulkera i containerasa) koja se od 01.01.2008 udruzuje sa firmom koja ima 2o brodova u ful managementu i 120 u crew managementu. Ja sam samo u shippingu i to do guse dok fond manager ima i tenkove i samoposluge i transformatore i da ne nabrajam.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

ADPL? hm, nisu li to oni plastičari što rade za Yugo?

I love the Smell of Profits in the Morning



Ja mislim da ipak ja imam vise sansi to vidjeti nego fond manager. Ja imam hands on. Od iduceg mjeseca sam Technical Manager firme sa 35 brodova (mjesavina tankera, bulkera i containerasa) koja se od 01.01.2008 udruzuje sa firmom koja ima 2o brodova u ful managementu i 120 u crew managementu. Ja sam samo u shippingu i to do guse dok fond manager ima i tenkove i samoposluge i transformatore i da ne nabrajam.

Nemojte onda napisat na K/P “prodao JDPL, ATPL” prije nego nam javite [smiley1]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Savršeno, Techmane. Ti nas obavijesti kada će početi padati cestarine, a mi ćemo za to vrijeme nadrukati do krajnjih granica. Onda se svi skupa istovarimo i ja častim: brncin, orada i skuša za muve lovit, a janjetina za konkretno. Pozvani: techman, hogar, GERONIMO, tuna, SLK, topalov, deimos i ostala ekipa koja piše na brodarima.

Nadam se techmane da imaš neku gajbu na moru, jer sam kratak s kvadratima.

I love the Smell of Profits in the Morning


fazan: ” Techman … na tebi je da lijepo i dalje objašnjavaš težine, bruto količine, pramce i krme, jedra i vesla. Pusti nama profesionalnim drukerima da oblikujemo potražnju. Na kraju dijelimo fifti fifti. Hogare, dobar druk. Onako školski! [smiley2][smiley2] ” Pa osnove matematike znaju svi a uz malo zdrave logike izračun drži vodu. Jedino što može pokvariti izračun je da ADPL ponovo odleti u ponedjeljak za 10-tak % a što nije nemoguće s obzirom da je na zatvaranju omjer k/p bio 80:1 i samo dva naloga na prodaji, oba iznad blokade!

Ja mislim da blokada ATPL ne moze skoditi. Ljudi ce se okrenuti onome cega ima.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Techman: ” … Ja mislim da ipak ja imam vise sansi to vidjeti nego fond manager. Ja imam hands on. Od iduceg mjeseca sam Technical Manager firme sa 35 brodova (mjesavina tankera, bulkera i containerasa) koja se od 01.01.2008 udruzuje sa firmom koja ima 2o brodova u ful managementu i 120 u crew managementu. Ja sam samo u shippingu i to do guse dok fond manager ima i tenkove i samoposluge i transformatore i da ne nabrajam. ” Nemojte onda napisat na K/P “prodao JDPL, ATPL” prije nego nam javite [smiley1]

Nema straha da to tako ide. Ja cu vas pocet pripremat ko i Mujo kad je pisao kako je sve u redu osim sto je majka je pocela setati po krovu a krov je klizav.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Savršeno, Techmane. Ti nas obavijesti kada će početi padati cestarine, a mi ćemo za to vrijeme nadrukati do krajnjih granica. Onda se svi skupa istovarimo i ja častim: brncin, orada i skuša za muve lovit, a janjetina za konkretno. Pozvani: techman, hogar, GERONIMO, tuna, SLK, topalov, deimos i ostala ekipa koja piše na brodarima. Nadam se techmane da imaš neku gajbu na moru, jer sam kratak s kvadratima.

Uh, preskocio gajbu i kvadrate. Pa zar se nercemo prosiriti prodavsi dogodine JDPL 2500-3000????

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


fazan: ” Savršeno, Techmane. Ti nas obavijesti kada će početi padati cestarine, a mi ćemo za to vrijeme nadrukati do krajnjih granica. Onda se svi skupa istovarimo i ja častim: brncin, orada i skuša za muve lovit, a janjetina za konkretno. Pozvani: techman, hogar, GERONIMO, tuna, SLK, topalov, deimos i ostala ekipa koja piše na brodarima. Nadam se techmane da imaš neku gajbu na moru, jer sam kratak s kvadratima. ” Uh, preskocio gajbu i kvadrate. Pa zar se nercemo prosiriti prodavsi dogodine JDPL 2500-3000????

Ako prodam na tim razinama, kupujem brod i tebe postavljam za kapetana. Pa ti lijepo navigaj gdje te srce nosi. Samo s vremena na vrijeme pošalji razglednici i napiši kolika je vozarina. Onako da ja i SLK znamo na čemu smo.

P.S. nadam se da ovaj odmak od teme, shvaćate kao mali intermeco. U pondedjeljak svi ozbilji na ovoj temi i slušamo barba techmana.

Laku noć!

I love the Smell of Profits in the Morning


Techman: ” fazan: ” Savršeno, Techmane. Ti nas obavijesti kada će početi padati cestarine, a mi ćemo za to vrijeme nadrukati do krajnjih granica. Onda se svi skupa istovarimo i ja častim: brncin, orada i skuša za muve lovit, a janjetina za konkretno. Pozvani: techman, hogar, GERONIMO, tuna, SLK, topalov, deimos i ostala ekipa koja piše na brodarima. Nadam se techmane da imaš neku gajbu na moru, jer sam kratak s kvadratima. ” Uh, preskocio gajbu i kvadrate. Pa zar se nercemo prosiriti prodavsi dogodine JDPL 2500-3000????” Ako prodam na tim razinama, kupujem brod i tebe postavljam za kapetana. Pa ti lijepo navigaj gdje te srce nosi. Samo s vremena na vrijeme pošalji razglednici i napiši kolika je vozarina. Onako da ja i SLK znamo na čemu smo. P.S. nadam se da ovaj odmak od teme, shvaćate kao mali intermeco. U pondedjeljak svi ozbilji na ovoj temi i slušamo barba techmana. Laku noć!

Noc. Ovo je bilo kao onaj zadnji otkaceni koncert u Dubrovniku.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


deimos: ” Hm, da, ali manager velikog fonda to vidi prije nas. Nema veze. Koliko vidim, bull run je poceo pocetkom 2006, brod se gradi, hm, godinu-dvije? Nece jos dotec. ” Ja mislim da ipak ja imam vise sansi to vidjeti nego fond manager. Ja imam hands on. Od iduceg mjeseca sam Technical Manager firme sa 35 brodova (mjesavina tankera, bulkera i containerasa) koja se od 01.01.2008 udruzuje sa firmom koja ima 2o brodova u ful managementu i 120 u crew managementu. Ja sam samo u shippingu i to do guse dok fond manager ima i tenkove i samoposluge i transformatore i da ne nabrajam.

U potpunosti podržavam gore navedeno, da mi netko navede barem jednog fond managera ili analitičara koji ima kvalitetnije i brže informacije od kolege Techmana koje on nesebično dijeli sa nama i ja mu kupujem gajbu hogarovog piva!

Inače brodari su dobra i relativno sigurna dionica na kojoj se može relativno lako pogoditi ulaz i izlaz upravo zbog BDI-a koji je glavni pokazatelj budućeg kretanja dionice pa je time neizvjesnost smanjena na najmanju moguću mjeru. Jedino mi se čini da su 3 dana pada BDI-a premalo da bi se donijela odluka o prodaji dionice jer se ipak BDI i cijena dionice nisu u tolio bliskoj vremenskoj vezi da bi se porast BDI-a odmah isti dan ili sljedeći odrazio na cijenu dionice. Mislim da za to treba malo više vremena jer se ipak vozarine ne dogovaraju od danas do sutra nego na duži period. JDPL nije pravi primjer korelacije BDI-a i cijene dionice jer ovdje ima drugih elemenata koji utječu na cijenu kao npr. privatizacija i različiti interesi potencijalnih kupaca u svezi s njom. ATPL je već nešto drugo a što se i vidi po trendu rasta koji gotovo da prati BDI jer je od početka godine narastao 2x upravo kao i BDI.

Hogar vozi Volvo


Techman: ” deimos: ” Hm, da, ali manager velikog fonda to vidi prije nas. Nema veze. Koliko vidim, bull run je poceo pocetkom 2006, brod se gradi, hm, godinu-dvije? Nece jos dotec. ” Ja mislim da ipak ja imam vise sansi to vidjeti nego fond manager. Ja imam hands on. Od iduceg mjeseca sam Technical Manager firme sa 35 brodova (mjesavina tankera, bulkera i containerasa) koja se od 01.01.2008 udruzuje sa firmom koja ima 2o brodova u ful managementu i 120 u crew managementu. Ja sam samo u shippingu i to do guse dok fond manager ima i tenkove i samoposluge i transformatore i da ne nabrajam. ” U potpunosti podržavam gore navedeno, da mi netko navede barem jednog fond managera ili analitičara koji ima kvalitetnije i brže informacije od kolege Techmana koje on nesebično dijeli sa nama i ja mu kupujem gajbu hogarovog piva! Inače brodari su dobra i relativno sigurna dionica na kojoj se može relativno lako pogoditi ulaz i izlaz upravo zbog BDI-a koji je glavni pokazatelj budućeg kretanja dionice pa je time neizvjesnost smanjena na najmanju moguću mjeru. Jedino mi se čini da su 3 dana pada BDI-a premalo da bi se donijela odluka o prodaji dionice jer se ipak BDI i cijena dionice nisu u tolio bliskoj vremenskoj vezi da bi se porast BDI-a odmah isti dan ili sljedeći odrazio na cijenu dionice. Mislim da za to treba malo više vremena jer se ipak vozarine ne dogovaraju od danas do sutra nego na duži period. JDPL nije pravi primjer korelacije BDI-a i cijene dionice jer ovdje ima drugih elemenata koji utječu na cijenu kao npr. privatizacija i različiti interesi potencijalnih kupaca u svezi s njom. ATPL je već nešto drugo a što se i vidi po trendu rasta koji gotovo da prati BDI jer je od početka godine narastao 2x upravo kao i BDI.

Biljezim se sa stovanjem. Tacno da 3 dana nije mjerodavno ali mislim da ce mo dok dodjemo do ta tri dana dovoljno zaraditi na brodarima da nikakav rizik nije potreban. I na kraju mali refreshment. Pivo je dobro ali je meni GT bolji. Pozdrav sa otoka.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close