JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kak nema objave CERP-a?

Pa oglašena je prodaja.

http://server62.globaldizajn.hr/cerp.hr/UserDocsImages/Vijesti%20i%20priop%C4%87enja/Odluka%20UV%20CERP-a%20230115.pdf

Odnosno uvjeti za davanje obvezujućih ponuda.

pardon…to mi je promaklo…nije me bilo jedno vrijeme…zadnje kada sam gledao nije bilo…a ovdje nitko nije prenio….već se prenio samo članak od slobodne…
dakle, na ledu smo još mjesec i pol…

Ako sam onda dobro izračunao, 9. siječnja je krajnji rok za dostavu obvezujućih ponuda.

Ako ga ne produže iz nekih razloga. Točka X.


Ako sam onda dobro izračunao, 9. siječnja je krajnji rok za dostavu obvezujućih ponuda.

Pardon, 9. ožujka.

to je dobro za one koji su u kešovini. ima fore do toga …

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

na CERP-u piše 19. ožujka.

dakle koji su rizici? jedan da nitko od zainteresiranih ne da ponudu, drugi da se država opet “predomisli” i otkanta ponuditelje. po trenutnoj cijeni bi se reklo da tržište svakoj od tih mogućnosti daje bar 30% vjerojatnosti.



@pozitiva

…situacija je takva kakva je…evo ima i prodaje ispod 100 kn…istina nije neka količina…ali nema baš zainteresiranih da to uzmu….niti velikih niti malih…

Kupnje nema zato što svi čekaju da još netko poželi malo van pa da spusti cijenu.

A što se količina na kupnji tiče, pa zar mislite da baš nitko ne bi htio ni po 1 kn, ili čak po 0,01 kn?

Baš zato kažem da je možda namjerno da se ne stavljaju nikakvi nalozi na kupnju da izgleda još “šuplja”.
Jer najbolji primjer je meni uvijek INGR-a, tamo uvijek ima 100.000-a dionica na kupnji po 1 kn ili po par lipa, pa zašto ne bi tako bilo i tu, da malo popravi bid?

Nije valjda da bi se netko tako ljutio da mu netko proda par tisuća po 1 kn?

Kupnje bi itekako bilo kad bi netko bio siguran u to da će privatizacija proći, jer to garantira 20-ak posto višu cijenu od trenutne…
onaj tko želi izaći, izaći će bez obzira na kupnju…a onaj koji procjenjuje da će privatizacija proći, kupit će i po 96 i po 100 i po 105….ali kako takva trgovina izostaje onda je jasno da nitko zapravo ne zna smjer i konačni rasplet privatizacije…
u konačnici…opet imamo ponudu od tankerske koja se u prvom krugu izjašnjavala kao da joj je preskupo…sad je malo jeftinije…ne toliko da bi to predstavljalo neki kapital kad govorimo o floti od 8 brodova….hoće li konačno netko dati ponudu ili neće ostaje da vidimo….ili je tankerskoj opet preskupo…ili će ponudu Debeljaka opet odbiti…ostaje za vidjeti što će na sve reći Dubrovčani…kad su poslali pismo namjere nisu znali početnu cijenu…ali su znali koja je bila u prvom krugu…stoga sve pristigle ponude (njih 7) valja ozbiljno shvatiti….čak i one stranaca, budući da je ukinut uvjet o sjedištu firme….
dionica je razini od 100 kn….nema smisla uopće dovoditi u pitanje da ne bi nitko po 1 kn…to nitko nije nikada tvrdio….ali trenutno po kupnji i trgovini ispada da se investitori ne trgaju na razini od 100 kn….što je rezultat strahovanja u neuspjeh privatizacije….a imamo primjer hotela gdje privatizacija ponovno nije uspjela, pa smo vidjeli reakciju na burzi….
iako teško možemo uspoređivati te privatizacije…budući da je cijena na hotelima stavljena malte ne realna….a kroz privatizaciju se traži diskont….što se nadamo da to jadroplov svakako jest na cijeni od 121 kn/dionici…a procjenit će oni koji budu radili dubinsko snimanje….

a jasno je da je i točka br. XII dosta nezgodna…jer ponuda i može biti…i može biti viša od početne cijene…a da CERP ponudu ne prihvati…


a jasno je da je i točka br. XII dosta nezgodna…jer ponuda i može biti…i može biti viša od početne cijene…a da CERP ponudu ne prihvati…

Daj više kupi i ne navlači, i 20-ak posto zarade bi ti trebalo bit dovoljno!

Ali izgleda da ti hoćeš po kunu!

Ali na kraju bi opet pisao da ni to nije dovoljno!
Pa bi po lipu, a onda opet nešto ne bi bilo dobro!

Ako ponuđači zadovolje sve uvjete, naravno da će prodaja proć, a u 1.krugu su se svi uvjerili da CERP ne misli gledati kroz prste, tako da ako daju ponudu mislim da je to to, da će zadovoljiti sve uvjete i da prodaja prolazi!

Ja sam uvjeren da ćemo imat kupca ovaj put. Zato mi je totalno nerazumljivo da se cijena JDPL-A ne kreće barem u rasponu od 215-225 kn. To je izvjesnih 20% zarade na trenutnu cijenu. Čudno u najmanju ruku…

New Report

Close