JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Eh, a što ti znaš kakve tko ima namjere i za što mu sve JDPL treba… Ja mislim da bi to sve moglo biti dobro samo neka ga kupe. Pogotovo ako to učine Gospari.

ne znam, već razmišljam na način da će im to jako poremetiti i otežati poslovanje na dulji rok.

Mene je samo nekako “strah” scenarija kao i na Maestralima.. Budimo realni to se može desit, ali se iskreno nadam da neće.. Bar je spuštena početna cijena i makli neki od uvjeta, tako da možda bude i nadbidavanja.. Uglavnom sretno nam svima ovde, jer nam je to potrebno..

Izgleda da ljudi ovde ne dijele neki optimizam što se tiče budućih događaja vezanih uz privatizaciju.. Vjerovatno poučeni natječajima od hotela.. Ovde je bar smanjena početna cijena, a i zadnji put smo imali obvezujućih ponuda i po 130 kn.. Tako da će vjerovatno bit i sad kad je cijena niža.. Ali ponavljam trgovina me nekako zabrinjava i djeliuje mi totalno pesimistično..


Izgleda da ljudi ovde ne dijele neki optimizam što se tiče budućih događaja vezanih uz privatizaciju.. Vjerovatno poučeni natječajima od hotela.. Ovde je bar smanjena početna cijena, a i zadnji put smo imali obvezujućih ponuda i po 130 kn.. Tako da će vjerovatno bit i sad kad je cijena niža.. Ali ponavljam trgovina me nekako zabrinjava i djeliuje mi totalno pesimistično..

Nema to veze, bilo je i previše slučajeva dosad gdje je trgovina bila “pesimistična” do zadnjeg časa, a onda trenutna eksplozija u 2 minute.

Ili obrnuto (trgovina optimistična) npr.PTKM, a sljedeći dan potop od skoro -50%.

A i tu smo vidjeli kako se vrtila stalno malo iznad 100, a onda u jedan-dva dana preko 120 (1.krug prodaje).

Ništa trenutna trgovina ne znači i samo pametno!


Izgleda da ljudi ovde ne dijele neki optimizam što se tiče budućih događaja vezanih uz privatizaciju.. Vjerovatno poučeni natječajima od hotela.. Ovde je bar smanjena početna cijena, a i zadnji put smo imali obvezujućih ponuda i po 130 kn.. Tako da će vjerovatno bit i sad kad je cijena niža.. Ali ponavljam trgovina me nekako zabrinjava i djeliuje mi totalno pesimistično..

Pri prvom natjecaju trgovalo se “optimisticno” pa je cijena isla i preko 150 kn, pa na kraju to nije bio pokazatelj pozitivnog raspleta za dionicare. Tako ni ovo pesimisticno trgovanje ne mora znaciti da ce natjecaj propasti. Ljudi su samo skepticni i dosta oprezni. Ja sam nekako optimist sto se tice zavrsetka privatizacije, međutim nisam optimist po cijeni, koja nece ici znacajnije preko 120 kn/dionici. Kad se pogleda da je Tankerska za manje od polovice tvrtke sa dva broda prikupila preko 200 mil. kn, onda ovih 140 mil. kn za 70% tvrtke Jadroplova izgleda primamljivo. Pa makar da sve brodove dali u rezalište ne mogu izgubiti, pokrili bi sve dugove i još bi im ostale nekretnine i ponesto kesa.


“međutim nisam optimist po cijeni, koja nece ici znacajnije preko 120 kn/dionici.

Ta cijena je vjerojatno niska za tu vrijednost tvrtke, ali iskreno ne želim više voditi tuđu brigu (osobito državinu kojoj je ta cijena valjda dobra).

Mene, (a i sve ostale ulagače bi trebalo) sada trenutno zanima ulaz po ovoj cijeni i izlaz po minimalno 120 (ali i više, jer ima puno zainteresiranih, pa će se morati malo i boriti za pobjedu na natječaju dizanjem cijene).

ako je točno ono što je pisalo u članku, flota je vrednovana oko 85 mil dolara, to je u nižem segmentu trenutnog raspona tržišnih cijena, koje su već i same na povijesnom dnu. dakle u tom slučaju nema šanse da ne bude ozbiljno zainteresiranih, svakome tko ne očekuje kataklizmu cijelog sektora ovo je izvrsna prilika. a naravno druga je stvar što je prodavatelj takav kakav je i uvijek se tokom prodajnog procesa iz nekih svojih sitnih razloga može odlučiti da sve minira.

Dok sa svih strana pljušte maštanja o velikoj prodaji JDPL-a, neki imaju sasvim prizemne probleme. Tipa kako pobjeći van s ovakvim bidom?


Dok sa svih strana pljušte maštanja o velikoj prodaji JDPL-a, neki imaju sasvim prizemne probleme. Tipa kako pobjeći van s ovakvim bidom?

Moje OSOBNO mišljenje ja kad ste to već spomenuli, da je bolje za njih da ne mogu “pobjeći” jer bi ovako mogli strašno bolje proći ako prodaja prođe.

Ali tko bi htio van, mislim da može bez problema, neka stavi na prodaju po 70, pa ćemo vidjeti što će se dogoditi s bidom (vjerojatno za par sekundi).

Ovo je samo prikriveno da nitko kao ne želi JDPL ni po 1 kunu, jer na svakoj dionici obično imamo hrpe takvih bezveznih naloga od samo par kuna ili lipa.

Malo je bezvezno da ovdje toga nema, pa neka netko tko je od volje stavi par tisućica na bid, da se ljudi ne boje da ovo nitko neće ni po kunu!

Otplovi li ‘Jadroplov’ iz Splita, kadeti će nam otići na ‘stranca’
Vaš link …
…Podsjetimo, u Centru za restrukturiranje i prodaju (CERP) znatno su izmijenili uvjete prodaje kako bi novi vlasnik lakše pronašao put od većinskog paketa dionica “Jadroplova”. Ukupna cijena državne kompanije, s flotom od osam brodova, sa 149 milijuna kuna, snižena je na 139 milijuna kuna. Ono što je stručnu javnost diglo na noge je potpuno brisanje prvobitne obveze da se tehničke i upravne aktivnosti moraju zadržati u Splitu tijekom pet godina nakon preuzimanja tvrtke.

Takvi uvjeti prodaje privukli su interes mnogih investitora i brodara.Za sada je poznato da samo “Brodosplit” jamči ostanak “Jadroplova” u Splitu.

@pozitiva
mislim da te koji žele van nije briga za vaše osobno mišljenje…oni bi samo van…al ne mogu kad je kupnja šuplja…a vjerojatno postoji i neki razloga zašto je to tako…vjerojatno jer nema vjere u pozitivan rasplet oko privatizacije…
nije tu ništa prikriveno…situacija je takva kakva je…evo ima i prodaje ispod 100 kn…istina nije neka količina…ali nema baš zainteresiranih da to uzmu….niti velikih niti malih…
a tko bi i htio kad je sve netransaprentno…još uvijek nikakve objave od cerp-a ni duudi-ja…tek članak iz slobodne…koji može a i ne mora biti istinit…ne bi bilo prvi puta….sjetite kako se samo u prošloj rundi licitiralo s početnom cijenom…
pretpostavljam da izlaze nestrpljivi..ili koji vide priliku negdi drugdi…vjerojtano i oni kojima je trebala lova za tpng…jer tamo vide bolju priliku nego ovdje…
u svakom slučaju ne preostaje nam ništa drugo nego da čekamo i nadamo se da će privatizacja proći…u suprotnome…možete očekivati i onih 70 koje ste spomenuli…primjer su vam hoteli…20-ak % dole u jednom danu…

New Report

Close