JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


lijepo se reda prodaja…kupnja nikakva…moglo bi ovo još koji procenat dolje…
ljudima ponestaje strpljenja, nemaju vjere u pozitivan rasplet?
biti će zanimljivo vidjeti uvjete i početnu cijenu…ne bude li početna cijena ponovno 130 kn…nego niža i ako se proda po recimo toj nižoj minimalnoj…npr 115 kn…zanimljivo bi bilo čuti i objašnjenje zašto nije prodano u prvom krugu Debeljaku po 131 kn….ili nam je sve izvjesniji scenarij da neće biti ništ od prodaje…

Pa jesi ti nepismen, pa ne znaš čitati? Nije prodano jer debeljak nema novac.
Scenarij da neće biti ništa od prodaje je malo vjerojatan.

Zanima me misljenje oko namjere Tankerske da preuzme Jdpl.
sada radi IPO od 50 mil dolara radi kupovine, čega, tankera?
Pa to im je jedan i pol brod. Mogu li taj novac iskoristiti ako im mirovinci daju za JDPL?

@ fahrudin

Veliš nije prodano Debeljaku jer nema novaca…pročitaj si onda svoj reply na post od Derbyshirea…gdje kažeš da se traži keš, odnosno puno financiranje iliti bankarske garancije za državni paket i preuzimanje dionica od malih dioničara…što je Brodosplit predao u prvoj rundi…dakle, ako je imao bankarske garancije, zašto mu nije prodano?
Dalje aludiraš da ćeš ostati unutra ako kupac bude domaći igrač i ako neće biti dokapitalizacije…a i sam znaš da su samo 2 hrvatska kupca zainteresirana…Brodosplit i Tankerska koja se izjasnila da joj je 130 kn preskupo…zato sam i postavio pitanje što će biti ako skinu početnu cijenu i prodaju recimo tankerskoj po nižoj cijeni negoli je to bilo u prvom krugu prodaje…kako će to objasniti?!


Zanima me misljenje oko namjere Tankerske da preuzme Jdpl.
sada radi IPO od 50 mil dolara radi kupovine, čega, tankera?
Pa to im je jedan i pol brod. Mogu li taj novac iskoristiti ako im mirovinci daju za JDPL?

Oni nemaju stvarnu namjeru da kupe Jadroplov, a obzirom na navodnu ponudjenu cijenu u proslom krugu natjecaja. Drugim rijecima oni bi htjeli, da im drzava to pokloni.


@ fahrudin

Veliš nije prodano Debeljaku jer nema novaca…pročitaj si onda svoj reply na post od Derbyshirea…gdje kažeš da se traži keš, odnosno puno financiranje iliti bankarske garancije za državni paket i preuzimanje dionica od malih dioničara…što je Brodosplit predao u prvoj rundi…dakle, ako je imao bankarske garancije, zašto mu nije prodano?
Dalje aludiraš da ćeš ostati unutra ako kupac bude domaći igrač i ako neće biti dokapitalizacije…a i sam znaš da su samo 2 hrvatska kupca zainteresirana…Brodosplit i Tankerska koja se izjasnila da joj je 130 kn preskupo…zato sam i postavio pitanje što će biti ako skinu početnu cijenu i prodaju recimo tankerskoj po nižoj cijeni negoli je to bilo u prvom krugu prodaje…kako će to objasniti?!

Gle ne da mi se raspravljati s tobom jer si neupucen i na razumijes. Gubljenje vremena. Sve ces uskoro znati i vidjeti.

Braco, reci ti nama kada sve znaš koji ti je target ovdje…
s obzirom na cijenu na burzi, šta kažeš na ponudu od 130 kn?

Debeljak je kupio Brodosplit za 1kn. Zar mislite da bih puno više dao za Jadroplov. Ovo miriše na još jednu neuspjelu prodaju državne imovine. A što nakon ovog neuspjelog pokušaja prodaje?!

Volio bih vidjedi racunicu Tankerske; naime po njima 70% Jadroplova ne vrijedi ni 25 mil. dolara, dok za 49% svoje tvrtke kcer koja ima dva broda traze 40 mil. dolara u IPO-u.

Tankerska je rekla što je imala za reć u prvom krugu prodaje..a to je da im je jadroplov preskup po 130 kn…zašto se opterćivat s Tankerskom…svak radi sa svojom parom šta hoće…
pitanje je što će reći ostali koji imaju nadam se više para i koliko će biti spremni za ponudit…
dok je stanje ovakvo kakvo je i dok ovo država prodaje,a i ona je u ovakvom stanju kakvom je…ne treba očekivat nekakve ponude koje bi odražavale fer vrijednost…kupac računa na diskont…pitanje je samo koliki…


Volio bih vidjedi racunicu Tankerske; naime po njima 70% Jadroplova ne vrijedi ni 25 mil. dolara, dok za 49% svoje tvrtke kcer koja ima dva broda traze 40 mil. dolara u IPO-u.

Ha, pa znaš i sam kad kupuješ želiš potrošiti što manje, kad prodaješ želiš dobiti što više.
Nema tu filozofije.

Na stranicama DUUDI-a objavljena Odluka o početnoj cijeni i postupku prodaje za hotele Imperial i Plat. Valjda je za očekivati uskoro i takvu Odluku o Jadroplovu. Ono što je značajno u tim odlukama jest da je jedini uvjet početna cijena, dok ostalih uvjeta nema. Vjerojatno se nešto slično može očekivati i tu, mada se baš ne mogu hoteli i JDPL uspoređivati. Možda kod JDPL ostave uvjet o sjedištu i radnicima.

Ako nisu tamo onda neće ni ovdje ostaviti radnike. Prvo manje ih je drugo recimo da su konkurentniji od starih konobara i recepcionera u hotelima.

New Report

Close