JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@rota123

jel ovo neka simbolika danas -8.27%? iako malo na ozbiljnijem prometu nego neki dan….

LJudi,nemojte više ,bit će što ima bit, želim Vam puna zdravlja u 2015-toj

Ovo danas nisam ja. Na moju zalost skuplje sam placao. Prodavac se danas dobro necega prepao. Do daljnjeg ne kupujem vise.


Ovo danas nisam ja. Na moju zalost skuplje sam placao. Prodavac se danas dobro necega prepao. Do daljnjeg ne kupujem vise.

Bit će da si se jedino ti nečeg prepao. [emo_smijeh]

Onaj tko prodaje na posljednji dan godine ne radi to zbog prepada nego vjerojatno iz nekih drugih razloga.

Evo ovako malo logički razmišljajući, ali svakako subjektivno jer posjedujem nešto dionica ove tvrtke, ne vidim razloga zašto bi trenutna cijena na burzi trebala ići značajnije ispod 130 kn. Naime, slušajući Pejnovića, možemo očekivati da će početna cijena biti ista i da će se neki uvjeti ukinuti. Ako smo prošli natječaj imali jednu ponudu (sad možemo razgovarati o ozbiljnosti te ponude), bilo bi za očekivati najmanje opet jednu ponudu pri toj cijeni, i to sa blažim uvjetima. 7 pisama namjere je duplo manje od prethodnog natječaja, ali po mom mišljenju svi koji su poslali pisma sad valjda znaju otprilike što ih očekuje, pa mislim da ih je barem 3-4 od njih ozbiljno zainteresirano po toj cijeni.
Ovako nekako razmišljam, naravno ne objektivno, a da nemam dionice ne bih ništa ni razmišljao o ovome [emo_smijesak]

nisam baš pratio situaciju oko Imunološkog zavoda…tamo su 18.6.2014. objavili popis onih osmero koji su iskazali kroz pismo namjere da su zainteresirani za kupovinu…a tek danas je Vlada odlučila na sjednici uvjete i početnu cijenu…
nadam se da nećemo i ovdje tako dugo čekati objavu početne cijene i uvjete, kao i popis zainteresiranih….jer očito da cijena neće ići ni gore ni dolje od ovih 100-njak kuna…

Tri su moguća scenarija za privatizaciju Jadroplova:

1) Brodosplit
2) Tankerska
3) Nitko

1) Ako nas kupi Debeljak za 131 kunu po dionici to će IMHO ujedno značiti i squeeze out. Dioničari će izaći u javnoj ponudi što zbog prilično dobre cijene, što zbog Debeljaka koji će teško unaprijediti poslovanje. DOBRO ZA DIONIČARE, DOBRO ZA DUUDI (??), LOŠE ZA TRENUTNU UPRAVU, LOŠE ZA FIRMU GENERALNO

2) Ako nas uzme Tankerska to bi značilo da je DUUDI ”skinuo gaće”, ali na koncu može biti DOBRO ZA DUUDI, LOŠE ZA DIONIČARE (barem kratkoročno), DOBRO ZA TRENUTNU UPRAVU (??) i sigurno DOBRO ZA FIRMU (dugoročno). Zadrani bi brzo doveli stvari u red.

3) Ja glasam da nas neće kupiti NITKO što je LOŠE ZA DIONIČARE, LOŠE ZA DUUDI, LOŠE ZA FIRMU, DOBRO ZA TRENUTNU UPRAVU. Vrlo dobro.

Hoće li se pojaviti stranac? Teško. Ako ga ne blokira DUUDI, blokirati će ga UPRAVA, što igricama oko (ne)pokazivanja ugovora, što drugim malverzacijama. Ako zatreba jataci će pripomoći u miniranju.

Kao dioničar glasam za Brodosplit! I gadim se sam sebi.

Pitanje za Forumaše: Javna ponuda na 131 kunu slijedeći mjesec. Kupac Brodosplit. Ostajete ili izlazite?

uzmi i spasi se. Vozarine su pale od proslog natječaja, brodovi su samo stariji, povećanje kamatnih stopa se samo približilo. Izgubilo se u 6 mj po zadnjem reportu po brodu recimo prosjek 2 mil sto je 18 mil $. Po dionici 70 kuna. Ako je prije i bio NAV 230 kn sad je 160 kn, ako Debeljak i plati 131 onda mora imati debeli razlog, a ja ga ne vidim baš. Jedino nešto deseto da nam se posreći.

@ Moegreen – slažem se. Uzmi i spasi se.
Ne slažem se baš s NAV-om. Na koliko procjenjuješ flotu da vrijedi?

Ne mogu vjerovati da svi drukamo za Debeljaka, ali tako je. Ma koliko on kompenzirao s DUUDI-ijem, s malim dioničarima ne može kompenzirati, nama treba pokazati keš ako dođe do javne ponude.

Mali dioničari – saveznici Brodosplita. Dokaz da je zemlja okrugla 🙂

Ima li netko tko nebi prihvatio 131 kunu? Ako smo većina ZA 131 kunu udružimo se i napišimo pismo DUUDI-iju i javnosti :-))

Nisam baš siguran da je Tankerska ovaj put poslala pismo namjere. U prošlom natječaju je ZSE izvjestila da je poslala pismo namjere, ovaj put tog nije bilo.


@ Moegreen – slažem se. Uzmi i spasi se.
Ne slažem se baš s NAV-om. Na koliko procjenjuješ flotu da vrijedi?

Ne mogu vjerovati da svi drukamo za Debeljaka, ali tako je. Ma koliko on kompenzirao s DUUDI-ijem, s malim dioničarima ne može kompenzirati, nama treba pokazati keš ako dođe do javne ponude.

Mali dioničari – saveznici Brodosplita. Dokaz da je zemlja okrugla 🙂

Ima li netko tko nebi prihvatio 131 kunu? Ako smo većina ZA 131 kunu udružimo se i napišimo pismo DUUDI-iju i javnosti :-))

Ma tko je saveznik Brodosplita?

Ne pisi gluposti. Debeljak nema novaca da kupi Jadroplov. Pojavit ce se cvrsto vjerujem bolji igrac koji ima “cash on hand”.


Nisam baš siguran da je Tankerska ovaj put poslala pismo namjere. U prošlom natječaju je ZSE izvjestila da je poslala pismo namjere, ovaj put tog nije bilo.

Oni su nebitni. Ionako im je navodno ponuda posljednji puta bila besramno niska.

New Report

Close