JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Komentari na današnji promet?!

Je li bilo po bidu ili po asku?? Ugasio sam gledalicu prije nego je krenilo.. U svakom slučaju zanimljivo..

Ne bih htio previše nagađati, ali obzirom na datum možda već netko nešto zna… Možda su nekakva pisamca stigla…dobrog sadržaja…sudeći po prometu… Biti će ovo dobro, jako dobro…:) IMHO naravno… Sportski pozdrav kolege…

Mean people suck and nice people swallow!

Neko je stavio 400 komada na prodaju po 114,00, onda se postavio na kupnji i računa pokupiti još koji komad skoro badava prije konkretizacije cijele priče! Stara poznata priča! Ali to Hanfa puši!

Znači li današnje trgovanje da možemo očekivati jako malo neobvezujućih ponuda?


Znači li današnje trgovanje da možemo očekivati jako malo neobvezujućih ponuda?

Promet od 67 tisuća kuna znači samo da je riječ o nelikvidnoj dionici.


Neko je stavio 400 komada na prodaju po 114,00, onda se postavio na kupnji i računa pokupiti još koji komad skoro badava prije konkretizacije cijele priče! Stara poznata priča! Ali to Hanfa puši!

Sada je isti na 108,00, ali koga briga!

Jučer samo kratko iz intervjua u Večernjem listu..

VL : Dali ste jedini korektnu ponudu za kupnju Jadroplova, a niste izabrani. Hoćete li se javiti na novi natječaj??

DEBELJAK: – Ne znam, vidjet ćemo. Ne možemo čekati Jadroplov, idemo svojim putem. Tražili smo da nam pokažu ugovore nakon dubinskog snimanja da bismo znali ima li štetnih ugovora. Odgovorili su da je to poslovna tajna..

Znači vrlo vjerovatno jedan igrač manje, i to još domaći.. Ne želim ništa gatat al mislim da opet nećemo imat sreće i konkretnu ponudu..

Žalosno je kad moramo strepiti o tome dali će Debeljak poslati ponudu ili ne. Ovdje ne miriše ništa na dobro, teško da bude i upola neobvezujućih ponuda kao prvi puta. Svakako ne ide u prilog ni pad vozarina, i opće stanje brodara u svijetu. Uz to još se nadovezuju opet sindikalisti (jutros članak u tiskanom izdanju Slobodne) da je najbolje rješenje za Jadroplov radničko dioničarstvo. Ja sam digao ruke od ovoga, ono dionica što imam sam zaboravio na njih, pa nek propadne do kraja.

članak u današnjem izdanju slobodne dalmacija: “za jadroplov je najbolje da ostane u rukama zaposlenika”.

To za zaposlenike guraju otkako je prvi puta najavljena privatizacija. Pa, i ostat će JDPL u rukama zaposlenika ako ne bude kupaca. [emo_smijeh]

Meni je fascinantno u Hrvatskoj što recimo, 6% Hrvata smatra da država loše upravlja tvrtkama, ali kad ih pitaš treba li prodati državno, onda je 6% za.

Mi smo ono najgore što je komunizam uspio izroditi. [emo_smijeh]

Uvijek treba gledati sa više strana.

Normalno je da g.Debeljak prije davanja ponude govori malo negativno jer time sebi poboljšava poziciju na natječaju.

Smatram da će ipak ponovno dati ponudu po istoj cijeni (malo preko 130 kn), jer će to opet biti minimalna, samo će ostali uvijeti biti blaži.

Neka svatko sagleda sve, jer cijena je sada 95 kn, a ako natječaj prođe biti će preko 130 kn (skoro 40% viša cijena).
Zato pametno!

A što kažete na situaciju da ne pristigne niti jedna ponuda, odnosno da ih bude vrlo malo, pa da država odustane od prodaje na neodređeno vrijeme. Po meni, vrlo realna opcija.

Usput, evo članak u Slobodnoj od jučer:

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/268144/Default.aspx

New Report

Close