JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@marcipan
966 mil. dugotrajne imovine?
50mil. kratkotrajne su stari brodovi zreli za rezalista.vecina je brodova pod hipotekom sigurno jos par godina.sto u kesu su kupovali.ne budi smjesan.
ja “imam” stan vrijedan 200.000 eura koji je pod hipotekom i sto bi ga trebao smatrati kao mojom imovinom. reci mi jos nesto da li znas koliki kredit jadroplov placa za brodove?a varteksov je “samo” 10 mil.eura.
kao tebe velikog forumasa jos jedna bitna info.u splitu trenutno posla ima samo za njih 20. tko me ce se jadroplov suprostavit na svjetskom trzistu sa par brodova?
tebi odgovara cijena preko 130kn. drzava ce prodati jedino ako drasticno spusti cijenu.to je olabaviti uvjete.
potencijalni kupci su nestali.

Varteksov od 10 milijuna eura je bio neophodan da ga ne ugase…drugim riječima, da se vrati 3-4 zaostale plaće radnicima i da se nabave sirovine za proizvodnju…to nije jedini dug Varteksa…samo novih 10 milja eura…s kojima su se pokrpali kako bi mogli poslovati…
budući da nema Iračana, a još generiraju gubitak…teško da će se izvuć…tim više što broje toliko ljudi…napisao sam vam kolko im treba samo za plaće…a gdi je održavanje pogona…sirovine…
cijene tekstilnih proizvoda su takve kakve jesu…možete očekivat samo neki ugovor od eventualno države…za odore…i to ćete dijelit s ostalim tekstilcima….
dok su kod jadroplova cijene vozarina na najnižim razinama…i očekuje se oporavak…samim time i bolje poslovanje…
brod u rezalištu vrijedi 7 milijuna dolara….skoro kao Varteksov zadnji kredit…

http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/265128/Default.aspx

http://slobodnadalmacija.hr/Dalmacija/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/265622/Ulagai-u-Jadroplov-odbijeni-su-jo-u-startu.aspx

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Visoka ugovorna kazna od 20 milijuna kuna? Dobis flotu u pola NAV-a i onda ces je ici dokapitalizirat? Zasto? Da radnici imaju gdje raditi? Generalno gledano svi ti dodatni uvjeti su glupost i trebalo bi ih maknuti, al cim je politika u butigu to je Sizifov posao. A vis a vis clanka… koje hrpa napisanih gluposti. Papir zaista trpi svasta. Oni su pisali?! [emo_vrtimise] I ko je taj Krnja alias Lepi Cane?


Visoka ugovorna kazna od 20 milijuna kuna? Dobis flotu u pola NAV-a i onda ces je ici dokapitalizirat? Zasto? Da radnici imaju gdje raditi? Generalno gledano svi ti dodatni uvjeti su glupost i trebalo bi ih maknuti, al cim je politika u butigu to je Sizifov posao. A vis a vis clanka… koje hrpa napisanih gluposti. Papir zaista trpi svasta. Oni su pisali?! [emo_vrtimise] I ko je taj Krnja alias Lepi Cane?

Poučeni CERP-ovom privatizacijom raznih firmi smatram da se uvjeti neće mnogo promjeniti i da nam slijedi sličan scenarij kao i do sada.. Malo obvezujućih ponuda ili čak niti jedna.. Debeljakova ponuda i novac su sigurno upitni al nekako mi se čini da ćemo molit Boga da netko ovo uzme po 130 kuna, pa bio to čak i Debeljak.. Pisama interesa će vjerujem biti manje nego prvi put, baš zbog ne odstupanja države od nekih uvjeta.. Tužno al eto šta je tu je

Ne bih se baš složio da neće biti mijenjanja uvjeta. Može se ići u dva smjera: zadržati rigorozne uvjete i smanjiti početnu cijenu, ili zadržati (možda i povečati?) početnu cijenu a olabaviti ostale uvjete. Pošto je već bila ponuda od Debeljaka za 132 kn, ne vjerujem da će početnu cijenu mijenjati, pa bi logično bilo da mijenjaju uvjete. Ako misle zadržati sve kao i u starom natječaju onda nisu trebali ni raspisivati novi.

meni se čini da oni čekaju da vide kolko će ih se javiti opet u prvom krugu i tko će se sve javiti…pa će prema tome opet određivat početnu cijenu i uvjete…
samo je pitanje hoće li se Grk i Švabo opet javiti…i da li će biti toliko zainteresiranih kao u prvom natječaju….
Švabo je išao na predavanje obvezujuće ponude, nije zadovoljio uvjete…odnosno nije predao garancije…pitanje je koliko su oni ozbiljni kandidat za kupovinu…
znat ćemo sve valjda iza 17. prosinca…što i kako….ali malo je neozbiljno da se ne znaju uvjeti sada…pa da bi trebalo biti poznato…a ne da se o tome odlučuje naknadno….definiraj sad početnu cijenu i uvjete…a ne da tjeraš kupce, jer ne znaju opet po kojoj će cijeni ići i po kojim uvjetima…kao što je to bilo prvi puta….da bi onda gotovo svi odustali u drugom krugu…

Ovaj sa 1400 komada se opasno približio na asku, skoro je prvi na udaru.. Baš me zanima ima li itko da ga “malo gricne”.. 🙂 🙂

Ovde čekanje još 14 dana.. Nema ni hop ni cup 🙂


Ovde čekanje još 14 dana.. Nema ni hop ni cup 🙂

🙂 nadamo se da će uskoro biti hop…hop…:) Ali niti 14 dana za hoooppppp nije nešto strašno za pričekati [emo_namigusa]

Mean people suck and nice people swallow!

@PeroS
A vidit ćemo, i ja se nadam nečem boljem nego što je sad.. Više faktora utječe na to sve, al uz malo micanja nekih uvjeta sve je moguće..

New Report

Close