JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ma kolko to puno više vrijedi jadroplovova flota od spomenutih 96 mil dolara?
….

…dođete do cifre od 110 milijuna dolara….to vam je plafon….

eh sad kad si opet izračunao došao si na 14 mil usd više i kao to je sitnica? to je preko 50 kuna veći NAV po dionici nego po onome što si prvo rekao. da je cijena oko 700 kuna po dionici možda bi to i bilo sitnica, ali na cijeni od 100-130 baš i nije. dakle diskont ipak nije oko 15 kuna po dionici nego 60?


Tankerska je uzela nekoliko procjenitelja i na kraju odabrala dva koja su bila najkonzervativnija te su tako dobili cijenu od 96 milja $, napominju da se bulic prodaje po cijeni koju su isti procjenitelji izračunali te zato smatraju da je procjena realna. No nastranu sad procjena brodova koja je točna +- 10%, stavite sebe u poziciju kupca, bi ste li vi kupili u ovom trenutku rasula brodara i najnižih vozarina u povjesti ovu firmu uz nekih 20% diskonta? Ja sigurno ne bi iako je prije pola godine situacija bila drukčija, no sada sigurno ne bih riskirao

Ja ti kazem da je Pavic stavio glavu na panj i da ce ga zbog ovog poteza smijeniti. Ne pisem napamet. Imaju i oni bulkere, pa sto ih nisu rasprodali i kupili product tankere. Taj malac ne razumije brodarski biznis. Zamisli da je prodao dio bulkera prije nekoliko mjseci i kupio Jadroplov u pola cijene? I povecao flotu za tristotinjak tisuca Dwt-a i stvorio si polugu za novo osuvremnjvanje iste.

Novci se trenutno zaradjuju na trgvini brodovima, a ne na osnovnom biznisu. Kad se taj ustabili bit ce kasno pjevati borbene. Tip je propustio izvrstan posao i sad stvara sam sebi odstupnicu u javnosti i pred dionicarima koji ce ga prozvati na skupstini, a sto ce dalje biti pokazat ce vrijeme. Ja se kladim iz raspolozenja po Zadru i prica po Kalelargi da nece biti dobro.

fahrudin,
tak je kolega 🙂 ..ukoliko bi pak imali volje za osnivanje udruge malih dioničara Tankerske možete računati na moju svesrdnu potporu 😉

neprestano lamentirate o vrijednosti brodova, vozarinanama, vrijednosti sjedišta firme, itd., a nitko da spomene poslovanje unatrag desetak godina. to valjda nije bitno! pa pogledajte hmst i himr! njihova procjenjena vrijednost ja daleko veća od sadašnje cijene na burzi, pa ih nitko neće!!?? zašto??

POSLOVANJE! POSLOVANJE! I OPET POSLOVANJE! ostala imovina koja nije u funkciji je mrtav kapital! a mi bi to sve revalozirali u cijenu! ali izgleda da ne ide!

2005.godine Jadroplov je trebao zavrsiti u stecaju s jednim jedinim brodom. Ostali su bili pod fuducijom Peterea Dohla. Danas imaju 8 brodova od cega polovinu novijih, a polovinu starijih. Dug je podnosljiv. Obziro na stanje bulk sektora i propast brojnih i mnogo vecih brodara, Jadroplov je poslovao zadovoljavajuce. Nista losije od Atlantske ili Tankerske izuzmemo li poslovanje i mesetarenje hotelima. Zapravo, Jadroplov ima mnogo povoljniji omjer duga i imovine od navedenih, al mu je potrebno kadrovsko i operativno restrukturiranje odnosno smanjenje troskova poslovanja. Zato je nuzna privatizacija.

@ gorgija

rekao sam da je 110 milijuna dolara plafon…a isto tako moglo bi biti i manje 14 milijuna dolara….
zato sam prije rekao da je procjena na 96 milijuna prilično realna….

@ fahrudin
zato će to Debeljak sredit…kad nema već netko drugi….


@ gorgija

rekao sam da je 110 milijuna dolara plafon…a isto tako moglo bi biti i manje 14 milijuna dolara….
zato sam prije rekao da je procjena na 96 milijuna prilično realna….

@ fahrudin
zato će to Debeljak sredit…kad nema već netko drugi….

Procjena NAV-a je nerealna i obicna je glupost iz Tankerske. Druga je stvar njihova procjena bulk industrije i handy segmenta… al ta je jos cudnija obzirom da i oni u floti imaju bas taj tip broda. Mene su uvjerili da ne znaju i da muljaju. Za druge me ne zanima. Debeljak ce na kraju omastit brk zbog blesavih uvjeta privatizacije i slampavih i nesposobnih drzavnih birokrata.

procjena NAV-a je ovakva ili onakva…situacija je takva da su Tankerska i Vogemann imali svoje procjene…po kojima očito nisu imali motiva ponuditi minimalnu početnu ili veću ponudu od te i predati potrebnu dokumentaciju…osim Debeljaka…koji u cijeloj situaciji ispada da je doktor znanosti za njih sve…a nije završio ni studij…
znamo za našu birokraciju…(ne)sposobnu….pitam vas kako će to pomoći dionici jadroplova u ovom trenutku?
zašto nije poništen natječaj i raspisan novi?


zašto nije poništen natječaj i raspisan novi?

Nisam Pejnović ali mogu pokušati…

S obzirom da Debeljakova ponuda jedina koliko-toliko zadovoljava uvjete, nelogično je poništiti je odmah. Nelogično je poništiti je i zbog toga što je riječ o firmi-gubitašu (dobitašima nećemo mijenjati cijene, reče nedavno), a sad se vjerojatno natežu s Debeljakom oko izmjene dodatnih uvjeta. Primjerice, ako je za dokap potrebno 75%, kako Debeljak može dokapitalizirati i slično.

Ja bi rekao s obzirom da se u eventualnom novom natječaju ne bi brisale stavke koje se tiču sjedišta firme i uvjeti zapošljavanja hrvtaskih pomoraca narednih 5 godina…a koje su otjerale sve strance koji su iskazali interes u prvom krugu…novog natječaja neće ni biti…jer je ovom Debeljakovom ponudom država zadovoljila svoju minimalnu cijenu…odnosno namaknula 150 milijuna kunića da zakrpa proračun i skine si s grbače sindikat pomoraca…
pričice o NAV-u i propuštenim prilikama Tankerske i Vogemanna…uopće više nisu predmet rasprave…snimali su firmu dubinski…nisu ponudili iz njima poznatih razloga valjane ponude…i tu priča završava…
kao dioničara jdpl-a, baš me brige bez čega će tko ostati na panju jer nije iskoristio ono što mu se nudilo….
gdje je procjena od Jadran kapitala? šta nisu rekli da će dati napraviti procjenu i da će ju objaviti? ili su možda napravili, pa baš brojke nisu onakve kakve su očekivali?

ne mogu vjerovati da netko ozbiljno misli da ce jadroplov dati škveru brodosplit.to je presmiješno

Pa kaj trenutno postoji drugi izbor ako su uvjeti ispunjeni i prihvatljivi objema stranama?

New Report

Close