JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da cijena najvise pada jer se sve vise sumnja da ce jdpl otici Debeljaku. Da se sigurno zna da ide njemu tko bi prodavao ispod 130 kn? Onda ni pad vozarina ne bi bio bitan. Ovako…


Cijena pada iskljucivo jer su brodari popadali diljem svijeta. Zato pad i na Atlantskoj, iako mnogo manji od globalnog.

Cijena će isključivo i rast kad dovoljno brodara popada, pogotovu kad se maknu oni koji s brodarstvom nemaju veze a struka vrati svoje.


Mislim da cijena najvise pada jer se sve vise sumnja da ce jdpl otici Debeljaku. Da se sigurno zna da ide njemu tko bi prodavao ispod 130 kn? Onda ni pad vozarina ne bi bio bitan. Ovako…

gledam malo trgovinu na ovoj dionici i ništa ne kužim, pa zar ne bi bilo logično da što više padaju vozarine i brodarske dionice ovdje tim više raste cijena prema 132? pa svaki dan je sve manje vjerojatno da bi se država usudila odbiti brodosplitovu ponudu i kockati se da će na novom natječaju bolje proći.

gorgija,
e da birokrati tako zaključuju niti nebi bili u ovoj situaciji 😀

ali njima očajnički treba neki uspjeh, sve drugo u vezi s privatizacijama bila je katastrofa a izbori dolaze. ovdje je već i sindikat pomoraca rekao da je “polovično zadovoljan”, cijena je takva da se mogu pohvaliti za javnost, pa sve se idealno poklopilo baš za političarsko-birokratski način razmišljanja. i sad još brodarske dionice padaju i tako čine sve druge varijante rizičnima.

@marcipan
U pravu ste kolega … ali ako su podlegli (vasem) pesimizmu, sumnjam da su vec i kupili po nizim cijenama… mozda im mozete sugetrirati gdje je dno?
A ako jos nisu ponovo kupili, ili ne pogode dno, mozda i zakasne sa ulazom, pa opet mogu biti na gubitku i vecem nego da nisu prodali. Ovdje je sve moguce i svatko odgovara sam za svoje odluke. Ja nisam pesimist u ovoj situaciji i ja jos ne prodajem.
Cini mi se da vecina razmislja kao ja, jer kada se pogledaju mali prometi zadnjih dana koji su doveli do ove cijene, ocito je da prodaje onaj tko zaista mora, svi drugi cekaju rasplet situacije.

Niste odgovorili na moja 2 pitanje postavljena prije tjedan dana, molim, navedite mi realne razloge (osim spekulativnih) zbog kojih bi po vasem misljenju cijena trebala padati ispod 132 kn, u bilo kojem ova dva scenarija – (citiram mail):

«I dalje se slazem se da nema razloga za cijenu nizu od 132 kn, jer sto imamo sada…
postoje 2 scenarija:
1. da ponuda prodje, znaci da je prihvacena trazena cijena od 132 kn, slijedi dokapitalizacija, uvjeti na brodarskom trzistu se oporavljaju… neka mi netko navede razlog zasto bi u tom scenariju cijena trebala padati!
2. da ponuda ne prodje i da se raspise novi natjecaj – u kojem ce se korigirati uvjeti zbog kojih ovaj puta prodaja eventualno ne prodje, a ako se maknu ti uvjeti, onda je za ocekivati da niti pocetna cijena vise nece biti 130kn, nego veca, jer ce se tom cijenom morati kompenzirati ucjenjivanja sindikata.
A cak i u slucaju da pocetna cijena bude ista, logicno je za ocekivati da ce biti i vise ponuda (u prvom krugu je bilo 14 pisama namjere) i da ce pristigli ponuditelji morati licitirati cijenu … opet, kazem .. neka mi netko navede razlog zasto bi u ovom scenariju cijena trebala padati!»


svaki dan je sve manje vjerojatno da bi se država usudila odbiti brodosplitovu ponudu i kockati se da će na novom natječaju bolje proći.

ako brodosplit nije dao bezuvjetnu ponudu onda je ne smiju prihvatiti je bi to bilo izravno kršenje propozicija natječaja i stavilo bi u nejednak položaj sve ostale koji su bili na početku zainteresirani pa su zbog tih uvjeta odustali. natječaj je po principu uzmi ili ostavi, tako da ako je brodosplit tražio izmjenu nekih uvjeta natječaja, onda mora biti odbijen!

@ shuiifeng

teško je u ovom trenutku sugerirati gdje je dno…mislim da ga još nismo dotaknuli…mišljenja sam da smo u korekciji, ne samo na jdpl i ZSE, već da je i vani krenula korekcija….osim toga, opet se šuška da će Europa u recesiju…iako mi nikada nismo iz nje ni izašli, ali sigurno se ne bi dobro odrazilo na naše TK…
Debeljakova ponuda zadovoljava više strana (Državu i Sindikat pomoraca)…potpuna je i valjana, veća je od početne cijene…ne za puno, ali je viša…dok preostale dvije ne udovoljavaju tim uvijetima ili nemaju potpunu dokumentaciju…
ovo otezanje s objavom tumačim kao gotovu stvar između CERP-a i Debeljaka…jer da je ekipa iz CERP-a nezadovoljna ponudom Brodosplita, već bi objavili poništenje natječaja i raspisivanje novog….dakle, trebaju samo razrješit neke nesuglasice i objavit da su zaključili posao…
da ne govorim kako je prethodnih dana bilo Brodosplita u novinama kako grade veliki jedrenjak s 5 jarbola, pa da su isporučili portalno-okretne lučne dizalice…sve mi to vuče na marketing…kako bi se ovi iz CERP-a opraili i rekli kako je upravo Brodosplit pravo rješenej za Jadroplov…a sada im i cijena na burzi ide u prilog, jer će ga prodati po 30% većoj nego li je na burzi…o tome sam pisao i ranije…
zašto ekipa prodaje ispod 132 kn…niti meni nije jasno…
prodaju oni koji su kupovali na 60-70 kn…uzimaju profit, jer su u strahu da se ne sroza još niže?
prodaju oni koji vide bolju priliku negdi drugdje? ili naziru veliku korekciju, pa krate poziciju…
ja sam rekao po koliko sam kupovao i ne mislim prodavati…ali isto tako sumnjam da ću u dokup…
kao dioničaru, najviše bi odgovarao rasplet o poništenju natječaja…pa ponovno raspisivanje istog bez onih suludih uvjeta….
to da bi natječaj trebalo poništiti, jer Brodosplit traži neke izmjene…da…ali ne u RH…i CERP će ga, ako želi, prodati bez obzira na neregularnosti…

s obzirom na otvaranje i pogledat na dionice koje su mi uvrštene u gledalicu, mislim da bi danas mogli gledati jdpl na dvoznamenkastoj cifri…


s obzirom na otvaranje i pogledat na dionice koje su mi uvrštene u gledalicu, mislim da bi danas mogli gledati jdpl na dvoznamenkastoj cifri…

A možda bude i preko 110,00 Kn, ako bude pameti!

@milijarder
danas čisto sumnjam u takav razvoj situacije, budući se kupnja povukla na 102 kn…a prodaja se slaže sad već ispod 109 kn…
jedino ako iz CERP-a ne objave da ide Debeljaku po 132 kn…u tom slučaju možemo vidjeti reakciju prema gore…do onda će kliziti prema dole na malim prometima…

A kako izgleda, moglo bi na moju stranu!

New Report

Close