JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kad će Jadroplov stopama Atlantske?

Mozda u ponedjeljak? Sad su svi vidli sto se desilo sa ATPL na zatvaranju…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

E, tu vec imam vise dionica od ATPL.
Mozda i uzmem u JDPL i malo prodam VART.
Vjerovatno i budem…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Ako ne ode u blokadu odma u ponedjeljak…..


Malo sam se igrao vrijednošću flote JDPL : 1) Bulić – 50 mil. $ 2) Split – 50 mil. $ 3) Mosor – 60-65 mil $ 4) Trogir – 65 mil $ To je cca min. 220 mil. $. Koliko bi mogao vrijediti IST? Molim kolege da ne ne popljuju ukoliko sam negdje pogriješio, moram još puno učiti o ovoj problematici[smiley2]

Ist 8-9000000 USD

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Techman: ” Bosun: ” Jedini razlog za štopanje cijene je želja za preuzimanjem Jadroplova ” Bosun ja mislim da to vise nije realno u ovom trenutku. Izbori su na pragu i mutljavina vladajucima u ovom trenutku nije pozeljna. Ne vidim tko u Hrvatskoj moze platiti pa i vrlo diskontiranu cijenu. Generalno nece biti lako prodati JDPL jer trenutno vrijedi puno a i drzava ce staviti zastitne klauzule. ” Slažem se, ali ako je meni u interesu kupiti Jadroplov, bilo to sad ili nakon izbora ne bi mi koristila tržišna cijena dionice od preko 700kn zbog javne ponude manjinskim dioničarima.

E pa nije to tako jednostavno. Vjerovatno kupaca po sistemu KIM ima ali za njih nije dobar timing. Nakon Izbora ko ziv ko mrtav. U Hrvatskoj ne vidim firmu koja moze kupiti JDPL na pošten nacin.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Što će PBZ preuzeti jdpl pa štopa cijenu?Valjda bi i njima trebalo biti u interesu da cijena bude što veća.

Ni ta varijanta nije realna. JDPL je vec bio u vlasnistvu PBZ pa su ga izgubili (doduše preko Toule su uspjeli povuci dosta za razliku od Giovanellijevog vremena kad su ga silili da proda brod i proslijedi im novce a on to nije htio napraviti pa zavrsio u corki)).

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Techman što je tvoje mišljenje hoće li biti potresa u ponedjeljak?


budd: ” fazan: ” Ja bi to na burzu šutnio. IPO ili neka druga inačica. Pa da vidiš kako bi država zaradila. A onda neka kupuju od nas, oni koji je žele preuzeti! ” Podržavam u potpunosti ” također

Evo i mene!

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Techman što je tvoje mišljenje hoće li biti potresa u ponedjeljak?

Imao sam jutros jedan prepurchase i tek sada citam. Naravno ugodno me iznenadilo stanje ATPL i JDPL (cak vise JDPL jer smo probili barijeru kocenja). Ne ocekujem stampedo jer po mom ovaj rast uzrokovan shoppingom fondova. Cekali su dno uzrokovano povlacenjem lovuse za HT i prekjucer zapoceli shopping u vrlo komfornim uvjetima (sve djabalesku). Povukli su za sobom i male jer kad je prekjucer pocelo rasti svi su poceli panicmo dokupljivati ili izlaziti is stanja casha. Da bog da ja pogrijesio pa ATPL i JDPL sutra u 1005 u blokadu.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

@ Techman imaš privatnu poruku


Da bog da ja pogrijesio pa ATPL i JDPL sutra u 1005 u blokadu.

Bojim se da sutra ni ATPL ni JDPL nece nikamo. [smiley2]

Je skuzio sam da je Subota. Jutros rano sam otisao na jedan poslic koji se protegao do malo prije i izgubio pojam o vremenu.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close