JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ha, moguce. Nisam gledao detalje no ovdje pise ovako: http://www.vogemann.de

Kupovina Tankerske nema toliko veze s tankerskim vozarinama nego sa strategijom i vlasnickim preslagivanjem. Vecinski vlasnik Tankerske je zaklada. A zaklada se ne moze bas tako lako zaduzivati. Zato su i delistali dionicu s burze da se rijese ostalih suvlasnika. Nema tu nikakvog splita dionice na neku novu pricu nego se tu radi o preuzimanju Jadroplova i okrupnjavanja oko jedne ekipe koja je u sukobu s drugom ekipom u samoj Tankerskoj. Ne samo posljednja, nego posljednje dvije godine u Tankerskoj se radilo na ciscenju bilance za novogradnje i preuzimanja. Tankere vise manje nece nove graditi obzirom da je taj segment… Mrtav. IMHO.

fahrudin
kolega, neznam odakle vam da Tankerska neće više raditi nove tankere?!
…i zašto je po vama taj segment ‘mrtav’ ?

fahrudine i ostali

zašto mislite da se jadroplov namješta tankerskoj i da će oni ili netko drugi debelo platiti ili preplatiti staro željezo?? pa vidite cijene na tržištu i onda usporedite!! ili je to samo vaša želja?

randopph,
pretpostavljam da je ovo mala provokacija 🙂
Uz malo surfanja možete pronaći cijene po kojima su se zadnjih mjeseci odvijale kupoprodaje Supramaxa kakve ima Jadroplov (S&P dry cargo) a detalje o floti na http://www.jadroplov.hr/hr-hr/flota/mbsolin.aspx

Nisam jedini koji tvrdi da je NAV>280 kn/dionici…a nije ni sve tako crno što se tiče trenutnih vozarina (BSI 11.009).

Ovo s ‘namještanjem’ je po meni obična špekulacija ali stoji i činjenica da je Tankerska u ovom slučaju poželjan kupac, i za državu i za zaposlene.

ali je flota relativno stara! svi gledamo ono što nam paše, pa ne vidimo poslovanje unatrag desetak godina, popriličan dug, kriminalne radnje, katastrofalnu upravu,… točno je da je tankerska poželjan kupac za sve, samo je pitanje koliko je spremna platiti? nemojmo očekivati čuda! jedva se i sama donekle izvukla iz gabule, sad će velikodušno platiti dugogodišnjeg gubitaša??!! i dovesti se opet u probleme?? molim vas nemojte me nasmijavati! eventualno za sitnu lovu.

ovo, kao i svi ostali udjeli države se neće prodati iz jednog vrlo jednostavnog razloga…što je poslovna klima u hrvatskoj takva kakva jest…što imamo nesposobnu Vladu…što imamo nepovjerenje stranih investitora…smeće za kreditni rejting…
u koliko navrata su se prodavali već i jadroplov i ostala društva i ni u jednom pokušaju prodaja nije uspjela…zašto?
pa zato što uhljebi ne bi imali više što onda raditi…pogledajte taj CERP i DUUDI…kolko tamo ljudi radi?čime se ti ljudi bave?
trebali bi upravljati državnom imovinom…pa kako upravljaju njome? nikako…nekretnine propadaju…nemaju niti program niti ideje kako da ih iskoriste…najlakše onda staviti sve na bubanj…ali staviti takve uvjete da odbijete sve ulagače…pa ponoviti radnju kroz nekoliko godina…a do onda fino primati plaću…i biti na teret države….
da, na prvi pogled se čini da je natječaj napravljen tako da pogoduje Tankerskoj ili Debeljaku…ali zapravo je pisan da odbije one prave ulagače, koji bi mogli ponuditi cijenu bližu ovom NAV-u koji se toliko razvlači…
budući da država prodaje kontrolni paket…jasno je svima da cijena za koju se ovo prodaje ne može biti koliko iznosi NAV…već mora postojati diskont…smatram da bi cijena od 180-200 kn/dionici bila itekako dobar posao…međutim, očito nije nekome u interesu da se privuku pravi investitori koji mogu to u ovome trenutku ponuditi…
pa se cijela priča svela na Tankersku i Debeljaka…za koje je teško tvrditi da mogu ponuditi izdašnu ponudu….i jedan i drugi imaju svojih problema…i nemaju tih novaca…
Debeljak uvelike ovisi o Državi…koja ga je nedavno pritisnula i pod dodatnim je povećalom…jer se govorka da troši nenamjenski državne pare….
fahrudin govori o Švabi kao o trećem igraču…mislim da nema ni Švabe ni Grka…možda je Tankerskoj ili Dewbeljaku ponestalo vremena za kvalitetnu analizu….pa su zatražili produljenje roka…to bi mi sličilo na Debeljaka…
neće ništa biti od ovoga…kao ni što je bilo kod ostalih društva…

ili će biti ponuda koja će biti 130-140 kn…od Tankerske ili Debeljaka…
pitanje je šta će onda odlučiti…hoće li prodati ili neće…


ali je flota relativno stara! svi gledamo ono što nam paše, pa ne vidimo poslovanje unatrag desetak godina, popriličan dug, kriminalne radnje, katastrofalnu upravu,… točno je da je tankerska poželjan kupac za sve, samo je pitanje koliko je spremna platiti? nemojmo očekivati čuda! jedva se i sama donekle izvukla iz gabule, sad će velikodušno platiti dugogodišnjeg gubitaša??!! i dovesti se opet u probleme?? molim vas nemojte me nasmijavati! eventualno za sitnu lovu.

sasvim ste promašili.
totalno je nevažno je li JDPL imao zadnjih 10 god najbolju, ili najlosiju upravu, nebitno je jesu li radili pošteno ili kriminalno, jesu li poslovali pozitivno ili negativno.

samo je bitno kolika je vrijednost firme trenutno(koliko vrijedi imovina minus dug), hoće li taj kapital ili imovina u budućnosti donositi zaradu i koliko to danas platiti, odnosno koju cijenu za to ponuditi.
poz

Ozren, đe' kombo?


ili će biti ponuda koja će biti 130-140 kn…od Tankerske ili Debeljaka…
pitanje je šta će onda odlučiti…hoće li prodati ili neće…

Znači, država neće pristati da netko kupi JDPL po uvjetima koje je ista ta država propisala?

Produljenje roka do 01.10. može upućivat na to da je možda prisutan treći igrač, a sa sigurnošću vam mogu reći da to sigurno nije Vogemann… ne pitajte kako znam. A i nimalo me ne bi iznenadilo da ne bude niti jedne druge ponude, također smatram da je sve ispod 180-200 kn čista pljačka i korupcija..

Znači, država neće pristati da netko kupi JDPL po uvjetima koje je ista ta država propisala?

Uvjeti su kriminalni za strane investitore koji u ovom trenutku jedini imaju para da kupe ovo po nekoj fer cijeni za državu i za male dioničare…
dakle, s uvjetima se dobilo da će jedino domaći investitori na kraju eventualno predati ponude…a budući da je njihova kupovna moć limitirana, teško da će dati izdašnu ponudu…
ponuda će, ako je bude, biti vrlo blizu početne cijene…kao što je to tankerska već jednom učinila…
ako će država onda to htjeti prodati, ili ako je štelala za nekoga od njih dvoje, to će prodati za taj iznos, ali vjerojatnije da će odbiti…jer će se naći ipak netko pametan u tom DUUDI-ju tko će reći da ne žele prodati za taj iznos jer to vrijedi daleko više….


ovo, kao i svi ostali udjeli države se neće prodati iz jednog vrlo jednostavnog razloga…što je poslovna klima u hrvatskoj takva kakva jest…što imamo nesposobnu Vladu…što imamo nepovjerenje stranih investitora…smeće za kreditni rejting…
u koliko navrata su se prodavali već i jadroplov i ostala društva i ni u jednom pokušaju prodaja nije uspjela…zašto?
pa zato što uhljebi ne bi imali više što onda raditi…pogledajte taj CERP i DUUDI…kolko tamo ljudi radi?čime se ti ljudi bave?
trebali bi upravljati državnom imovinom…pa kako upravljaju njome? nikako…nekretnine propadaju…nemaju niti program niti ideje kako da ih iskoriste…najlakše onda staviti sve na bubanj…ali staviti takve uvjete da odbijete sve ulagače…pa ponoviti radnju kroz nekoliko godina…a do onda fino primati plaću…i biti na teret države….
da, na prvi pogled se čini da je natječaj napravljen tako da pogoduje Tankerskoj ili Debeljaku…ali zapravo je pisan da odbije one prave ulagače, koji bi mogli ponuditi cijenu bližu ovom NAV-u koji se toliko razvlači…
budući da država prodaje kontrolni paket…jasno je svima da cijena za koju se ovo prodaje ne može biti koliko iznosi NAV…već mora postojati diskont…smatram da bi cijena od 180-200 kn/dionici bila itekako dobar posao…međutim, očito nije nekome u interesu da se privuku pravi investitori koji mogu to u ovome trenutku ponuditi…
pa se cijela priča svela na Tankersku i Debeljaka…za koje je teško tvrditi da mogu ponuditi izdašnu ponudu….i jedan i drugi imaju svojih problema…i nemaju tih novaca…
Debeljak uvelike ovisi o Državi…koja ga je nedavno pritisnula i pod dodatnim je povećalom…jer se govorka da troši nenamjenski državne pare….
fahrudin govori o Švabi kao o trećem igraču…mislim da nema ni Švabe ni Grka…možda je Tankerskoj ili Dewbeljaku ponestalo vremena za kvalitetnu analizu….pa su zatražili produljenje roka…to bi mi sličilo na Debeljaka…
neće ništa biti od ovoga…kao ni što je bilo kod ostalih društva…

Rekao sam ti da prodas i rijesis se muka!
A ove gluposti o starom zeljezu Jadroplova korisnika randopph uopce necu komentirati. Postoje javno dostupni podatci o floti.
Ja znam da su Nijemci trazili produljenje roka. Ako nije Vogemann onda si to jeki drugi Nijemci. Rekla mi jedna baba s pazara. A svi znate koliko je pazar blizu upravne zgrade.
Pozdrav.

New Report

Close