JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I za kraj, hebes brodarsku kompaniju koja nema 50 mil. dolara da kupi Jadroplov.

tako je .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Hvala svima na tumačenju. Nisam upučen u stanje marketa kod vas. Od domaćih ponuditelj ima koji 50 milijona dolarov za kupnju kompanije?
Neradi mi platform za trgovanje. Kakvo je stanje kupovina/prodaja trenutno?

Kupnja Prodaja
1.974,72 17 116,16 121,50 100 12.150,00
929,20 8 116,15 122,50 20 2.450,00
4.640,00 40 116,00 122,88 68 8.355,84
5.295,06 46 115,11 122,90 10 1.229,00
5.179,50 45 115,10 123,22 14 1.725,08
1.140,40 10 114,04 124,08 80 9.926,40
2.850,25 25 114,01 124,09 80 9.927,20

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/GBBbdVT4dIfbaWtSd3bqdw==.pdf
to je dovoljno za cijenu od 130 kn..ko ima love sad tovari…jer 01/10 se blizi

Sorry, ja lijepo složio, ali nakon slanja ispade kako je ispalo…[emo_zacudjen]

Ja pretpostavljam da Tankerska ima novce, za Brodosplit i Debeljaka ne znam. Nijemci vjerovatno imaju, ne bi ulazili valjda u pripetavanje da ih ozbiljno ne interesira.


@Dalibor

Hvala na komentaru glede ZPDD. To je i logicno.


@fahrudin
Imate iznimku u novom ZPDDu, ne gleda se prosjek nakon odluke o prodaji nego prije tako da trenutna cijena ako bi bila i 200kn ne utječe na prosjek koji su obvezni ponuditi.

radi se o prosjeku na trzistu, ali


@fahrudin
Imate iznimku u novom ZPDDu, ne gleda se prosjek nakon odluke o prodaji nego prije tako da trenutna cijena ako bi bila i 200kn ne utječe na prosjek koji su obvezni ponuditi.

Ispravite me ako grijesim, ali radi se o prosjeku na trzistu, ali 3 mj prije objavljene OBAVEZE O PREUZIMANJU, a ne objave o prodaji
Procitajete jos jednom Zakon ( cl 16 uvjeti i cl. 24 – rok )
http://www.hanfa.hr/getfile/6633/Zakon%20o%20preuzimanju%20dioni%C4%8Dkih%20dru%C5%A1tava_proci%C5%A1ceni%20tekst.pdf
Dakle, ukoliko dodje do prodaje, novi vlasnik mora objaviti obavezu peuzimanju u roku od mjesec dana nakon sto nastupi obaveza o prezimanju, a za koju moraju biti zadovoljeni odredejni uvjeti, tj u ovom slucaju da vlasnistvo bude min 75 % – sto sa kupnjom 70% udjela drzave buduci kupac ne postize automatski nego eventualno udruzivanjem sa nekim manjinskim vlasnicima.
Ako uzmemo prosjek zadnja 3 mj, prosjecna cijena je 138 kn, Ukoliko dodje do prodaje, prosjecna cijena ce vjrovatno biti jos i visa…
Po meni ovo je samo “zastrasivanje” , jer indexni mora sniziti cijenu za ulazak zbog ulaska dionice u Crobex.
Ne znam kako drugacije objasniti pad cijene, bozirom da je prodaja jednako izgledna ( cak jos izglednija zbog moguceg treceg igraca) kao i prije mjesec dana kad je cijna na burzi bila 150 kn..

Čitate stari Zakon tj. niste uključili zadnje izmjene

Evo Vam pročišćeni tekst: ZPDD..

Čl.16.st.3.

Ako je obveza iz članka 9. stavka 1. ovoga Zakona nastala stjecanjem dionica ciljnog društva u postupku provedenom prema odredbama propisa koji uređuje upravljanje i raspolaganje državnom imovinom, prosječna cijena izračunava se kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na uređenom tržištu u zadnja tri mjeseca prije javne objave poziva potencijalnim ulagateljima od strane tijela ovlaštenog sukladno odredbama propisa koji uređuje upravljanje i raspolaganje državnom imovinom, računajući od dana koji prethodi danu objave poziva.

Nemoj misliti na m2!

Dakle Vi ste uvjereni da po pitanju privatizacije JDPL-a igra samo obvezujuća ponuda za većinski paket i ništa drugo, te da je svim dioničarima u tom slučaju zagarantirano 130,04 po dionici? Ukoliko je tome tako, pitanje je koliko dugo bi se ta isplata mogla čekati odnosno zašto bi netko bio motiviran sad to kupovati na 120, pa možda jednog dana zaraditi 10 kuna po dionici?
Dakle trenutno imamo izbor, ili eventualno zaraditi 10 kuna ili sigurno izgubiti puno više u slučaju neuspjeha privatizacije.


… ako bude obvezujucih ponuda kupac vecinskog paketa morati ponuditi dionicarima istu cijenu po dionici koju je platio drzavi ili… e sad je tu caka, prosjecnu cijenu trgovanja dionicom na burzi za posljednja tri mjeseca. Odnosno ono sto bude vise od tog dvoga. Kako je pocetna cijena drzavnog paketa 130,04 po dionici ako bude obvezujucih ponuda cijena nece biti niza od iste. A da su se investitori malo vise angazirali, iako jos nije kasno, mogla je to biti i prosjecna burzovna cijena, znatno visa od navedene. No, to su tek spekulacije. Dakle, molim Rotu da ne unosi pomutnju i ne plasira javno dezinformacije. Ako obvezujucih ponuda bude svi dionicari mogu u javnoj ponudi prodati dionice po istoj cijeni kao i drzava.


Dakle Vi ste uvjereni da po pitanju privatizacije JDPL-a igra samo obvezujuća ponuda za većinski paket i ništa drugo, te da je svim dioničarima u tom slučaju zagarantirano 130,04 po dionici? Ukoliko je tome tako, pitanje je koliko dugo bi se ta isplata mogla čekati odnosno zašto bi netko bio motiviran sad to kupovati na 120, pa možda jednog dana zaraditi 10 kuna po dionici?
Dakle trenutno imamo izbor, ili eventualno zaraditi 10 kuna ili sigurno izgubiti puno više u slučaju neuspjeha privatizacije.


… ako bude obvezujucih ponuda kupac vecinskog paketa morati ponuditi dionicarima istu cijenu po dionici koju je platio drzavi ili… e sad je tu caka, prosjecnu cijenu trgovanja dionicom na burzi za posljednja tri mjeseca. Odnosno ono sto bude vise od tog dvoga. Kako je pocetna cijena drzavnog paketa 130,04 po dionici ako bude obvezujucih ponuda cijena nece biti niza od iste. A da su se investitori malo vise angazirali, iako jos nije kasno, mogla je to biti i prosjecna burzovna cijena, znatno visa od navedene. No, to su tek spekulacije. Dakle, molim Rotu da ne unosi pomutnju i ne plasira javno dezinformacije. Ako obvezujucih ponuda bude svi dionicari mogu u javnoj ponudi prodati dionice po istoj cijeni kao i drzava.

[/quote]

A što ako cijena bude 160, 180, 200 ili 220 kuna? Koliko onda gubiš ili zarađuješ?

@ rota

Ono na što fahrudin aludira jest da to sada svatko mora sam procjeniti za sebe…
imamo s jedne strane početnu cijenu od 130 kn…ajmo reć da imamo 3 zainteresirana…Tankersku i Debeljaka…i ajmo pretpostaviti da imamo i još jednog zbog kojeg se produljio rok…u konačnici mogu sva tri predati neku ponudu (koja bi po logici stvari trebala biti veća od početne prodaje), a može se dogoditi da nitko od njih ne preda…
A isto tako, možda preda ponudu samo jedan od njih…po minimalnoj (pa da država opet ne proda), ali isto tako taj jedan može ponuditi i 200 kn po dionici…
dakle, ima nekoliko scenarija…a to je ako privatizacija propadne, a to će biti u slučaju da nema ponuda ili da nisu prihvatljive….u oba slučaja cijena dionice ide drastično dolje…s obzirom na to kako je odigrano na maestralima, možemo govoriti o padu od 40-ak posto od trenutne…
u dva slučaja možete dobiti….u jednom ako sada kupite na burzi po 120 kn…i ako bude ponuda (jedna jedina po minimalnoj cijeni od 130 kn i država odluči pordati), onda zarađujete 10 kuna/dionici…i ona izdašnija varijanta gdi netko ponudi 180-200 kn…s naglaskom da se slaže sa svim uvjetima i da mu država pristane prodati…
puno je ovdje neizvjesnosti…i na svakome je da sam odluči…jel tako fahrudin?
imam dionice…ali neću dokupljivati….

New Report

Close