JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja dokupio. Ako ovo prodaju po 130 treba ih obisit za jaja i palit ih let lampom.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Ja dokupio. Ako ovo prodaju po 130 treba ih obisit za jaja i palit ih let lampom.

Pa o tome se i radi, ako bude jedan ponuđač koji će ponudit početnu cijenu od 130 kuna ili koju kunu više i koji ispunjava sve uvjete mislim da to ode po toj cijene bez većih problema.. Što ja smatram da je žalosno, sve brodove i imovinu prodavat za cijenu od neka 2-3 broda



Ja dokupio. Ako ovo prodaju po 130 treba ih obisit za jaja i palit ih let lampom.

Pa o tome se i radi, ako bude jedan ponuđač koji će ponudit početnu cijenu od 130 kuna ili koju kunu više i koji ispunjava sve uvjete mislim da to ode po toj cijene bez većih problema.. Što ja smatram da je žalosno, sve brodove i imovinu prodavat za cijenu od neka 2-3 broda
[/quote]

A kak taj jedan ponuđač zna da je jedan ponuđač? Tak da ga druga dva obavijeste da neće predati ponudu?! [emo_smijeh]

I onda je predaju…. mislim stvarno, ovdje ko da imaš posla s vrtičkom dobi.

Gledaj, to nekom vrijedi ili ne vrijedi. Ovih 130 početnih je totalna bezveznjara koju je izbacio KPMG koji s brodarski biznisom i vrijednosšću flote ima veze tko ja s molekularnom genetikom. Firma se ipak prodaje igračima iz branše…ili bi se barem trebala prodati.

cijenu na burzi diktiraju veliki…cijenu po kojoj će se prodati diktiraju ovi iz DUUDI-a…oni su stavili početnu od 130 kn, a da malim dioničarima nisu ponudili nikakvo objašnjenje zašto se nije napravila fer procjena…kao što je to očito bilo napravljeno kod Maestrala i kod Imperijala…tamo su početnu odredili na temelju procjene…a ovdje na temelju vrijednosti dionice na određeni dan…kao malom dioničaru mi se to ne sviđa iz razloga što je svima jasno da flota od 8 brodova vrijedi daleko više od početne cijene…
a čim imamo takvu netransparentnost to ne može biti nikako dobro za cijenu dionice na burzi prije negoli se sazna konačan ishod privatizacije…01.10. ćemo biti svi pametniji…ali kako to biva kod nas, uvijek ima netko neke insajderske informacije…a kupnje nema…da li je na djelu zastrašivanje prije lansiranja i objave o prodaji po znatno većoj cijeni od trenutne…ili nam slijedi potop i spuštanje na razine od 90 kn…
po kupnji prije bi bilo da je ovo drugo…jer mi ne ide u glavu da se cijena ne brani onda makra na tih 130 kn…nego se pušta…ionako su male količine koje prolaze po bidu…pa ne vjerujem da se ovi kokošare i ne brane cijenu kako bi uboli par stotina komada ispod 130 kn…
Frankie…slaba će nam utjeha biti ako prodaju po 130 ili ne prodaju pa dionica padne 20-30%…tko će ih objesit za jaja?…nećemo ni ti ni ja…ali ćemo ubilježit vjerojatno minus…
zato sam i rekao da se bojim pada cijene na malom prometu…bojim se toga zašto je stavljena početna cijena od 130 kn, a nije napravljena procjena kao kod maestrala…zašto je na kraju krajeva štopan rast na burzi kad je cijena došla do 150 kn…i zašto ne bi nekome prodali od domaćih investitora koji se slažu s uvjetima i spremni su izdovjiti navedenih 130 kn po dionici…a istovremeno to prikazali kao uspjeh…jer će istrčati Pejnović na TV i reći će kako se mali dioničari nemaju šta bunit, da prodaju JDPL po cca 30% većoj cijeni negoli bude na burzi (ako bi se odigrao takav scenarij)…
eto…o tome se radi…a ne bi me više ništa čudilo…jer čini se da je ova vlada prenesposobna nešto učiniti kako treba…dosadašnji potezi ne uljevaju povjerenja u pozitivan rasplet…

@marcipan
Ja minus sigurno necu ubiljezit i gledajuci veliku sliku bolje je da propadne natjecaj nego da se ovo proda ispod 200 sto je bagatela.Kao sto sam napisao i bivao obrisan ja nisam veliki ulagac poput vecine ovdje koji okrecu 5000% u mjesec,dva.Meni je 30% godisnje puna saka brade.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

ne obavijeste te druga dva ponuđača, nego ti netko iz CERP-a prišapne ukoliko ima pristiglih ponuda ili ne…
130 kn nije izbacio KPMG nego su uzeli cijenu dionice s burze kolika je bila na dan pri kreiranju početne cijene….
osim toga, to je sad manje bitno…bitnija je činjenica da imamo nesposobne ljude koji to prodaju…ne znaju to prodati…svi koji na tome rade očito su postavljeni po političkom ključu…i nemaju blage veze brodarskim sektorom…
na to sve upućuju posljednja 2 mjeseca koliko traje trakavica oko prodaje….od početne cijene, do uvjeta po kojima se prodaje…pa do curenja info o tome tko je zainteresirani….
trebala je biti napravljena neovisna procjena od strane kuće koja se razumije u branšu…to se trebalo objaviti (ili ne objaviti) i na tu cifru dati neki diskont…i to je to…bez dodatnih uvjetovanja i drugih gluposti…ako ne bi bilo ponude koja bi cijenom odgovarala, prodaju bi odgodili…i gotovo…

jedna stvar mi nije potpuno jasna; u slučaju da država prihvati jednu od ponuda, kupac mora objaviti ponudu za preuzimanje ostalih dionica…pitanje je po kojoj cijeni?

Dali po kupoprodajnoj cijeni većinskog paketa ili po prosječnoj burzovnoj cijeni dionice u zadnja 3 mjeseca?

..mislim da je ovo drugo ali neznam koji će se zadnji datum uzimati kao relevantan, dali 01.10.2014. ili dan objave da se “ta i ta” ponuda prihvaća ili dan potpisa ugovora…?

Jel se u tom slučaju može desiti da kupac državi plati recimo 200 kunića po dionica a da malim dioničarima ponudi cca. 135 ili manje kuna?


jedna stvar mi nije potpuno jasna; u slučaju da država prihvati jednu od ponuda, kupac mora objaviti ponudu za preuzimanje ostalih dionica…pitanje je po kojoj cijeni?

Dali po kupoprodajnoj cijeni većinskog paketa ili po prosječnoj burzovnoj cijeni dionice u zadnja 3 mjeseca?

..mislim da je ovo drugo ali neznam koji će se zadnji datum uzimati kao relevantan, dali 01.10.2014. ili dan objave da se "ta i ta" ponuda prihvaća ili dan potpisa ugovora…?

Jel se u tom slučaju može desiti da kupac državi plati recimo 200 kunića po dionica a da malim dioničarima ponudi cca. 135 ili manje kuna?

Uvijek po višoj od te dvije, al nakon što stekne kvalificirani udjel za davanje ponude. Dakle, sad je sve jasno. Morate držati visoko cijenu, pa će i on morati skuplje preuzimati! [emo_smijeh] Al stvarno…

Ovo drugo se ne može desiti. Preuzimanje uvijek ide po cijeni stjecanja kvalificiranog paketa ili prosjeku tržišne cijene dionice na burzi u referentnom razdoblju odnsono što je od toga dvojeg više.

hvala kolega 🙂

kak god, nebu to tak loše ispalo 😀

Osim ako u Zakonu postoji baš neko izuzeće za ovakvu prodaju državnog paketa. Al ne bi smjelo biti. Generalna logika je takva kakvu sam gore naveo.


Osim ako u Zakonu postoji baš neko izuzeće za ovakvu prodaju državnog paketa. Al ne bi smjelo biti. Generalna logika je takva kakvu sam gore naveo.

Nema izuzetaka, izuzeci su umetnuti nakon iskustva s dokapom BLJA od strane Agrokora i “preuzimanjem” LRH-a od strane jedinica lokalne samouprave.

Rano je počelo udarat po bidu, ljudi vjerovatno ne vjeruju u prolazak privatizacije ili izlaze oni koji su kupovali ispod 100 kuna..

New Report

Close