JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja bi to na burzu šutnio. IPO ili neka druga inačica.

Pa da vidiš kako bi država zaradila.

A onda neka kupuju od nas, oni koji je žele preuzeti!

I love the Smell of Profits in the Morning


Ukoliko na čelu HFP-a ostane ista ekipa, ja se uopće ne bih čudio da idu s manjom cijenom

Manja cijena može biti samo u oglasu ali u ponudama sumnjam jer će sigurno biti dosta zainteresiranih koji znaju realnu cijenu.

Hogar vozi Volvo


Ja bi to na burzu šutnio. IPO ili neka druga inačica.

Pa da vidiš kako bi država zaradila.

A onda neka kupuju od nas, oni koji je žele preuzeti!

Podržavam u potpunosti

Hell is Empty and all the Devils are Here


fazan: ” Ja bi to na burzu šutnio. IPO ili neka druga inačica. Pa da vidiš kako bi država zaradila. A onda neka kupuju od nas, oni koji je žele preuzeti! ” Podržavam u potpunosti

također

Hogar vozi Volvo


Jedini razlog za štopanje cijene je želja za preuzimanjem Jadroplova

Zar ne mislš da, ako je štopanje u pitanju, da je ono:
– predugo
– preuranjeno
– preskupo

Predugo i preuranjeno jer traje već mjesecima, i dok se priča oko privatizacije rasplete proči će barem pola godine (vremenski rok je bubnut) tako da ovo štopanje kako bi tromjesečni prosjek cijene bi što niži mi se ne čini kao jedini razlog.
Nadalje, štopanje nema svrhu ako cijena po kojoj će HFP objaviti tender bude iznad tržišne (Članak 15. stavak 3. Zakona o preuzimanju dioničkih društava iz 2002. kaže: Ponuđena cijena ne može biti niža od najviše cijene po kojoj je ponuditelj, ili osoba koja s njime zajednički djeluje, stekao dionice s pravom glasa u razdoblju od jedne godine prije dana objavljivanja ponude za preuzimanje.)
Gledajući prijašnje pokušaje privatizacije, ne čini mi se da će pri objavi tendera i cijene za privatizaciju HFPu adroplovova tržišna cijena dionice biti neki benchmark.

No opet, Članak 5. Stavak 2. Zakona o postupku preuzimanja dioničkih društava iz 1997. kaže: Ovaj Zakon ne odnosi se na stjecatelje dionica iz portfelja Republike Hrvatske, Hrvatskog fonda za privatizaciju, Državne agencije za osiguranje štednih uloga i sanaciju banaka, Hrvatskog mirovinskog osiguranja d.d. i stjecatelje koji stječu dionice na temelju odluke koju Vlada Republike Hrvatske donese u postupku sanacije izdavatelja koji je u većinskom vlasništvu Republike Hrvatske.
Pa bi volio kad bi razjasnili točno da li je i u kojim uvjetima osoba koja preuzme većinski paket od države u obvezi objaviti javnu ponudu.

All shipping lanes lead to China.

Apeliram na sve kolege koji pišu na ovoj temi da je ne razvodnimo sa nekim ki bi da bi teorijama. Ova tema je najbolja na cijelom forumu i nema potrebe da od nje pravimo novog Đuru. Jadroplov dobro plovi, indexi rastu, tržište je svakim danom up…. nije valjda privatizacija jedini razlog zbog kojeg se isplati kupiti JDPL.


budd: ” fazan: ” Ja bi to na burzu šutnio. IPO ili neka druga inačica. Pa da vidiš kako bi država zaradila. A onda neka kupuju od nas, oni koji je žele preuzeti! ” Podržavam u potpunosti ” također

Apsolutno! Jos ako bi HDZ ostao na vlasti i proveo to nakon izbora, IPO bi sigurno dobro prosao jer bi se pojavili bi se novi investitori nakon IPO THT!

u tom raspletu svi bi dobili – i drzava i mi. Inace, slazem se s Cadillacom pa samoinicijativno molim naseg Administratora da prebaci te malo off topic postove (ukljucujuci i moj) na neko odgovarajuce mjesto (ili recimo kreira temu: Ciji bi IPO voljeli vidjeti?)

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

@ Toknezev

Kolega to vam je stari zakon, novi je iz 2002 sa zadnjim izmjenama iz `07 i prema njemu stjecatelji dionica iz portfelja HFP-a nisu izuzeti. O tome decidirano govori čl. 7:

Članak 7.

(1) Stjecatelj nije obvezan objaviti ponudu za preuzimanje ako:

1) stekne dionice izdavatelja nasljeđivanjem,

2) stekne dionice izdavatelja diobom bračne stečevine,

3) stekne dionice izdavatelja prigodom povećanja temeljnog kapitala ulozima izdavanjem dionica privatnom ponudom, a glavna skupština izdavatelja, prije upisa dionica, odobri da određeni stjecatelj može steći više od 25% ukupnog broja dionica s pravom glasa bez obveze objavljivanja ponude za preuzimanje,

4) stekne dionice izdavatelja kao stečajnog dužnika u stečajnom postupku,

5) stekne dionice izdavatelja u postupku pripajanja trgovačkih društava, ali isključivo onda kada samo jedno od trgovačkih društava koja sudjeluju u postupku pripajanja ima dionice izdavatelja,

6) stekne dionice promjenom pravnog oblika trgovačkog društva,

7) pravna osoba stekne dionice izdavatelja od druge pravne osobe čiji su članovi ili dioničari neposredno ili posredno iste osobe ili kad stekne dionice prijenosom radi prestrukturiranja unutar koncerna.

(2) Odobrenje iz stavka 1. točke 3. ovoga članka glavna skupština izdavatelja daje tročetvrtinskom većinom glasova prisutnih na glavnoj skupštini, ne računajući glasove stjecatelja i osoba koje s njime zajednički djeluju.

(3) Republika Hrvatska, Hrvatski fond za privatizaciju i Državna agencija za osiguranje štednih uloga i sanaciju banaka, kao stjecatelji dionica s pravom glasa nisu obvezni objaviti ponudu za preuzimanje, ako u roku od 14 dana od dana nastanka obveze objavljivanja ponude za preuzimanje obavijeste Hrvatsku agenciju za nadzor financijskih usluga i izdavatelja da namjeravaju otuđiti višak dionica iznad praga od 25%, pod uvjetom da taj višak dionica i otuđe u roku od 6 mjeseci.

Također se ispravnost mojih navoda može potvrditi i na slučaju privatizacije Željezare Split u koju sam i osobno bio uključen:

http://www.tportal.hr/gospodarstvo/vijesti/fset.html

Hogar vozi Volvo


budd: ” fazan: ” Ja bi to na burzu šutnio. IPO ili neka druga inačica. Pa da vidiš kako bi država zaradila. A onda neka kupuju od nas, oni koji je žele preuzeti! ” Podržavam u potpunosti ” također

Potpisujem i onda nakon toga izdati nove dionice za nabavku novih brodova


Hogar: ” budd: ” fazan: ” Ja bi to na burzu šutnio. IPO ili neka druga inačica. Pa da vidiš kako bi država zaradila. A onda neka kupuju od nas, oni koji je žele preuzeti! ” Podržavam u potpunosti ” također ” Potpisujem i onda nakon toga izdati nove dionice za nabavku novih brodova

Iz tvojih usta u božje uši. Ipak mislim da su krediti izglednija opcija nego cash.

Hogar vozi Volvo


Ja bi to na burzu šutnio. IPO ili neka druga inačica. Pa da vidiš kako bi država zaradila. A onda neka kupuju od nas, oni koji je žele preuzeti!

da je te sreće…
IPO mislim da ne može ići pošto se dionicom već trguje na burzi (nisam 100% siguran ali mislim da je tako)
A i HDZ ili SDP ili bilo koja druga stranka poslije izbora…hmmm? ne zaboravite da je prije i poslije izbora UVIJEK sasvim druga priča.
U drugom scenariju prodavanja dionica preko burze, pitanje koliko bi se ponuđača našlo spremnih krenuti u takav pothvat. Po kojoj bi cijeni uspijeli kupiti i koliki dio… to je pitanje za nekoga tko preuzima nesigurno i samim tim upitno koliko je zanimljivo.
a znam da im ga mi ne bi dali jeftino [smiley1]

"I am a man of great patience..."

papala maca na 530:

530,00 103 14:21:40
530,00 500 14:21:40
530,00 11 14:21:40
531,00 45 14:21:40
530,00 500 14:04:48
530,00 400 13:41:07
530,00 60 13:40:55
530,00 540 13:40:15
530,00 500 13:39:24
530,00 40 13:39:24
529,99 200 13

New Report

Close