JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Moguce, al onda bi vjerojatno pustili da istekne rok i objavi se da ponuda nema. Moguce je da su odredili prekratak rok za temeljit due dilligence i da ne mogu svi istovremeno koristiti data room. Ne zaboravite da Jadroplov ima dosta nekih nerjesenih situacija i sporova iz proslih vremena, a za njih je potrebna i dostava nekih izjava od strane suda i ucesnika u stvarnim ili potencijalnim sporovima. U takvoj situaciji nije iskljuceno da se produlji rok za finalizaciju i dostavu obvezujucih ponuda.

ja pak ne smatram da je to neki loši signal za kupce…baš naprotiv…
bilo je izvjesno da će biti produljenje roka…jer se jedna kvalitetna i dubinska analiza i procjena takve firme ne može napraviti u tako kratkom roku…
poznato je da tankerska i brodosplit ganjaju jadroplov…međutim, koliko oni trenutno uistinu mogu ponuditi?
i zašto onda CERP ne bi odobrio nekom jačem i izdašnijem eventualnom kupcu dodatno vrijeme za snimanje firme?
cijene vozarina rastu…jesu li tankerska i brodosplit u stanju popratiti taj rast s odgovarajućom ponudom?
zašto ne onda produljiti rok i dati šansu možda nekom stranom investitoru koji može ispratiti i rast vozarina i ponuditi bolju ponudu od domaćih zainteresiranih kompanija?

@ dada11

naravno da sadašnje ponude nisu dostatne kad je tržište tokom ljeta očekivano bilo na dnu. za to ne trebaš otvarati koverte s ponudama nego samo pogledati kretanje cijena polovnih brodova.

Mislim da bi taj ponuditelj mogao biti netko s juga lijepe naše.?
neki stručnjaci kažu da ponudu mogu predati i oni koji nisu poslali pismo namjere?

Tko može neko spriječiti da sutra objavi ponudu za preuzimanje. Istakne svoju cijenu i uvjete pa da vidimo dali bi se CERP usudio ne prihvatiti ako bi ista bila bolja od onih koje su oni dobili.
Čak bi taj mogao u potpunosti izbjeći tu uvjetovanu dokapitalizaciju jer mislim da država nebi smjela prodati po nižoj cijeni bez obzira na dokapitalizaciju. Mislim da bi se takvo uvjetovanje moglo osporavati.

Nemoj misliti na m2!

inače kad je 1.7. određena početna cijena dolar je bio 5,54 kn, večeras je probio 5,90, tako da brodar koji je onda procijenjen na minimalno 130 kuna danas po istoj procjeni vrijedi minimalno 139.

Produžen rok za privatizaciju Jadroplova
Nitko ništa ne komentira izgleda da nisu baš oduševljeni cijenom.

Kako izgleda Bild/ASK početna cijena u privatizaciji će biti s premijom..možda su produžili rok jer nitko nije ponudio ništa?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Kako izgleda Bild/ASK početna cijena u privatizaciji će biti s premijom..možda su produžili rok jer nitko nije ponudio ništa?

A da procitas tekst uprave na stranicama burze i ne zakljucujes napamet?


Tko može neko spriječiti da sutra objavi ponudu za preuzimanje. Istakne svoju cijenu i uvjete pa da vidimo dali bi se CERP usudio ne prihvatiti ako bi ista bila bolja od onih koje su oni dobili.
Čak bi taj mogao u potpunosti izbjeći tu uvjetovanu dokapitalizaciju jer mislim da država nebi smjela prodati po nižoj cijeni bez obzira na dokapitalizaciju. Mislim da bi se takvo uvjetovanje moglo osporavati.

A tko je vecinski vlasnik kompanije? I kako bi novi vlasnik mogao izbjeci dokap imajuci u vidu svoj odgovor na prethodno pitanje?


Produžen rok za privatizaciju Jadroplova
Nitko ništa ne komentira izgleda da nisu baš oduševljeni cijenom.

kao da ste toplu vodu otkrili…stavio je kolega gorgija još prije link na stranice zse gdje je obavijest o tome…
treba odvrtiti koju stranicu unatrag, pa bi našli i komentare na to…
osim toga…kojom cijenom nisu oduševljeni, pa ponude, ako će ih biti. će se otvarati 15.09. i onda će se znati i cijena…

@ lanica

početna cijena koju je odredila država jest s premijom…ali nigdje ne piše niti se država obvezuje da će prodati svoj udio po toj cijeni…to je samo početna cijena…tako da se ponude koje su ispod te cijene automatski eliminiraju…
a stanje bid/ask može zavarati inestitore…na ovako plitkom tržištu kapitala kao što je ZSE to ne bi trebao biti problem…ionako je polovina tih naloga na prodaji i kupnji od mm-a….

Najbolje je da ljudi rade due diligence da bi vidili koliko najmanje mogu ponuditi …
Tri tvrtke zainteresirane I cijena bi trebala padati zato sto se umjesto dvije sad ceka I trecu da da ponudu?!
I Jos se izvode zakljucci da drzava nije zadovoljna ponudama pa ceka trecu a odredena je cijena minimalno cca 130 kuna po dionici…

New Report

Close