JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pa ionako je jedini normalan razlog za kupovinu brodara taj što NE ovise o hrvatskoj stvarnost. eto država prodaje svoje, tko joj je kriv što prodaje sada, njezin problem. vozarine i vrijednost brodova tek počinju opet rasti. danas opet svi osim capeova u plusu. sjećam se da se intermodalova analitičarka prije nekog vremena (mislim u mjesečnom reportu za srpanj) jedina usudila prognozirati da će se tržište u ostatku godine razvijati suprotno od konsenzusa koji je vladao. dakle da neće ogromni rast capeova zbog brazilske željezne rude za sobom polako dizati i druge brodove nego da će capeovi imati prilično mlak rast a da je pravi potencijal baš u manjim brodovima jer market ima puno toga za nadoknaditi u ugljenu, žitaricama i niklu/boksitu. pa zadnjih dana se čini da bi mogla biti i u pravu.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Zadar/tabid/73/articleType/ArticleView/articleId/255924/Default.aspx

Država je prije odbila ponudu Tankerske od 220 kuna za dionicu, ne znam zašto bi sad prihvatili dosta ispod toga… Besparica ili nešto drugo??

kad je rok za predaju ponuda? …malo sam izvan zbivanja 🙂

15.09

Pejnović u Hrvatskoj u živo danas
http://www.hrt.hr/enz/hrvatska-uzivo/

“Za Jadroplov ima 6 zainteresiranih, večinom velike svjetske firme, i biti će prodan po dobroj cijeni ili se neće prodati…”

hvala plavac, ne znam kako ovo nisam vidio, ovakav nastup pejnovica navodi na zakljucak da nije unaprijed dogovoreno da ode debeljaku, pa ako ga isti stvarno zeli nek plati NAV s malim diskontom, ovih 130 kuna po dionici je smijesno

Zašto nitko ne spominje Brodospas kao ozbiljnog kupca za Jadropov, mislim
da on jedini i ima para za to, ili se oni jedini nisu još javno izjasnili…

Bravo za Pejnovića, odbit sve ponude ako ne bude dobra cijena. E sad, valjda njemu nije dobra cijena od 130-140 kn po dionici. Fer i poštene privatizacije su zadnja slamka spasa za ovu Vladu..

Ako pogledate intervju vidjet će te da on govori o rastu cijene od preko 100% sto aludira da je ova cijena njemu dobra cijena, za koncara je rekao da rast cijene od 12 posto nije malo. Dakle nemojte se zavaravati da ako bude jedna ponuda po 131 kn i svi ostali uvjeti ispunjeni, da jadroplov neće biti prodan


Bravo za Pejnovića, odbit sve ponude ako ne bude dobra cijena. E sad, valjda njemu nije dobra cijena od 130-140 kn po dionici. Fer i poštene privatizacije su zadnja slamka spasa za ovu Vladu..

Upravo to, za njega je 130 kn po dionici očito dobra cijena što se da zaključiti iz razgovora. Najprije kaže da je dionica skočila preko 100%, a onda kaže da su za svaku tvrtku postavljene početne cijene za koju su stručni ljudi izradili procjenu. Znaći, njemu je sasvim sigurno 130 kn/dion. dobra cijena.
A također su upitne i ti veliki svjetski investitori, vjerojatno misli na one koji su u prvom krugu iskazali interes za kupnju, a iz dosadašnjih saznanja, njih sad nema u snimanju Jadroplova.

isto bi se dalo i zakljuciti da onaj tko ponudi najvise ce dobiti jdpl. isto tako znamo da su u najgorem scenariju ostali samo tankerska i debeljak. isto tako znamo da je trazena 130 i da ce ici dvije ponude i nece biti 131 i 132 kune po dionici, a cijena na burzi je 142.
usitinu ne mogu shvatitizasto bi netko prodavao na ovoj razini.
a moglo bi se iz ove pejnovice, da ima stranih investiroa i pavicevog plakanja neki dan ( tnpl) da jdpl treba dati njima, a ne stranicima, jer eto oni ce zaposljavati domace pomorce, a ne filipince, moglo zakljuciti da mozemo ocekivati vise od dvije ponude.
u svakom slucaju vrlo prihavtljiv rsik/reward i za uci unutra na razini 140. moje razmislanje samo, niti kupujem, ni prodajem u ovom trenutku.

New Report

Close