JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Današnje stanje u http://www.sda.hr pokazuje da nitko u TOP 10 nije prodavao[smiley9]. Iako je datum jučerašnji čini mi se da je stanje današnje jer sam provjeravao sa stanjem na nekim drugim dionicama i vidim da je bilo promjene.

a da se mozda ne ceka q3?? [smiley2]


Što će PBZ preuzeti jdpl pa štopa cijenu?Valjda bi i njima trebalo biti u interesu da cijena bude što veća.

Je li im u interesu da im država proda po 200, 500 ili 700 kn? ja mislim da im je u interesu po što nižoj cijenu, a prosjek će se morati platiti ostalim dioničarima

To je Bosun u redu ali što će PBZ jdpl pa oni su bankari?

SAM PROTIV SVIH

Da je umjesto PBZ npr TNPL ili ATPL ili već neko drugi onda bih svatio

SAM PROTIV SVIH

Naravno da će morati ići po što nižoj cijeni, jer su se ukopali s trećim pokušajem privatizacije. Ne mogu na trećem pokušaju tražiti najveću cijenu, bez obzira što je firma procvala u odnosno na prošla dva.

Hell is Empty and all the Devils are Here


Da je umjesto PBZ npr TNPL ili ATPL ili već neko drugi onda bih svatio

Pa ne misliš valjda da neki kupac ne može koristiti PBZ kao agenta možda čak i financijera


Naravno da će morati ići po što nižoj cijeni, jer su se ukopali s trećim pokušajem privatizacije. Ne mogu na trećem pokušaju tražiti najveću cijenu, bez obzira što je firma procvala u odnosno na prošla dva.

Ako je tvrtka poboljšala svoje poslovanje nevidim razlog da bi se išlo sa što nižom cijenom bez obzira na prijašnje
pokušaje privatizacije

SAM PROTIV SVIH

GERONIMO:

Da je umjesto PBZ npr TNPL ili ATPL ili već neko drugi onda bih svatio

Pa ne misliš valjda da neki kupac ne može koristiti PBZ kao agenta možda čak i financijera

Onda prestanimo pričati da PBZ prodaje jer to zbunjuje ljude,htio sam baš to da napišeš
Isto je tako moguće da su ti koji se kriju iza PBZ skrbničkog prodali da imaju za THT

SAM PROTIV SVIH


Naravno da će morati ići po što nižoj cijeni, jer su se ukopali s trećim pokušajem privatizacije. Ne mogu na trećem pokušaju tražiti najveću cijenu, bez obzira što je firma procvala u odnosno na prošla dva.

Mislim da mogu bez problema. Kako bi inače opravdali prodaju superperspektivne firme sa tako velikim diskontom. Ne zaboravimo da je vrlo vjerojatno da će se JDPL sljedeće godine riješiti svih knjigovodstvenih gubitaka a i uprava je najavila nova ulaganja u brodove i u turizam. Bojim se da sadašnja tržišna cijena neće biti podloga za utvrđivanje cijene kod privatizacije, jer već i vrapci na granama znaju zbog čega je ona tako niska i kolika bi ona u usporedbi sa npr. ATPL trebala biti da nema PBZ-a i HYPA. Vjerujem da će ponude koje stignu na adresu HFP-a biti puuno iznad sadašnjih razina koje se čuvaju radi eventualnog utvrđivanja prosječne cijene javne ponude koja će morati uslijediti. A kada dođe do javne ponud biti će situacija kao kad je Agrokor preuzimao Tisak – trgovalo se po 2x većoj cijeni nego što je bila cijena iz javne ponude!

Hogar vozi Volvo

Ukoliko na čelu HFP-a ostane ista ekipa, ja se uopće ne bih čudio da idu s manjom cijenom

Hell is Empty and all the Devils are Here


Ukoliko na čelu HFP-a ostane ista ekipa, ja se uopće ne bih čudio da idu s manjom cijenom

E to je drugi par cipela tu ništa nemožemo

SAM PROTIV SVIH

New Report

Close