JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ove koji prodaju interesira samo para

a ovi koji kupuju to rade iz filantropije? čuvat će dionice do kraja života i neće ih nikada prodavati? [emo_smijeh]

možete mi brisati nick, ali ne možete obrisati istinu u raskrinkavanju forumskih drukera i navlakača!

hehe…a što bi ih drugo trebalo zanimati? imaju po 12 dionica i trebali bi imati više ciljeve, sudjelovati u upravljanju kompanijom?


čeka se odluka koja se donosi za zelenim stolom, a one koji tamo sjede ne zanimaju ( ili ih ne shvaćaju ) korelacije između kretanja BDI indeksa vrijednopsti vozarina, brodova, flote, imovine i posljedično državnog paketa…

o razvoju situacije na tržištu do roka za podnošenje ponuda ovisi sve, ako nastavi padati možda ne bude više uopće zaintersiranih a ako krene rasti možda budu ponude po 250. ovi za zelenim stolom sve to mogu samo gledati, ali budući da ih kako kažeš ne zanima onda neće niti to.


Kupiš samo 106 komada, i već je cijena preko 139,00 Kn. Moram nekako skupit municije za ovo malo jada![emo_smijesak]

Sada je dovoljno bocnuti 30 kom i već smo na 139,77 Kn!

Iz Jutarnjeg lista;

“Premda je lani Uprava Jadroplova tri puta tražila smanjenje kapitala, na raspisani natječaj pristiglo je , tvrdi Pejnović, 14 pisama namjere. Cijena na burzi skočila je s 56 kuna na 150, a sada se kreće oko 130.”

meni je dan danas žao što nisam i ja poslao pismo namjere…

kolega plavac,
mislio sam da ste napisali samo dio onoga što piše u JL, da je u pitanju cijeli članak, ali u članku doslovno pišu samo dvije rečenice o JDPL iz kojih se teško da iscijediti ikakav zaključak…
ovako kad napiše smanjenje temeljnog kapitala zvuči negativno, ali tko zna što je bilo u pitanju, a jedno je sigurno da se dokapitalizacija vrši po nominalnoj cijeni a u trenutku kad je dionica bila debelo ispod 100 tko bi davao 360 kuna za novu dionicu? Dakle, nije mi jasno čime se ovaj Pejnović hvali, a vidjet ćemo hoće li se imati s čim hvaliti nakon prodaje državnog udjela…

Nisam ja ovdje u toku, samo sam to vidio pa prenesao, da li je Pejnović u toku sa brodarima isto ne znam….[emo_smijeh]

Svojevremeno je bila praksa na kraju godine uskladiti vrijednost brodova sa tržišnom vrijednošću. Činjenica je da je NAV trenutno niži od booka za cca 90kn koji je taman oko nominale.
Naravno da teško da bi netko dokapitalizirao po nominali ako se zna koliko je NAV pa pretpostavljam da je uprava tražila smanjenje kapitala za ukupni gubitak koji je sa krajem godine bio cca 150 mil kuna što je cca 90 kuna po dionici.

No nisam siguran da bi to bilo dovoljno da zagrije investitore.
Možda kad bi im država dala neki diskont na svoj paket pa uvjetovala naknadni dokap po većoj cijeni da osigura kupnju brodova koji su naručeni. S njima nikad ne znaš što im je u interesu. Evo sad po novom boduju kažu i uređenje hortikulture u natječajima ?!?!?

Nemoj misliti na m2!

Ide se u drugi krug:

http://www.zse.hr/default.aspx?id=51907

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Ide se u drugi krug:

http://www.zse.hr/default.aspx?id=51907

lp

ajde super..sad se može izračunati početna cijena. znači ponderirani prosjek 12 mjeseci unatrag od dana odluke..mrakač

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

ovdje je jedino sigurno da nema nikakvih informacija a nedoumica ne nedostaje…ono što smatram da je bitno i da bi se trebalo više isticati je NAV i poslovanje, kolokvijalno karakteriziranje Jadroplova kao teškog gubitaša kojemu država prodajom čini veliku uslugu samo stvara uvjete da se lovi u mutnom…a riječ je o jedinom brodaru koji je u krizi povećao i obnovio flotu te investirao stotine milijuna kuna u Hrvatsku kroz narudžbe brodova, čak su se i cijene pokazale konkurentne Kini, a država je ispunila svoje obveze i isplatila 100 M HRK subvencije…

New Report

Close